Thursday, 18 February 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 18 February 2016

Race No. 1Manish Gupta Accountants3:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SWEET SAMBUCA [M]74257NBTC Arthur (Lancaster)
2SWIFT BUNNY (NSW)[M]25354FSTDD O’mara (Rushworth)
3RED GOLD (NSW)[M]65777NBTD Shovan (Inglewood)
4SPRING TOP [M]428FSHS Gibilisco (Lockwood South)
5JANRAY KAZA WISH [M]237NBTR Matthews (Arcadia South)
6ALL INN PIPER [M]25NBTT Duncan (Harston)
7JUST JATT [M]45845NBTC Glen (Tennyson)
8CHARLIE THREE [M]44335NBTV Giles (Bamawm)
9CLOVALLEY ARNIE [M]Res.88564NBTG Connell (Harston)
10VANDERVILLE LADY [M]Res.84644NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 2Elite Collars & Leads3:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1VANDERVILLE GIRL [M]57255NBTM Ellis (Nathalia)
2GUNNABE TRYING [M]878NBTJ Mangion (Numurkah)
3HOPE FOR LISSY [M]76345NBTW Methven (Wooragee)
4LA FLAIR [M]47284FSTDE Bowles (Invergordon)
5MY NAMES RHONDA [M]48625NBTA Marum (Corop)
6CLARETOWN EDDIE [M]55NBTN Tait (Wangaratta)
7CHABAY LARAY (NSW)[M]3546FSHT Salpigtidis (Plenty)
8GANGSTER JATT [M]85267NBTC Glen (Tennyson)
9DIYAS [M]Res.7175FSHS Gibson (Harcourt)
10BUFFY’S BEAR [M]Res.86558NBTP Boots (Merrigum)
Race No. 3Brian Beard Plumbing4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE BILLY [M]76443NBTC Medcraft (Violet Town)
2BLONDE YAPPA [M]67344NBTW Elson (Seymour)
3SUPER RICKY [M]525FSHS Gibilisco (Lockwood South)
4BUGATTI LARGER (NSW)[M]86388NBTB Brown (Axedale)
5SCARLETT LAD (NSW)[M]34244NBTP Stefanos (Longwood)
6ARCHDEMON [M]8642NBTW Birkner (Alexandra)
7COSMIC JAM (SA)[M]67521FSHK Goodwin (Moonee Ponds)
8RONELL HUBBARD [M]88764NBTB Klemke (Heathcote)
9SISCO BLAST [M]Res.37464FSHA Marum (Corop)
10DYNAMITE ZARA [M]Res.57266NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 4Sgrc Vet Now Open (1-4 Wins)4:28 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1NUGGY BURGER [5]24347NBTJ Formosa (Heathcote)
2DELTA MISS [7]76566FSTDS Gibson (Harcourt)
3DORIAN BALE (NSW)[5]76348NBTJ Formosa (Heathcote)
4BIG BLUE CHIC [7]37468FSTDC Glen (Tennyson)
6BIG BOLD BOOMER [7]84164FSTDL Medcraft (Point Cook)
7OLD ZEBB [6]48377NBTJ Mangion (Numurkah)
8SOUL AFFAIR [5]F2724NBTM Hanke (Miepoll)
Race No. 5Byers Electrical4:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOL DUDE ROY [7]61445NBTB Knight (Shepparton)
2MATTY ARE (NSW)[7]72233NBTS Stefanos (Longwood)
3SODIDEE [7]22255NBTA Rocke (Merrigum)
4ALL INN BOSTON [7]15742NBTT Duncan (Harston)
5BEE FOZZIO [7]41625NBTB Fothergill (Numurkah)
6ELITE PANTHER (NSW)[7]18772NBTH Hunter (North Albury)
7SNOW HAWKE (NSW)[7]77754NBTF Rachele (Shepparton)
8BLUE MARMION [7]71588FSHK Lingard (Kilmore)
9SHE’S NO MANIC [7]Res.17267NBTS Humphries (Locksley)
10SAN TAN BONNIE [7]Res.2816826.19(8)J Donaldson (Euroa)
Race No. 6Dpr Insurance Brokers5:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NO BOOTS (NSW)[5]6447225.67(2)S Stefanos (Longwood)
2STETSON QUAMBY (NSW)[5]273F4NBTD Shovan (Inglewood)
3ZELEMAR ZONE [5]6727325.53(Q)(6)P Frost (Heathcote)
4CLOVALLEY DOLLY [5]58265NBTW Connell (Harston)
5CLASS AIRE [5]18456NBTB King (Mincha)
6BOLONEY CLUB [5]5351525.87(2)J Abela (Echuca)
7IMPRESSIVE LEVY [5]31488FSTDB Milne (Kilmore)
8ZELEMAR LEAP [5]5444126.01(2)J Torr (Myers Flat)
9POMP FICTION [5]Res.64485NBTJ Formosa (Heathcote)
10COOL SPRINGS (NSW)[5]Res.53765NBTB Brown (Axedale)
Race No. 7Jade Media Photography5:30 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHINA ROSE [5]72636NBTJ Torr (Myers Flat)
2KING SPOTALOT [5]2758522.31(2)W Methven (Wooragee)
3SPECIFY (NSW)[5]53463NBTB Fothergill (Numurkah)
4SENOR SOCKS (SA)[5]68558NBTG Schofield (Craigieburn)
5CLOVALLEY RANG [5]5678422.22(7)G Connell (Harston)
6WE FROFF DAT [5]F777422.31(2)M Giddings (Toolleen)
7NELIEL BALE (NSW)[5]6688522.75(3)J Fothergill (Heathcote)
8BLACK CARDIGAN (QLD)[5]5843722.17(6)D Bramich (Balmattum)
9DIANE’S LASS [5]Res.48686NBTG Williamson (Marong)
10FINAL BID [5]Res.3565622.35(3)J Torr (Myers Flat)
Race No. 8Racers Function Centre5:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SMOOTH REBEL (NSW)[5]7232725.45(6)J Formosa (Heathcote)
2ME NAME’S NELSON [5]72256NBTM Ellis (Nathalia)
3TURBINE [5]7354625.71(8)J Torr (Myers Flat)
4PREMIER WALLY [5]2657525.77(5)W Methven (Wooragee)
5IRISH DOWN UNDER [5]7F71525.52(1)N Burns (Rushworth)
6SUNDAY SIPPER [5]5266225.45(4)P Dunlevey (Cohuna)
7DUNDAS BOY [5]2358425.80(6)E Keene (Long Gully)
8ALL INN RUM [5]8662325.83(4)T Duncan (Harston)
9WHY JULIE [5]Res.6656526.14(4)A Costa (Shepparton)
10HIGHFIELD BESSIE [5]Res.7324625.90(3)N Tait (Wangaratta)
Race No. 9Finer Fruits6:08 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SILVERMERE [7]3677522.92(1)G Rigg (Girgarre)
2CHLOE IN PARIS [7]625122.62(7)K Chivell (Sunbury)
3MEMPHIS PIRATE [7]48652NBTJ Donaldson (Euroa)
4DORTMUNDER [7]3F473NBTB Kinder (Girgarre)
5LATTE DONNY [7]7874222.61(1)L Scott (Invergordon)
6OUR SPIRIT [7]67868NBTD Shovan (Inglewood)
7SENOR KAIZER [7]3855722.77(3)D Boots (Merrigum)
8VANDERVILLE KID [7]67158NBTM Ellis (Nathalia)
9HOP ON BLACK [7]Res.34354FSHI Hopper (Hoppers Crossing)
10JAYDED MIA [7]Res.58576NBTC Glen (Tennyson)
Race No. 10Top Cat Video6:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KARAOKE KEN [6]34715NBTJ Formosa (Heathcote)
2SHAKE [6]1182325.98(7)F Hand (Seymour)
3NICE NURSE FRANK [6]5844225.88(1)B Klemke (Heathcote)
4FATBOY LINC [6]75734NBTP Frost (Heathcote)
6BURST THROUGH [6]86448NBTG Robinson (Violet Town)
7HAPPY TAILS [6]7184126.03(2)G Connell (Harston)
8SHE CAN’T RUN [6]47687NBTS Doust (Euroa)
Race No. 11Shepparton News6:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRUZZY BOUCHEAU [6]2775822.66(7)T Van taarling (Tallygaroopna)
2NORTHERN GHOST [6]4258422.13(1)P Glover (Numurkah)
3MARMISH [6]6454522.49(8)K Lingard (Kilmore)
4CHLOE GRACE [6]67783NBTD Petersen (Wangaratta)
5PAUL STEALER [6]2817422.51(7)J Formosa (Heathcote)
6OPAL FLYER [6]7248322.83(7)F Vantaarling (Tallygaroopna)
7REMY BALE (NSW)[6]2861522.53(2)D Burkett (Girgarre)
8VINTAGE BOX [6]7118FSTDB Brown (Axedale)
9WAIMEA [6]Res.1436FFSTDG Lemin (Axedale)
10CLOVALLEY MAURI [6]Res.1144422.80(6)W Connell (Harston)
Race No. 12Ckh Painting7:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PARANORMAN (NSW)[5]7184822.24(2)D Petersen (Wangaratta)
2BARONESS TIPPY [5]46483FSHG Lemin (Axedale)
3LITTLE PATTIE [5]8634422.62(6)J Mcclelland (Jindera)
4BLUE QUARTETTE [5]7685122.71(2)F Zeinert (Barnawartha)
5ROYAL COSMIC (NSW)[5]5766822.36(7)J Kirk (Pascoe Vale)
6COSMIC JEWELS [5]77447FSHB Abela (Echuca)
7WINDY REG [5]8868822.36(4)J Mangion (Numurkah)
8TWO TEAMS UMPIRE [5]75575NBTB Klemke (Heathcote)
9LOLLIE LIVEWIRE [5]Res.5835722.81(1)M Ellis (Nathalia)
10HOT CHILTERN [5]Res.55866NBTC Newman (Chiltern)