Saturday, 11 May 2013

Greyhound Box Draw For – Saturday, 11 May 2013

Race No. 1Follow @_news On Twitter7:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1CODE NINE [5]52435NBTJ Condon (Tooradin)
2LAURA ALLEN ()[5]7624530.20(6)-1/12/12S Collins (Lara)
3DUNGEY BALE (NSW)[5]2267330.45(2)-19/9/12G Bate (Lara)
4JACK SILVER (NSW)[5]1323230.29(2)-14/11/12M Carter (Violet Town)
5KOFI KAYLAN [5]72323NBTS Toner (Garfield)
6WHO TOLD BLACKIE [5]2251329.99(3)-27/2/13R Britton (Lara)
7DODGE THE BATTEN [5]1486130.34(1)-2/1/13R Britton (Lara)
8 (NSW)[5]3152230.44(8)-20/10/12G Whitford (Yarram)
9REPRIEVED [5]Res.2453330.21(8)-22/8/12G Edwards (Broadford)
10ALLEN CARRION (NSW)[5]Res.8851630.30(5)-3/4/13A Dailly (Anakie)
Race No. 2Razza’s Buck7:37 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1WHATTA JOKE [5]F847430.11(5)-24/11/12D Dean (Nyora)
2PADDEN BALE (NSW)[5]2242730.47(3)-2/2/13S Collins (Lara)
3MAJOR MCCHEESE [5]62226NBTB Hiscock (Long Gully)
4DISCO DAVE (NSW)[5]25326NBTA Dailly (Anakie)
5PROVEN CUE [5]7255630.33(6)-15/12/12P Mccoll (Kooroocheang)
6GLAMOROUS KEISHA [5]1322730.51(3)-2/11/11T O’donovan (Little River)
7SWEET SHADOW [5]5146630.21(2)-13/2/13T O’donovan (Little River)
8LOLLY BALE (NSW)[5]4212230.14(8)-24/4/13M Delbridge (Balliang)
9DYNA SUZIE (NSW)[5]Res.85437NBTS Collins (Lara)
10WHERE’S HE SHALL [5]Res.13532FSHD Crawford (Pearcedale)
Race No. 3Ajs Corporation (no City Wins)8:00 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MISS SEASPRAY [5]46361FSTDM Davis (Altona Green)
2CHIEF TYSON [5]34756FSHR Fisher (Corio)
3DIVINE DIVA [5]27162FSHN Armstrong (Cranbourne)
4ELLE’S HOPE [5]63754NBTP Formosa (Lalor)
5KAYLARIKKI [5]33124FSTDR Clark (Toolleen)
6WHY NOT RENAE [5]6F364NBTW Gray (Wendouree)
7OPTIMISTIC STAR [5]32457NBTJ Grindley (Gladysdale)
8GENERAL LEDGER [5]87834FSTDJ Karamatic (Lara)
9WHO TOLD MAGGIE [5]Res.7614NBTR Britton (Lara)
Race No. 4Sky Racing Final8:20 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 725 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1BREAK O’DAY [5]33314NBTM Wintle (Reservoir)
2AGENT ACE (NSW)[5]12532NBTB Dapiran (Semour)
3NOT WHITE [5]66143NBTB Lock (Eaglehawk)
4BOURNE SURFER ()[5]33444NBTR Britton (Lara)
5SIR RUSS (NSW)[5]85443NBTG Hopes (Reservoir)
6HUSKY DREAMER (NSW)[5]13282NBTD Dean (Nyora)
7DAREGO [5]8444143.33(1)-1/5/13S Toner (Garfield)
8LEPRECHAUN MACEY [5]1F31142.80(8)-1/5/13T O’donovan (Little River)
9STORMING QUARTZ [5]Res.18554NBTJ Mccallum (Craigieburn)
10VAPOUR FLASH [5]Res.73635NBTT Iwanyk (Devon Meadows)
Race No. 5Maurice Blackburn Lawyers8:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S OUR HARRY (WA)[5]14213NBTR Britton (Lara)
2COOL MIKADO [5]7836230.33(4)-23/1/13M Barber (Hoddles Creek)
3COSMIC STATION (NSW)[5]14122FSHD Brown (Lara)
4VEETEE TURBO (NSW)[5]131130.13(5)-1/5/13M Mallia-magri (Lara)
5KEYSER SOZE [5]62125NBTJ Walker (Arcadia South)
6REGAL GLADIATOR [5]28115NBTM Zammit (Exford)
7JONESY’S FORTUNE (NSW)[5]41124NBTR Britton (Lara)
8DEE RIGHT PATH [5]46134NBTD Fisher (Lara)
9DYNA EXPORT (NSW)[5]Res.3533530.86(7)-13/3/13S Collins (Lara)
10KID MAXIMUS [5]Res.1357130.29(4)-1/5/13P Akathiotis (Reservoir)
Race No. 68:57 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 525 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1SEARLE BALE (NSW)[4]5131330.09(4)-27/4/13A Dailly (Anakie)
2DARLIN BALE (NSW)[5]2866730.16(2)-30/3/13S Collins (Lara)
3SHADOW LANE [4]5521729.90(8)-9/3/13M Carter (Violet Town)
4DAINTREE DYNASTY [4]2232730.50(2)-12/1/13G Joske (Jeeralang Junction)
5OSBOURNE BALE (NSW)[4]7415530.39(7)-20/4/13A Dailly (Anakie)
6BULLICOURT DYLAN [4]5252130.18(1)-20/7/11R Clark (Toolleen)
7DANYO’S DELBOY [4]4345130.08(2)-2/3/13N Ryan (Devon Meadows)
8DYNA YENITE (NSW)[4]7281830.17(3)-27/3/13G Bate (Lara)
9ZAC BALE (NSW)[5]Res.3858430.27(3)-29/12/12A Dailly (Anakie)
10 [5]Res.8887730.13(1)-23/6/12P Dundon (Finley)
Race No. 7Hudson Pacific9:20 PM (VIC time)
Free For All event over 600 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1 [2]8122234.23(2)-16/2/13J Borg (Maryborough)
2BAGGET BALE (NSW)[4]1311234.45(1)-27/4/13A Dailly (Anakie)
3IMMY ROSE [4]5114434.41(1)-6/4/13T Collins (Lara)
4Just As Fancy (NSW)[4]3732634.44(8)-23/3/13K Bravo (Lovely Banks)
6SPEED LANE [4]5621534.75(6)-8/12/12M Carter (Violet Town)
7DESTINI WARRIOR (NSW)[4]1411434.74(4)-27/4/13M Mallia-magri (Lara)
8SISCO TURBO [4]2467334.64(6)-23/3/13J Galea (Lara)
Race No. 8Like Grvictoria On Facebook9:40 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA EZEKI (NSW)[4]1624330.36(1)-1/12/12G Bate (Lara)
2FADILA BALE (NSW)[4]5417130.11(1)-4/5/13A Dailly (Anakie)
3COLLIN BALE (NSW)[4]4171229.99(2)-13/4/13A Dailly (Anakie)
4YODA BALE (NSW)[3]1317329.97(5)-6/4/13A Dailly (Anakie)
5CRUZ KELTON [3]1356830.07(2)-30/3/13S Toner (Garfield)
6DYNA DENNY (NSW)[4]2753130.07(6)-16/2/13A Dailly (Anakie)
7ANATHEMA (NSW)[4]3512630.22(2)-13/10/12D Brown (Lara)
8DYNA DRAGO (NSW)[2]5854730.08(2)-30/3/13A Dailly (Anakie)
Race No. 9Watch Grvextra On Youtube10:05 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 725 metres at The meadows Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,320 2nd: $1,520 3rd: $760.

No.NameFormBestTrainer

1MIMICKING (NSW)[4]8111642.84(4)-30/3/13R Britton (Lara)
2LEKTRA SCARLETT [5]63246NBTA Dailly (Anakie)
3MISSION COMPLETE [5]1442642.87(4)-4/2/12M Mallia-magri (Lara)
4MICKIE GEE [5]75667NBTD Crisafi (Officer)
6DESTINI BAMBINI (NSW)[5]3875243.11(2)-26/1/13E Rinaldi (Lethbridge)
7GOLD AFFAIR TWO [4]2151742.71(5)-13/4/13M Hanke (Miepoll)
8CHIC SHIRAZ [5]47346NBTG Burke (Keysborough)
Race No. 10Downtown Cleaning (no City Wins)10:25 PM (VIC time)
Grade 5 event over 600 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SHAMROCK PETAL [5]2716834.89(2)-10/4/13R Britton (Lara)
2BERING SEA GOLD [5]22162FSTDJ Sharp (Lara)
3MAXIMUS GLIDER [5]12252FSHD Crawford (Pearcedale)
4DERBY GHOST [5]16242NBTG Brereton (Eaglehawk)
5DASHING RED (NSW)[5]12217NBTM Fox (Newport)
6GOLD CHALICE [5]4165534.76(7)-27/3/13P Hunt (Avalon)
7REBELATION [5]52512NBTM Mallia-magri (Lara)
8NEW TIBUR [5]1372235.06(2)-16/3/13R Britton (Lara)
9WHO TOLD MAGGIE [5]Res.7614NBTR Britton (Lara)
Race No. 11Follow @thewatchdogtips On Twitter10:42 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1CROSS CUT [5]1271430.45(3)-9/1/13G Bate (Lara)
2RIDE THE RAILS (NSW)[5]11211FSHD Brown (Lara)
3DOLCE VITA [5]1621230.20(5)-24/4/13P Triaca (Lima)
4ALLEN ORVILLE (NSW)[5]1221829.94(4)-10/4/13M Delbridge (Balliang)
5TALK’S CHEEKY [5]63275NBTS Toner (Garfield)
6BUCKLE UP BRAX (TAS)[5]33223NBTC Davis (Altona Green)
7CRAWF’S BREAD [5]31126NBTD Crawford (Pearcedale)
8PALOOKA (TAS)[5]37327FSHK Greenough (Pearcedale)
9FUGITIVE [5]Res.2574530.51(3)-14/11/12J Sharp (Lara)
10SKINNY VINNIE [5]Res.8412830.49(8)-17/4/13R Britton (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments