Saturday 1st October 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 1st October 2011

Race No. 1Topcat Video07:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1BALA BALE17FSHA L Dailly (Anakie)
2JAY JAY’S GIRL14643NBTB J Wells (Romsey)
3SPEEDASTIC43514NBTJ Galea (Melton South)
4WHY NOT FRAN83463FSHG Carter (Devon Meadows)
5NOVA VITE12718FSHM T Carter (Violet Town)
6SOCIOPATH65126NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
7PROPHECY PRINCE41254FSHC J (Moe)
8BARNABY BALE52442FSHA L Dailly (Anakie)
9TANGO TWO52768NBTG R Edwards (Broadford)
10RIVERSTONE63776NBTM J Edwards (Broadford)
Race No. 2Www.themeadows.org.au07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE MORE1653330.63T Womann (Lara)
2SUPERSONIC BOOM27312FSHS Liuzzi (Lara)
3PATH TO VEGAS11FSHP D Westerveld ()
4TYPHOON TOBY64273NBTN P Boyd (Pearcedale)
5MAGIC GEORGE82534NBTM J Edwards (Broadford)
6CRUISE OVER2225330.19E F Caruana (Tarneit)
7DUTCH DANIEL47677FSHM T Carter (Violet Town)
8LEKTRA JOHNSON4363430.11A L Dailly (Anakie)
9TANGO TWO52768NBTG R Edwards (Broadford)
10PROCTOR 6F873NBTR S Proctor (Westmere)
Race No. 3Radio Sport National07:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1JAMAICAN RUBY2653435.05S J Elsum (Camperdown)
2KING MICK52232FSTDC D Schlensog (Corio)
3TAKES TENACITY2212435.68D M Walker (Richardson)
4MOZZIE GALORE23625NBTA M Mcinnes (Elliminyt)
5DYNA DIGGER11164NBTA L Dailly (Anakie)
6INDY SON2473835.16R J Britton (Lara)
7MARCERI3638234.96R J Britton (Lara)
8PROVEN DONATA43514NBTC A Mcgrath (Walmer)
9JUNIOR SHIRAZ43687NBTG Cini (Deer Park)
10CRAFTY SHIRAZ35854FSHB J Duffy (Ballan)
Race No. 4Www.tab.com.au08:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1KARANJI42611NBTA Langton (Anakie)
2BITTEN3564F30.08A L Dailly (Anakie)
3JACK’S REVENGE21153FSHP D Bartlett (Bamawm)
4BULLICOURT DYLAN3812230.18R Clark (Toolleen)
5MASTER HUGH53134NBTN P Boyd (Pearcedale)
6LET HIM GO688F430.62P A Smith (Pascoe Vale South)
7BULLICOURT BEAU36785NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
8NORTHERN RAMBLER3477530.87R J Britton (Lara)
9PROCTOR RULES6F873NBTR S Proctor (Westmere)
10RIVERSTONE63776NBTM J Edwards (Broadford)
Race No. 5Sky Racing08:40PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,970 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $695.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA EXTREME5767630.23A L Dailly (Anakie)
2STACK ‘EM FLAT15842FSTDG J Bate (Lara)
3LIMBURG GOLD6362530.47C Reivers (Darley)
4SLEEP WALK6413630.06R J Britton (Lara)
5BLACK VIKING6735529.90P Galea (St Albans)
6MAMIE BALE2653530.01A L Dailly (Anakie)
7WALTER BALE4645230.45G J Bate (Lara)
8SIMPLY CHARLIE21113NBTP E Giles (Moe)
9DIAZ BEAUTY4757430.49T Womann (Lara)
10PITSTOP OMEN76585NBTG R Edwards (Broadford)
Race No. 6Awm Electrical Final (s/gobis)08:57PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 525 Metres at The meadows Of $15,021,000 Prizemoney.
1st: $10,000 2nd: $3,000 3rd: $15,008,000.

No.NameFormBestTrainer

1TANIA TWO SHOES3818130.48A Stewart (Melton)
2DYNA BROWNLOW3146130.27A L Dailly (Anakie)
3DYNA MAX8231130.31A L Dailly (Anakie)
46113130.23S J Mckenna (Napoleons)
5AMADO1381130.32J M Karamatic (Lara)
6GAELIC BALE4734130.06A L Dailly (Anakie)
7RYKER BALE5632130.23A L Dailly (Anakie)
8LARA’S ROCK2441230.11J P Psaila (Little River)
9WALTER BALE4645230.45G J Bate (Lara)
10KING MICK52232NBTC D Schlensog (Corio)
Race No. 7Lepine Funerals09:20PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,970 Prizemoney.
1st: $4,880 2nd: $1,395 3rd: $695.

No.NameFormBestTrainer

18573134.32J Westerlo (Clyde)
2PUSH THE PAINT22334FSTDA Langton (Anakie)
3 HIGH88235NBTD B Curtain (Drouin)
4BARRY BLOWOUT22215FSTDS Bonaccurso (Mount Mercer)
5ED PACINO1133434.57R C Bartolo (Avalon)
6MAGIC PENSKI24112NBTP E Giles (Moe)
7PENSKI ILLUSION6741334.93T Womann (Lara)
8PILLOW TORQUE43365FSTDT D Iwanyk (Devon Meadows)
9JUNIOR SHIRAZ43687NBTG Cini (Deer Park)
10CRAFTY SHIRAZ35854FSHB J Duffy (Ballan)
Race No. 809:45PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $8,200 Prizemoney.
1st: $5,740 2nd: $1,640 3rd: $820.

No.NameFormBestTrainer

12116129.89A L Dailly (Anakie)
2LEKTRA GRANDE4515429.99A L Dailly (Anakie)
3HAFREN BALE7257530.06A L Dailly (Anakie)
4SHINTARO SAMURAI5332230.04R Clark (Toolleen)
5NO JUSTICE2113630.01P E Giles (Moe)
6ZIPPSTAR1571129.90N King (Pearcedale)
71456129.84G J Bate (Lara)
8WHITE GREASE5456430.35C J Dalton (Coldstream)
Race No. 9Ajs Corporation10:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1MAGIC DASHER4718630.20T Womann (Lara)
2SHUNTED7244830.06R J Britton (Lara)
3DYNA GALA54634NBTA L Dailly (Anakie)
4BREATHE FEAR15513NBTG Shingles (Eden Park)
5ARNIE’S GIRL24222FSHD B Curtain (Drouin)
6PROVEN PUZZLE4425530.13M T Carter (Violet Town)
7DRIPSTONE1547330.30A Cole (Lara)
8SISCO DIAMOND4132230.45H L Collins (Lara)
9PITSTOP OMEN76585NBTG R Edwards (Broadford)
10DIAZ BEAUTY4757430.49T Womann (Lara)
Race No. 10Meadows Conference Centre10:25PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1MYSTERIOUS LOLA3342130.69S B Toner (Garfield)
2LUCY’S ROSE1134130.45J R Britton (Anakie)
3QUEEN OF CYPRUS2411429.99J R Britton (Anakie)
4PURE SHOW6243230.18J P Psaila (Little River)
5SPELLBOUND2238530.37R J Britton (Lara)
6DYNA DARA1363430.44G J Bate (Lara)
7SPIRITUAL ONE72612NBTR J Britton (Lara)
8FERMIN BALE7672330.43S J Collins (Lara)
9PITSTOP OMEN76585NBTG R Edwards (Broadford)
10PROCTOR RULES6F873NBTR S Proctor (Westmere)
Race No. 11Nationwide Seafoods10:45PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,560 Prizemoney.
1st: $4,595 2nd: $1,310 3rd: $655.

No.NameFormBestTrainer

1FAWN MAGIC86264FSTDD Chiu (Doncaster)
2SERENE PASSION4136530.24H L Collins (Lara)
3EXPLOSIVE DROP11713NBTJ R Britton (Anakie)
4BUREAUCRAT1725130.12T M Curtain (Cranbourne South)
5GULA BALE4821330.79S J Collins (Lara)
6TYER’S SPECIAL21113NBTP E Giles (Moe)
7MISS STACKHOUSE8244130.18A Langton (Anakie)
8ALETA ALLEN1333730.21G J Bate (Lara)
9PITSTOP OMEN76585NBTG R Edwards (Broadford)
10DIAZ BEAUTY4757430.49T Womann (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments