Monday, 26 January 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 26 January 2015

Race No. 1Ckh Painting7:09 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LOCKSLEY ROAD [M]22NBTP Kaltsis (Nagambie)
2COOL CAVIAR [M]73674NBTF Zeinert (Barnawartha)
3PATJACK LOMAR (NSW)[M]5373NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
4INSTRUMENTAL RED (NSW)[M]7NBTM Ellis (Nathalia)
5SODA ANNE [M]6FSHJ Van gelderen (Traralgon)
6SODA STORM [M]6FSHR Cunneen (Moe South)
7IMPRESSIVE LEVY [M]32NBTD Warburton (Tatura)
8MEADOWS ONE (WA)[M]FSHT Iwanyk (Seymour)
9KIMMY BALE (NSW)[M]Res.6FSHJ Hunt (Lara)
10OH LELE PETER [M]Res.5FSHG Campbell (Peechelba)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic7:24 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1TAXI (NSW)[M]52233NBTG Campbell (Peechelba)
2BALLY MO TOWN (NSW)[M]3432FSHM Wallworth (Gisborne)
3RANMA BALE (NSW)[M]67FSHJ Hunt (Lara)
4TWO TEES [M]7FSHR Cunneen (Moe South)
5VEE BEE ELLE (NSW)[M]5FSTDM Ellis (Nathalia)
6RADICAL GHOST (NSW)[M]26FSTDM Ellis (Nathalia)
7MICK RYDIAN (NSW)[M]5FSHG Campbell (Peechelba)
8BALLY AMY (NSW)[M]43FSTDM Wallworth (Gisborne)
9NIKON BALE (NSW)[M]Res.FSHJ Hunt (Lara)
10BEAUTIFUL RICK [M]Res.267FSHR Cunneen (Moe South)
Race No. 3Jade Media Photography7:50 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BALLY DIAMOND (NSW)[5]164FSTDM Wallworth (Gisborne)
2BEAU MAMBO (SA)[5]5223225.65(8)M Chilcott (Heathcote)
3WOOMERA [5]53647NBTC Newman (Chiltern)
4LUDWIG BALE (NSW)[5]6251FSHD Coleman (Lara)
5ZIPPING NOEL (NSW)[5]46361NBTS Mckenzie (Woodvale)
6OOPS (TAS)[5]24112NBTD Coleman (Lara)
7ALL INN MENPHIS [5]2164825.37(4)T Duncan (Harston)
8DON FIRE [5]3637125.50(7)P Gabriel (Toolern Vale)
9TRONATHON [5]Res.4534426.13(8)G Campbell (Peechelba)
10GHOSTBUSTER [5]Res.32644NBTD Burkett (Girgarre)
Race No. 4Shepparton News8:11 PM (VIC time)
Grade 5 event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1IRELAND’S FORCE [5]21425FSHM Auld (Tatura)
2MISS CUDDLES (NSW)[5]22476NBTS Burke (Kanyapella)
3MEMORY BOUND [5]53217FSTDM Berry (Campbell’s Creek)
4SEMJASE [5]72747NBTD Petersen (Wangaratta)
6ALOUETTE MAGIC [5]43637NBTJ Worsfold (Girgarre)
7POACHER FLASH [5]4T767FSHR Henness (Heathcote)
8BESANCION [5]44547NBTP Clark (Wangaratta)
Race No. 5Elite Collars & Leads8:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC PUNCH [5]77655NBTR Tartaglia (Newcomb)
2KOOL PUPPY [5]12183FSHP Galea (St Albans)
3RAPID INCLINE [5]41158NBTR Tartaglia (Newcomb)
4HURRICANE ASH (NSW)[5]4466625.54(4)G Campbell (Peechelba)
5MINUTE RIVER [5]5161425.64(4)D Pattinson (Pearcedale)
6PETER PETTIGREW [5]41684FSHL Cockerell (Buckley)
7FILIUS FLITWICK [5]32752FSHD Todd (Dereel)
8TENEBRAE (NSW)[5]15214NBTD Coleman (Lara)
9PAUA TO EXCITE (NSW)[5]Res.D4157FSTDC James (Woodleigh)
10TAT DUKE [5]Res.6311825.44(2)B Parker (Tatura)
Race No. 6Market Meats8:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LUKEY DEEZ [5]52311NBTM Hynes (Arcadia)
2TO SEVEN ELEVEN (NSW)[4]8487525.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
3COTTON BUD JOE [4]4313525.69(4)J La rosa (Plenty)
4LAVENDER BROWN [5]86216FSHM Dopper (Lara)
5PASS OF TIME (NSW)[4]6462525.65(3)J Mcclelland (Jindera)
6FEARLESS JOHN [5]43421NBTJ Hunt (Lara)
7WATTA GOOD DEE [5]61312FSHD Irby (Rosebud)
8FUELISH [5]11113FSHK Hellmuth (Pearcedale)
9ROZEHILL MAISIE [5]Res.87442FSHJ Van gelderen (Traralgon)
10ALLEN WARLOCK (NSW)[5]Res.37677NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 7Manish Gupta Accountants9:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK RANGER (NSW)[5]42124NBTS Burke (Kanyapella)
2GUNNADOO BLADE (NSW)[5]51556FSHD Coleman (Lara)
3COME AT ME [5]1315525.64(6)M Chilcott (Heathcote)
4ALL INN MILES [5]3123725.67(2)T Duncan (Harston)
5FRAGILITY [5]65533FSHJ Van gelderen (Traralgon)
6ZELEMAR ZONE [5]5111125.53(Q)(6)R Henness (Heathcote)
7DINGO BALE (NSW)[5]8314725.78(8)J Hunt (Lara)
8CREAMY SODA [5]4763PFSHL Cockerell (Buckley)
9MONKIRA [5]Res.8426626.24(2)C Newman (Chiltern)
10ELLO REG [5]Res.5734725.76(6)P Boots (Merrigum)
Race No. 8Byers Electrical9:35 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1NAIL CLIPPER (NSW)[3]1171125.28(5)T Auld (Tatura)
2ADDY’S DELIGHT [4]3663325.61(2)P Clark (Wangaratta)
3LILLY BOLERO (NSW)[4]5141126.29(8)P Clark (Wangaratta)
4WHO TOLD BLACKIE [3]3151525.55(6)M Fothergill (Numurkah)
5RUMBLING RICK (TAS)[4]62148FSHD Pattinson (Pearcedale)
6MINORITY (TAS)[4]3245225.57(8)G Campbell (Peechelba)
7BAYMAN BALE (NSW)[3]6438625.09(6)J Hunt (Lara)
8ACCESS [4]1825225.41(2)I Garland (Longlea)
Race No. 9Finer Fruits9:52 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1RYBORA LIZZIE [4]3122522.66(6)B Van schaik (Wangaratta)
2CAHILL MAGIC [3]2142422.13(7)B Divirgilio (Langwarrin)
3ELITE GLADIATOR (QLD)[4]6511622.33(4)P Kaltsis (Nagambie)
4CREATIVE PEARL [4]1587722.47(1)J Mcclelland (Jindera)
6BRUISER NORRIS [2]4123422.06(2)L Smith (Langwarrin)
7COUP D’ETAT [3]1242722.21(4)B Buchanan (Sunday Creek)
8MATT’S ENTITY [1]5232421.94(4)S Mckenzie (Woodvale)
Race No. 10Brian Beard Plumbing10:13 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGER OF OZ [5]86652NBTJ Formosa (Heathcote)
2PRANCING MAGIC [5]53414FSHM Quick (Haddon)
3PURE GASSED [5]3413FSHR Cunneen (Moe South)
4BLUEY’S DILEMA [5]14672FSHI Cockerell (Buckley)
5KING GIBBO (NSW)[5]22511FSHA Terry (Cranbourne South)
6VASILE BOY [5]53318FSHV Mihalache (Altona Meadows)
7SCANEZ ELECT [5]167FSHB Divirgilio (Langwarrin)
8ASTROME (NSW)[5]2127523.00(1)L Moore (Strathdale)
9GOLD BUST [5]Res.31854FSHJ Hunt (Lara)
10HOT CHILTERN [5]Res.68567NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 11Top Cat Video10:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CONCEALED (NSW)[5]4453422.24(2)J Formosa (Heathcote)
2BELL TOWER (NSW)[5]22313FSHG Selkrig (Devon Meadows)
3HARD URNED BURST [5]3816322.28(7)D Pattinson (Pearcedale)
4CELTIC KATIE [5]56584NBTJ Mangion (Numurkah)
5FEARSOME WARRIOR [5]66563FSTDC Kiernan (Pascoe Vale)
6AUSTIN COVE (QLD)[5]24818FSHG James (Woodleigh)
7ALL INN BLACK [5]4325622.36(8)T Duncan (Harston)
8KRAKEN SOUPY [5]6722222.26(8)K Eyles (Murchison)
9OWEN NEWITT [5]Res.7163522.24(5)S Burke (Kanyapella)
10MARLE BALE (NSW)[5]Res.57216NBTJ Hunt (Lara)
Race No. 12World Wide Greyhounds10:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SCUNITZA SPEED [5]17762NBTB Panetta (Melton West)
2SMALL AND SPEEDY [5]8721822.38(8)B Parker (Tatura)
3SANZ GOLD [5]1385522.42(5)G Buchanan (Sunday Creek)
4MAUDIE MAGIC [5]6722422.24(2)P Clark (Wangaratta)
5FRANK PICKLE [5]37T7722.18(6)S Burke (Kanyapella)
6BUZZ CUTTER [5]32831NBTD Petersen (Wangaratta)
7SLAMBAM [5]71217FSHI Cockerell (Buckley)
8POBBLEBONK [5]88886FSHI Cockerell (Buckley)
9GOLD BUST [5]Res.31854FSHJ Hunt (Lara)
10BILLIE’S REVENGE (NSW)[5]Res.54668NBTC Newman (Chiltern)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments