Monday 21st November 2011

Box Draw For Shepparton – Monday 21st November 2011

Race No. 1Www.24-7labourhire.net. Ht107:07PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1LONG ISLAND LAD47743NBTC Russell (Kyabram)
2RAILWAY SAM4NBTJ M Torr (Eaglehawk)
3STYLISH AQUA2NBTR E Gilmore (Arcadia)
4SPOT THE ROCK26283FSTDH L Collins (Lara)
5DARCY BALE23775NBTS J Collins (Lara)
6SEA DYNASTY72287NBTT Womann (Lara)
7KING CANNON76FSHM Chilcott (Heathcote)
8STRAALEN53NBTJ M Mcclelland (Jindera)
9TAFSHD B Moore (Kialla)
10RAINBOW BEAR664NBTG M Newman (Corop)
Race No. 2Finer Fruits Ht207:29PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH RIKKI58228NBTJ Formosa (Heathcote)
2PRAIRIE GIRL4NBTP Triaca (Lima)
3SOLID BOOF8372NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
4SELSI RULER553NBTM Chilcott (Heathcote)
5IGNACIO45FSHT Womann (Lara)
6MINI MALIBU3443NBTC M Taylor (Raywood)
7ELECTRIC AVENUE7FSTDT K Denton (Locksley)
8STYLISH GUESS23523NBTH L Collins (Lara)
9TIGE’S JEWEL365FSTDM C Morrissey (Strathdale)
10CATCH YA 184NBTJ M Torr (Eaglehawk)
Race No. 3Jade Media Photography Ht307:49PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL LILLY212FSHR Clark (Toolleen)
2SISTER KATE64NBTJ M Mcclelland (Jindera)
3PIER STREET PUNK6FSHH L Collins (Lara)
4CAPTAINS MOUNT26FSTDM T Carter (Violet Town)
5NOT A CHANCE3NBTG M Newman (Corop)
6JAY BEE CEE3NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
7VIVACIOUS VIV54NBTM Chilcott (Heathcote)
8ZIMZALA27NBTC M Taylor (Raywood)
9HUBBLEFSHB I Hiscock (Long Gully)
10MISS HONDO844NBTT Womann (Lara)
Race No. 4Shepparton Retravision Ht408:06PM (VICtime)
Maiden Heat event over 390 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK NASH5NBTS Waycott (Springhurst)
2ALL INN MORE74NBTT Duncan (Harston)
3SURE DARLIN’32NBTJ M Torr (Eaglehawk)
4NORMA ROSE5NBTS Carswell (Elmore)
5JAIMANDY LEO3NBTP P Donohue (Lurg Upper)
6GOLDEN PATSY535NBTG Lemin (Axedale)
7STYLISH MOLLY6782TNBTR E Gilmore (Arcadia)
8OUT THE DOOR43FSTDB W Lock (Eaglehawk)
9LATIFI AMBERFSHJ H Arthur (Lancaster)
10ERIC BALE5F4FSHS J Collins (Lara)
Race No. 5Greater Shepparton08:28PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HIAVACKOVA3424225.54G J Glass (Kyabram)
2SON OF LORIAN78858NBTJ L Mccallum (Craigieburn)
3MISTER CHARLIE18324NBTJ Worsfold (Girgarre)
4WAVERLEY LEGEND8866225.59J M Torr (Eaglehawk)
5SMOKEY CHEESE3237326.09J H Arthur (Lancaster)
6ALBENATOR4821125.42L S Moore (Golden Square)
7HEPSTAR1273325.83W L Bocquet (Mullengandra)
8BILL’S ROCKET3351125.57R J Greig (Nathalia)
9SIR PEDRO5486425.82G W Connell (Harston)
10YO GABBA68753NBTG Couldridge (Newstead)
Race No. 6Quest Shepparton Final (gobis)08:50PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 450 Metres at Shepparton Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1LEAD SINGER2212125.27C J Bahen (Yuroke)
2ARVO’S GOTCHA8186125.62M A Delbridge (Balliang)
3MAGIC RUBBLE4844125.48T Womann (Lara)
4ARVO’S TWINK51852NBTM A Delbridge (Balliang)
5LEGGY ELLE1523125.52B Kinder (Girgarre)
6GREYSYND ROSE4711225.92P F Downes (Redesdale)
7CHAMBERLAIN2167125.64M J Gibbons (Lara)
8BELTIS BALE6362125.45M A Delbridge (Balliang)
9CHEESE STICK23142NBTA J Hitchcock (Tennyson)
10HIAVACKOVA3424225.54G J Glass (Kyabram)
Race No. 7Foott Waste & Recycling Veterans09:08PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Shepparton Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

147285NBTR J Britton (Lara)
2PURE TONIC3856422.50M R Collyer (Coburg East)
3MERCURY VAPOUR14452NBTS Waycott (Springhurst)
4PLATINUM’S IMAGE2477422.30S Waycott (Springhurst)
5MOLLY’S LIZZIE5412322.36M J Siakew (Bendigo)
6NORTHERN NICK6167722.38N R Tait (Wangaratta)
7SELSI FLYER5324722.28M Chilcott (Heathcote)
8MAGIC DASHER8678822.18T Womann (Lara)
9TEXAS COMMANDO7254822.31F Rachele (Shepparton)
10PRIMROSE VENUS5464622.57S Fealy (Mill Park)
Race No. 824/7 Labour Hire09:29PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1THUNDERGUNS6141225.48J M Mcclelland (Jindera)
2ALL INN BRADY5253525.72G J Glass (Kyabram)
3FOOSE5121625.68G A Bahen (Tallygaroopna)
4IN HIDING86357NBTT Womann (Lara)
5ARNIE’S GIRL67171FSTDD B Curtain (Drouin)
6CLAY PAN3662225.55R J Britton (Lara)
7RUTLAND BERT12153FSHD Geall (Lara)
8ENHANCED45132NBTD B Curtain (Drouin)
9CHAMPAGNE OSTI36353NBTB A Lord (Nth Albury)
10BURRAWONGA JOY2621525.77J Birthisel (Yarrawonga)
Race No. 9Neatline Homes09:50PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1FAR HORIZON14234NBTH Bonderenko (Tallygaroopna)
2ALL TREW1FSHT Womann (Lara)
3ALL INN BYE3521425.54T Duncan (Harston)
4AERON BALE14FSHM A Delbridge (Balliang)
5CASEY JONES412FSHC Mercieca (St Albans)
6OXFORD LANDING2635226.34R E Gilmore (Arcadia)
7STOMP YOUR FEET1864125.70C J O’Brien (Tallygaroopna)
8BOROUGH BOOF8737125.53B W Lock (Eaglehawk)
9PURE SAQUAN35425FSTDS L Thomas (Sandon)
10HENDO2244726.12B I Hiscock (Long Gully)
Race No. 10Topcat Video Productions10:08PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1VALLETTA FLAME8581822.50J F Nicholls (Melton West)
2HOT AN CREATIVE1133522.32J M Mcclelland (Jindera)
3DARGO DEVIL3346422.40C Newman (Chiltern)
4TIZA KING5638622.27J Chilcott (Heathcote)
5SPELLBOUND62185FSHR J Britton (Lara)
6JINDERAVILLE4624122.27M P Ellis (Nathalia)
7RODIONOVA2174122.25G J Glass (Kyabram)
8WALTER BALE65316FSTDG J Bate (Lara)
9FIRST INCISION16177NBTT B Smart (Mooroopna)
10VOLTAGE LINE5333522.57M B Osborne (Goorambat)
Race No. 11Solar City Office Equipment10:30PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1JET LANE1122.24M T Carter (Violet Town)
2FLEET KING2822122.24J M Mcclelland (Jindera)
3MAJOR NOVA6755522.31C Russell (Kyabram)
4JORDAN TO ADEN24182NBTM A Delbridge (Balliang)
5EMMA BALE43333FSHS J Collins (Lara)
6ALL OVER TEXAS27634NBTE F Caruana (Tarneit)
7RAVEN GUNNA1547122.28B A Lord (Nth Albury)
8GOLDEN MIRACLE26211NBTJ V Briffa (Lara)
9VIXEN RED23852FSHM A Delbridge (Balliang)
10BIG DUDE71544NBTB J Martell (Tallangatta)
Race No. 12Activate Your Fasttrack Account10:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK MIRANDA2411FSHM A Delbridge (Balliang)
2ABSOLUTE 3466722.77S Whybrow (Wangaratta)
3PEDRO’S GUESS1FSHH L Collins (Lara)
4RUTHERFORD2541322.59T J Jones (Chiltern)
5MADDISON DEE4717522.53D Furey (Lockwood South)
6AIN’T NO STAR55132NBTM T Pertzel (Kangaroo Flat)
7SPEED PRINCE7345322.89C Russell (Kyabram)
8WICKED TRIP34214NBTI R Garland (Bendigo)
9MOVE MOTION2835122.64W L Bocquet (Mullengandra)
10JAY JAY’S GUN6838122.70B J King (Mincha)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments