Tuesday, 19 January 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Tuesday, 19 January 2016

Race No. 1Brian Beard Plumbing6:48 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SANTA SANGRE [M]334NBTT Auld (Tatura)
2DYNA KEL (NSW)[M]672FSHT Mitchell (Lara)
3MEPUNGA CHANCE [M]5FFSHG Webb (White Hills)
4KEN’S THUNDERIN’ [M]8FSHG Campbell (Anakie)
5ULTIMATE PADDY [M]2FSHK Bentley (Yarrawonga)
6DYNA JEEVES (NSW)[M]45FSHB Shillington (Lara)
7MITCH’S DELIGHT [M]FSHR Wilkinson (Pyalong)
8MISTER CAMPO (NSW)[M]2FSHL Azzopardi (Londonderry)
9CHAPPIE BALE (NSW)[M]Res.FSHT Mitchell (Lara)
10VANDERVILLE LADY [M]Res.82846NBTM Ellis (Nathalia)
Race No. 2Jade Media Photography7:08 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIERY UNIVERSE (NSW)[7]14FSHN Walsh (Tullamarine)
2OH WATTA TEXAN [7]32314FSHL Smith (Langwarrin)
3ROSIE SPRITE [7]22422NBTR Britton (Lara)
4NOCTURNAL [7]32125.32(4)M Auld (Tatura)
5BRYDEN JOHNNY (NSW)[7]87535FSHA Craven (Wangaratta)
6SHE’S NO MANIC [7]32251NBTS Humphries (Locksley)
7ELITE SWIFT (NSW)[7]21235NBTK Buckingham (Mooroopna)
8GASSED UP DEVIL (NSW)[7]5431826.15(1)G Connell (Harston)
9OPAL FLYER [7]Res.6865326.12(2)F Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 3Dpr Insurance Brokers (0-3 Wins)7:28 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING VELOX (NSW)[M]63826FSHD White (Sunbury)
2GALLOPING DELTA [M]88FSHR Conway (Bunyip)
3PARROT IS LOOSE [M]57766FSTDV Watson (Sunbury)
4OLD ZEBB [6]74848NBTJ Mangion (Numurkah)
5ULTIMATE BILLY [M]FSHC Medcraft (Yarrawonga)
6BURRAWONGA KEVAN [5]6151238.03(3)J Birthisel (Yarrawonga)
7COOL DUDE ROY [M]86586FSTDB Knight (Shepparton)
8MAJESTIC LOMAR [M]7867FSTDC Medcraft (Yarrawonga)
Race No. 4Elite Collars & Leads7:48 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GEORGIE BEST [6]2118825.71(1)W Bocquet (Mullengandra)
2BURRAWONGA JIMBO [6]2622225.49(4)J Birthisel (Yarrawonga)
3BRUZZY BOUCHEAU [6]7652725.73(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
4RIPPIN ROSE (NSW)[6]13122NBTR Britton (Lara)
5MR. ALFIE [6]4132225.60(3)D Burkett (Girgarre)
6LADY CAPULET [6]11536FSHD Brennan (Ross Creek)
7GOLD MAGIC [6]2153725.80(8)T Mitchell (Lara)
8KASREYN [6]115725.54(2)P Clark (Wangaratta)
9KAZMIC’S SPIRIT (NSW)[6]Res.14365FSHP Glover (Numurkah)
10RIPPIN MOI MOI (NSW)[6]Res.12722NBTR Britton (Lara)
Race No. 5Sgrc Vet Now Open8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BORRIS DELIGHT [5]6131725.27(4)P Clark (Wangaratta)
2BURRAWONGA BETOO [5]12131NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
3PROVEN CROWN [5]1336825.33(7)P Clark (Wangaratta)
4WHAT’S UP TRUMPS [5]63511NBTB Shillington (Lara)
5NANCY MAY (NSW)[5]1242425.63(2)W Bocquet (Mullengandra)
6OH LELE PETER [5]35551NBTG Campbell (Anakie)
7MR EMGRAND (NSW)[5]55227FSTDL Azzopardi (Londonderry)
8DODGY DEDE [5]33283FSHS Clarke (Tooradin)
9ME NAME’S NELSON [5]Res.74777NBTM Ellis (Nathalia)
10DUCK HOLE FLYER [5]Res.7833425.58(4)S Stefanos (Longwood)
Race No. 6Shepparton News8:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CUERVO SHOT (GA)[5]78764FSTDR Britton (Lara)
2OAKLANDS [5]6425725.62(3)G Edwards (Broadford)
3HERE’S ARCHIE (NSW)[5]14113NBTD Geall (Lara)
4SHINY LAD [5]41111NBTN Walsh (Tullamarine)
5TANTANOOLA [4]3371525.61(3)M Campbell (Huntly)
6SHOW BAG CARTER [5]4546425.67(6)G Campbell (Anakie)
7COOTA’S CAZALY (NSW)[5]7417225.54(7)B Kinder (Girgarre)
8VELLOWAY [5]62238NBTB Shillington (Lara)
9DRAGON EMGRAND (NSW)[5]Res.44568FSHL Azzopardi (Londonderry)
10UNTHER BALE (NSW)[5]Res.42767FSHB Fothergill (Numurkah)
Race No. 7Oaks Road @ Stud Damsels Dash8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA GOOD DEE [5]88277NBTD Irby (Rosebud)
2ROSIE ROCKS [5]81722FSHR Gladman (Scarsdale)
3MRS. HUANG (NSW)[5]31738FSTDL Azzopardi (Londonderry)
4ANIMATE (NSW)[5]24375FSHF Hand (Seymour)
5DEANO’S GADGET [5]48547NBTD Brennan (Ross Creek)
6UPTOWN FUNK [5]61111FSHD Brennan (Ross Creek)
7MEGAN KEEPING (NSW)[5]13251NBTB Bravo (Lovely Banks)
8COSMIC SHEZ (NSW)[5]73234NBTJ Fothergill (Heathcote)
Race No. 8Racers Function Centre9:08 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN KODIAK [4]1141125.22(5)M Azzopardi (Appin)
2HARDAWAY LAW (NSW)[4]2611725.71(2)G Edwards (Broadford)
3PERCY’S LAD [4]1583425.43(4)B Bravo (Lovely Banks)
4NOCKABOUT AUSSIE [4]3385425.28(3)P Akathiotis (Reservoir)
5WEST ON TEDDY (TAS)[4]25413NBTR Britton (Lara)
6COLLECT [3]1115325.36(1)T Anlezark (Rochester)
7BING’S BRO [4]6615525.56(1)B Lock (Eaglehawk)
8IMMORTAL DREAM [4]1461225.54(3)T Auld (Tatura)
Race No. 9Byers Electrical (vic Bred)9:28 PM (VIC time)
Special Event event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1COTTON BUD JOE [4]3173522.11(6)J La rosa (Seymour)
2VANDERVILLE [5]1311322.23(2)M Ellis (Nathalia)
3MELOS GIRLFRIEND [6]3646322.28(7)J La rosa (Seymour)
4BILLS BACK [3]5111122.17(1)C Smith (Wonwondah)
5CETTE AWAY [5]7F758FSTDB Shillington (Lara)
6MOHINGA MAX [3]1617322.05(5)W Methven (Wooragee)
7NOAKIS GIRL [4]5341222.38(2)B Bravo (Lovely Banks)
8LOCKED OUT [4]4178822.15(6)J Formosa (Heathcote)
9GOLD BRO [7]Res.43453NBTB Shillington (Lara)
10CETTE ME UP [6]Res.53677FSTDB Shillington (Lara)
Race No. 10Spud Regis @ Stud Damsels Dash9:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMOKEY WHISPERS [5]16344NBTA Scott (Knowsley)
2DARCY ROSE [5]17741FSHD Brennan (Ross Creek)
3GALLOPING ASHLEY [5]28186FSHB Iredale (Pearcedale)
4MACEY BLUE [5]11115FSHC Hughes (Lara)
5COSMIC LADY (NSW)[5]65F2825.94(7)S Collyer (Mount Camel)
6CLOVALLEY DOLLY [5]71582NBTW Connell (Harston)
7KHANDI KHANDI [5]24634NBTM Ellis (Nathalia)
8RADIANT ROSE [5]1751725.89(4)S Wetzels (Seymour)
Race No. 11Ckh Painting10:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY RANG [5]7255622.22(7)G Connell (Harston)
2HOT AND LONESOME [5]4144622.26(4)K Tirchett (Pascoe Vale)
3SUAVE ODESSA (NSW)[5]515F422.18(2)J Fothergill (Heathcote)
4WEEPING LASS [5]53113FSHD Brennan (Ross Creek)
5PROVEN CHOPS [5]22116FSTDB Divirgilio (Langwarrin)
6CHELSEA DROGBA [5]3435522.43(5)J Formosa (Heathcote)
7ONE STEP BEYOND [5]58168NBTD Geall (Lara)
8DAPHNE’S PARTY [5]12214NBTM Carter (Kialla)
9WE FROFF DAT [5]Res.524F722.31(2)M Giddings (Toolleen)
10MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.6342822.32(8)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 12Finer Fruits10:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HORSHAM MYTH (NSW)[5]24532NBTS Stefanos (Longwood)
2GUNMETAL DIVA [5]D217322.51(7)J Formosa (Heathcote)
3CHARLIE ROCKET [5]1213122.18(2)J Shaw (Yarrawonga)
4KOCH [5]14464FSHD Brennan (Ross Creek)
5CLOVALLEY BELLE [5]6633122.35(6)G Connell (Harston)
6CLOVALLY MANSUMI [5]37412NBTG Connell (Harston)
7NINE SQUARED [5]1614722.22(2)W Bocquet (Mullengandra)
8POGO POGO [5]6531122.55(5)R Morgan (Heathcote)
9MAPLE VORTEX (NSW)[5]Res.63177FSHM Giddings (Toolleen)
10TONTO’S MATE (NSW)[5]Res.57868FSHG Carr (Sunbury)