Thursday, 21 January 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 21 January 2016

Race No. 1Jade Media Photography3:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RAVEN ON [M]52NBTP Hooper (Toolleen)
2GANGSTER JATT [M]52288NBTC Glen (Tennyson)
3EXPLOSIVE TIGER (NSW)[M]78787NBTN Mason (Euroa)
4NO NEGOTIATION [M]683FSTDS Melville (Beveridge)
5MISS CRAZY CAT [M]T557FSHD Hills (Taradale)
6SON OF SHIRL [M]33346NBTJ Donaldson (Euroa)
7CATHY’S TIGER [M]658FSHK Ward (Mount Moriac)
8BEKIM PRINCE [M]45233NBTJ Donaldson (Euroa)
9TANA’S ANGEL [M]Res.68FSHB Knight (Shepparton)
10AVATAR ELLY [M]Res.24NBTD Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 2Finer Fruits3:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY STEEL [M]76FSHG Connell (Harston)
2HOPE FOR LISSY [M]25476NBTW Methven (Wooragee)
3COLLEGE DROPOUT [M]88785NBTL Lyons (Sunshine North)
4JUST JATT [M]38662NBTC Glen (Tennyson)
5MAGGI BEKIM [M]73NBTJ Donaldson (Euroa)
6BULLBAR RHEEN [M]5423FSHG Gledhill (Mooroopna)
7BEFORE MY TIME [M]32522NBTS Carswell (Elmore)
8SPRITELY JULIA [M]463NBTH Wetzels (Seymour)
9SAN TAN BONNIE [M]Res.47828NBTJ Donaldson (Euroa)
10AVATAR BILLY [M]Res.56354NBTD Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 3Elite Collars & Leads4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BIG TALKER [M]44535NBTH Wetzels (Seymour)
2ORIENTAL PRINCE [M]75645NBTA Blake (White Hills)
3VANDERVILLE GIRL [M]73465NBTM Ellis (Nathalia)
4DYNAMITE ZARA [M]25572NBTJ Worsfold (Girgarre)
5TAT MINNIE [M]34348NBTP Macklin (Kialla West)
6MAZING MOO [M]52NBTM Groom (Longwood)
7ARDOCH [M]35145FSTDW Bocquet (Mullengandra)
8SWIFT BUNNY (NSW)[M]86832NBTD O’mara (Rushworth)
9BOROUGH BLACK (QLD)[M]Res.246NBTB Lock (Eaglehawk)
10INSTRUMENTAL RED (NSW)[M]Res.4674FNBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 4Byers Electrical4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GYPSY BEE [M]4877NBTS Melville (Beveridge)
2ATTA FLASH [M]24743NBTP Boots (Merrigum)
3VANDERVILLE LADY [M]82846NBTM Ellis (Nathalia)
4ANEJO [M]53NBTG Kantzidis (Bundoora)
5ALBY’S SHADOW [M]5363NBTD Carswell (Elmore)
6SCARLETT LAD (NSW)[M]67434NBTP Stefanos (Longwood)
7COLI’S GIRL [M]32364FSTDJ Uglietta (Yan Yean)
8LOTUS MONIQUE [M]8T8FSTDA Dundon (Finley)
9SIR FIRE [M]Res.62628NBTN Tait (Wangaratta)
10COOL DUDE ROY [M]Res.86586NBTB Knight (Shepparton)
Race No. 5Sgrc Vet Now Open4:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLIPAWAY JENIFER [6]65855NBTK Quinn (Cundare)
2JESS DELIGHT [6]67124NBTD Warburton (Tatura)
3BULLBOAR [6]7486625.78(4)G Connell (Harston)
4GEORGIE BEST [6]2118825.71(1)W Bocquet (Mullengandra)
5MADELEINE JAY [6]1366526.16(1)D Jarvis (Westmeadows)
6MAGIC SHUFFLE (NSW)[6]85474NBTD Long (Eaglehawk)
7KILTY’S TIGER [6]67664NBTK Quinn (Cundare)
8FRANKLIN PEARL [6]41335NBTW Bocquet (Mullengandra)
Race No. 6Top Cat Video5:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OLYMPIC LASS [7]68426NBTP Mathieson (Lara)
2KARAOKE KEN [7]74852NBTJ Formosa (Heathcote)
3DELTA MISS [7]55176FSHS Gibson (Harcourt)
4SODIDEE [7]26322NBTA Rocke (Merrigum)
5GUNMETAL OUTLAW [7]55214FSTDS Collyer (Mount Camel)
6DUTCH SCHULTZ [7]34623NBTD Jarvis (Westmeadows)
7SHAKE [7]66126.17(6)F Hand (Seymour)
8NODDY’S KNOCKA [7]6877726.04(4)S Gibilisco (Lockwood South)
9KALIMNA EXPRESS [7]Res.67748NBTK Eyles (Murchison)
10ALL INN TOGETHER [7]Res.52344NBTT Duncan (Harston)
Race No. 7Manish Gupta Accountants5:29 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HEZ GOT NITRO [5]44825FSTDK Eyles (Murchison)
2JACK’S PRINCE [5]6478322.43(1)K Ward (Mount Moriac)
3PREMIER WALLY [5]7882622.36(1)W Methven (Wooragee)
4MIGHTY HULK (NSW)[5]6342822.32(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
5GUNMETAL LAD [5]25558NBTJ Formosa (Heathcote)
6SOUL AFFAIR [5]87676FSTDM Hanke (Miepoll)
7TWOBEEYOU [5]3346422.32(5)N Tait (Wangaratta)
8MATTY KEEPING (NSW)[5]2614522.57(8)P Clark (Wangaratta)
9WOOMERA [5]Res.6257422.33(1)C Newman (Chiltern)
10EYES ADORABLE (NSW)[5]Res.71678FSHC Capuano (Anakie)
Race No. 8Dpr Insurance Brokers5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WILL BE BACK (NSW)[5]6651425.67(7)J Mcclelland (Jindera)
2ME NAME’S NELSON [5]74777NBTM Ellis (Nathalia)
3IMMORTAL PANTHER [5]661F825.68(3)P Bushell (Glenroy)
4KRAKEN CONCORD [5]5471325.52(2)K Eyles (Murchison)
5LILA’S GIRL [5]88753NBTD Hills (Taradale)
6DUCK HOLE FLYER [5]7833425.58(4)S Stefanos (Longwood)
7THUNDEROUS NIGHT [5]4555525.73(3)F Meyer (Maryborough)
8CARRARA LAD [5]775F3NBTK Ashton (Charlton)
9ALL INN KY [5]Res.31F3725.62(8)T Duncan (Harston)
10NO BOOTS (NSW)[5]Res.6556425.67(2)S Stefanos (Longwood)
Race No. 9Ckh Painting6:08 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD SILK [7]55157NBTN Tait (Wangaratta)
2BIG BLUE CHIC [7]77837NBTC Glen (Tennyson)
3PALEFACE GIRL [7]65351NBTD Hills (Taradale)
4POWERFUL STRESS [7]3153722.86(4)K Quinn (Cundare)
5SOXY [7]71724FSHK Ward (Mount Moriac)
6CLASSIC MOMENTS [7]56164FSHG Gledhill (Mooroopna)
7OPAL FLYER [7]68653NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8BRIANNA MORGAN [7]32346FSTDW Robertson (Barnawartha)
9ALL INN BOSTON [7]Res.53157FSTDT Duncan (Harston)
10MRS. FOZZ [7]Res.77777NBTN Mason (Euroa)
Race No. 10Brian Beard Plumbing6:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MEMPHIS PIRATE [7]84448FSHJ Donaldson (Euroa)
2EMI’S BOY MURPH [7]33163FSTDL Lyons (Sunshine North)
3PAUL STEALER [7]3561NBTJ Formosa (Heathcote)
4KILTY MISS [7]65655NBTK Quinn (Cundare)
5DARK CHANCE [7]56146FSTDJ Donaldson (Euroa)
6CLOVALLEY MAURI [7]4656123.23(3)W Connell (Harston)
7BLITZEM MOCCA [7]87678NBTK Kubik (Epping)
8MISCHIEVOUS WIN [7]2281822.78(7)J Wilson (Korong Vale)
9ROAD DRILLER [7]Res.17P86FSHM Nash (Little River)
10BLACK EDGE (QLD)[7]Res.54556FSHM Nash (Little River)
Race No. 11Racers Function Centre6:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN SUMMER [6]4514F22.93(3)T Duncan (Harston)
2MAGIC BUZZ (NSW)[6]58258NBTN Tait (Wangaratta)
3GUILDED LILY [6]45286NBTA Dundon (Finley)
4BRUZZY BOUCHEAU [6]7652722.66(7)T Van taarling (Tallygaroopna)
5ROLL ‘EM MIGHTY [6]51244NBTJ Formosa (Heathcote)
6BIBBI [6]3421822.89(8)H Wetzels (Seymour)
7BLUE QUARTETTE [6]8676822.71(2)F Zeinert (Barnawartha)
8TWO POINTOVER [6]5128722.38(1)H Wetzels (Seymour)
9CHLOE GRACE [6]Res.48267NBTD Petersen (Wangaratta)
10MARMISH [6]Res.5764522.49(8)K Lingard (Kilmore)
Race No. 12Cape Hawke @ Stud7:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD BESSIE [5]5732422.67(2)N Tait (Wangaratta)
2COLD STARE [5]1643622.43(5)D Boots (Merrigum)
3FOUR ELEMENTS [5]45675NBTJ Formosa (Heathcote)
4ZELEMAR ZONE [5]61867NBTP Frost (Heathcote)
5ALL INN DORA [5]76652NBTT Duncan (Harston)
6LITTLE PATTIE [5]7863422.62(6)J Mcclelland (Jindera)
7SPRING PREMIER (NSW)[5]6334822.56(2)P Stefanos (Longwood)
8RANCE REGSTRONG [5]6552522.51(8)L Scott (Invergordon)
9WOOMERA [5]Res.6257422.33(1)C Newman (Chiltern)
10ALL INN KY [5]Res.31F3722.50(4)T Duncan (Harston)