Saturday, 31 January 2015

Greyhound Box Draw For – Saturday, 31 January 2015

Race No. 1Shepparton News5:44 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ERRATIC LORD [7]2314FSHI Bindley (Wonthaggi)
2GO GO DANNI [6]4115722.22(5)D Dawson (Crossover)
3MEADOWS ONE ()[7]122.30(8)T Iwanyk (Seymour)
4MIGHTY SPRITE [6]11443FSHA Lauterboom (Tooradin)
5ALL INN AMY [6]3146222.60(5)T Duncan (Harston)
6ALL INN MENPHIS [6]16483NBTT Duncan (Harston)
7CREATIVE PEARL [6]5877322.47(1)J Mcclelland (Jindera)
8SCANEZ ELECT [7]1672NBTB Divirgilio (Langwarrin)
9MAGIC SALMON [6]Res.63462FSTDL Smith (Langwarrin)
10MAGIC MEEHAN [7]Res.16215FSHS Ralph (Tooradin)
Race No. 2Goulburn Valley Sprint (1-4 Wins) Ht16:03 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TINY OASIS [6]4178626.08(7)P Dapiran (Northwood)
2PASS OF TIME ()[5]4625625.65(3)J Mcclelland (Jindera)
3TO THE GALO’S [6]1122625.65(4)P Smith (Pascoe Vale South)
4MO KEEPING (NSW)[6]41136FSHJ Cottrell (Pearcedale)
5WATCH MY PATH (NSW)[5]22626FSHC Treherne (Lara)
6MOTT HAVEN (NSW)[5]67157NBTM Hynes (Arcadia)
7PAUA TO EXCITE (NSW)[5]D4157FSTDC James (Woodleigh)
8DYNA JUDAS (NSW)[5]64771NBTT Womann (Lara)
9BLACK ARORA [6]Res.67886NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
10BABAGOI [6]Res.7874625.99(7)D Eddy (Kialla West)
Race No. 3Presidents Trophy (0-4 Wins) Ht16:23 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SOUL DANCER [5]11443FSHB Briffa (Coolaroo)
2DECTA [5]46227NBTP Galea (St Albans)
3CHARLEES JACKPOT (NSW)[6]74542NBTD Burkett (Girgarre)
4BUCKLE UP AXEL (TAS)[6]77442NBTS Mills (Tooradin)
5ACOLA EBONY (NSW)[7]44735NBTT Noy (New Gisborne)
6ULALA BALE (NSW)[7]33521FSHM Delbridge (Balliang)
7TRIBAL FAITH [7]1253438.15(3)D Geall (Lara)
8ALOUETTE MAGIC [7]36374NBTJ Worsfold (Girgarre)
9WILSON’S DREAM (NSW)[5]Res.12656NBTS Stefanos ()
Race No. 4Goulburn Valley Sprint (1-4 Wins) Ht26:43 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AMERICAN MUSCLE (NSW)[4]2263825.41(1)C Treherne (Lara)
2LEAH ENTITY [5]46444NBTL Allen (Darnum)
3COSMIC KIWI (QLD)[7]4434625.98(Q)(2)B Kinder (Girgarre)
4FILANTE (NSW)[5]11374FSHJ Cottrell (Pearcedale)
5MASTER OF TIME (NSW)[5]1261626.23(8)N Jarvis ()
6BEAU MAMBO ()[6]2232425.65(8)M Chilcott (Heathcote)
7LINCO BALE (NSW)[7]32647FSHM Delbridge (Balliang)
8HIALEAH LAD [6]5661725.86(3)J Birthisel (Yarrawonga)
9RIVER ROMANCE [7]Res.74167NBTT Womann (Lara)
10SKIRMISH [5]Res.7187525.78(8)P Stefanos (Longwood)
Race No. 5Presidents Trophy (0-4 Wins) Ht27:02 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MONTEYA [5]22312FSHD Geall (Lara)
2SPRING PRIDE (NSW)[6]13441FSTDS Stefanos (Longwood)
3THUNDER CHIEF [7]54545NBTZ Aleksov (Brookfield)
4JAYNE FOZZ [5]27657NBTJ Fothergill (Numurkah)
5HE THROWS BOMBS (NSW)[5]35167FSHC Treherne (Lara)
6UNOVA BALE (NSW)[7]32413FSHM Delbridge (Balliang)
7GOT THE PICTURE [5]55135FSTDA Chapple (Exford)
8MAJOR CRUSH [6]87416FSHB Hodgson (Smythesdale)
9WILSON’S DREAM (NSW)[5]Res.12656NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 6Jade Photography7:21 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BING’S BRO [5]21543NBTB Lock (Eaglehawk)
2ALL INN MILES [5]1237625.67(2)T Duncan (Harston)
3GO ON THEN [5]84472NBTL Delbridge (Balliang)
4BRASS KNOCKA [5]5668725.69(6)D O’mara (Rushworth)
5WOOMERA [5]36475NBTC Newman (Chiltern)
6GEE DOUBLE YOU (NSW)[5]72716NBTS Coulson (Balliang)
7CLARETOWN TEX [5]73372NBTT Sharp (Melton West)
8REAL BAROQUE (NSW)[5]6665525.70(8)S Humphries (Locksley)
9GO RED KEV [5]Res.47188FSHI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 7Presidents Trophy (0-4 Wins) Ht37:41 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1STINGA REBEL [5]462F7NBTD Sheridan (Talbot)
2THRACIAN (QLD)[7]41678FSHA Campbell (Drouin)
3SISCO WAKE [6]6434238.00(5)D Galea (Lara)
4MOVEFASA REG (NSW)[5]7533538.19(1)D Burkett (Girgarre)
5NITRO DRILL (SA)[7]33F13FSHT Allen (Darnum)
6MISS BO WICKED (NSW)[7]32556NBTD Geall (Lara)
7PROVINCIAL BEAR [5]1537538.07(1)A Chapple (Exford)
8MO TOWN SAN [6]7315437.67(5)P Clark (Wangaratta)
9WILSON’S DREAM (NSW)[5]Res.12656NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 8Byers Electrical8:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COSE DROM [5]1276625.58(3)G Austin (Eaglehawk)
2LILLY BOLERO (NSW)[4]1411626.29(8)P Clark (Wangaratta)
3NOT DISGUISED (NSW)[5]66751FSTDJ Formosa (Heathcote)
4AWESOME GRUNT [5]61766NBTI Bindley (Wonthaggi)
5ROO DEE [4]5561425.66(6)S Stefanos (Longwood)
6ADDY’S DELIGHT [5]6633725.61(2)P Clark (Wangaratta)
7JOSHUA TREE (NSW)[4]1446525.41(8)B Gatt (Melton West)
8IMMORTAL BEAR [5]1324625.50(3)A Chapple (Exford)
9GO RED KEV [5]Res.47188FSHI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 9Goulburn Valley Sprint (1-4 Wins) Ht38:21 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TILLA BALE (NSW)[5]37267FSHT Womann (Lara)
2IMMORTAL POWER (NSW)[4]6335625.76(1)G Dainton (Cosgrove)
3PROVEN KODIAK [7]52123FSTDM Hynes (Arcadia)
4TROPICAL OASIS [6]6827FNBTP Dapiran (Northwood)
5DEADLY SAMUAL [7]34177FSTDS Divers (Tamleugh)
6TRIP THE SWITCH [6]44753NBTP Bartlett (Bamawm)
7MORELLO (NSW)[6]64121NBTJ Smith (The Rock)
8COME AT ME [5]3155225.64(6)M Chilcott (Heathcote)
9FRISKY COLOUR [7]Res.3741PFSHS Mills (Tooradin)
10SENOR OZZIE [6]Res.7761625.43(4)A Rocke (Merrigum)
Race No. 10Goulburn Valley Sprint (1-4 Wins) Ht48:45 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TO SEVEN ELEVEN (NSW)[4]8752725.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
2ZELEMAR ZIPPA [7]34277NBTS Stefanos (Longwood)
3KRAKEN CONAN [4]2254725.48(1)K Eyles (Murchison)
4TAMBAY BALE (NSW)[6]15133FSHM Delbridge (Balliang)
5DYNA NODOKA (NSW)[5]35171FSTDT Womann (Lara)
6BUSH REBEL [7]22577FSHD Fleming (Alvie)
7PEREGRIN STEALTH [5]61312FSHP Bailey (Loch)
8RED RUMBLER (NSW)[7]2461FSHB Smith (The Rock)
9FRISKY COLOUR [7]Res.3741PFSHS Mills (Tooradin)
10SKIRMISH [5]Res.7187525.78(8)P Stefanos (Longwood)
Race No. 11Goulburn Valley Sprint (1-4 Wins) Ht59:05 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GORBACHEV [7]54565FSHH Clarke (Buln Buln)
2SHIRDON CONNORAE [6]3521125.52(4)T Dahl (Benalla)
3SUPER HOT (NSW)[5]32251FSHN Jarvis (Bendigo)
4SISCO FIASCO [6]26532FSHM Cimarosti (Lara)
5BUSH COURAGE [5]22612FSHD Fleming (Alvie)
6DISCO RAIN [4]1611825.30(8)I Garland (Longlea)
7ELLO REG [7]5734725.76(6)P Boots (Merrigum)
8DUCK HOLE FLYER [4]5613125.58(4)S Stefanos (Longwood)
9BLACK ARORA [6]Res.67886NBTI Ognjenovic (Endeavour Hills)
10RIVER ROMANCE [7]Res.74167NBTT Womann (Lara)
Race No. 12 Hts Feb. 29:22 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1SUKI SUKI [4]4117122.14(1)M Niele (Berringa)
2RYBORA LIZZIE [4]1225622.66(6)B Van schaik (Wangaratta)
3AUSTIN COVE (QLD)[5]48187NBTG James (Woodleigh)
4RANGATANG (QLD)[5]41351NBTB Hare (Greendale)
5AUNTY JANET [5]6754522.46(1)J Formosa (Heathcote)
6LEKTRA LUTHER [5]52116NBTP Simone (Pirron Yallock)
7MULTI KING [5]82443NBTB Gatt (Melton West)
8THEORY’S LEGACY [5]12212FSHA Chapple (Exford)
9BEAU WEST [5]Res.51F41NBTD Geall (Lara)
10COOPNARCHA (NSW)[5]Res.33445NBTD Aleksov (Brookfield)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments