Saturday 22nd May 2010
Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 22nd May 2010
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.
No.NameFormTrainer
1TRADETECH FLYER1F113D Halas (Cranbourne)
2SKITTLER31372L E Jones (Carlsruhe)
3DIXIE KONG27411R J Britton (Lara)
4KYMUDEN42223W A Vassallo (Devon Meadows)
5PROVEN HAWAIIAN31136J Thompson (Pearcedale)
6LUSTY LAD25231D Crisafi (Officer)
7RAFFERTY FLYER22162R J Giles (Harston)
8RED LESTA1121FG J Bate (Lara)
9CARA BALE14421A L Dailly (Anakie)
10JACK FITZ14512M L Mallia-Magri (Lara)
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.
No.NameFormTrainer
1OBSCENE31224M T Carter (Violet Town)
2SITTING BEAR33852A J Britton (Lara)
3ZIPPY GALORE12383M L Mallia-Magri (Lara)
4PURE INSPIRATION11273D N Mcdonald (Cranbourne)
5LUCENT32423D Crisafi (Officer)
6KENNY JOHN34314K J Hunt (Eaglehawk)
7MISS MEGA PINS28226M J Pirani (Boronia)
8CAMO'S PIRATE64571B M Rogers (Coleraine)
9BELLA JINX52363J W Johnson (Reservoir)
10CRUISING PAT36338K Tirchett (Pascoe Vale)
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.
No.NameFormTrainer
1AMANDA BALE13461A L Dailly (Anakie)
2US FIVE27765W A Vassallo (Devon Meadows)
3BERNIE BEETROOT11656D I Burnett (Drysdale)
4JUST MISHIE26221N P Boyd (Pearcedale)
5REIGN OVER ME23122D N Mcdonald (Cranbourne)
6MICKIE KEATO57763R J Keating (Longford)
7DOHTMANN44221A L Dailly (Anakie)
8BEES WAX62463R J Britton (Lara)
9STORM SURFER23533C J Bahen (Yuroke)
10*** NO RESERVE ***
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $10,002,400.
No.NameFormTrainer
1BOWSTREET SECRET84161M G Niele (Berringa)
2VIVACIOUS GAL22441S Daniliuk (Sunbury)
3JERSEY BALE83632G J Bate (Lara)
4GYPSY MAN63141W E Kirk (West Melton)
5SHEER PING32532M J Riley (Langwarrin)
6TIME TO SPEED11252J Galea (Tarneit)
7WADELOCK TIGER67181M J Clohesy (Stratford)
8SHINTARO SAMURAI14142R Clark (Toolleen)
9TRULY GALLANT27753A M Christie (Devon Meadows)
10WHERE'S FREEMAN65513L Newton (Briagolong)
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.
No.NameFormTrainer
1SHAIANE BALE12425G J Bate (Lara)
2CENTURY LANE54417L G Fitzgerald (Eaglehawk)
3WHY NOT NICK22587W T Gray (Wendouree)
4PRINCE FUSER47711K P Smyth (Lang Lang)
5TEXAS FLASH33313S Arvanitis (Noble Park)
6COULTA SKY37684S A Fisher (Lara)
7SHEAR PANIC51671J Galea (Tarneit)
8RED HOT ANDY12424R Clark (Toolleen)
9CARLINFORD STEWY36237R D Conway (Bunyip)
10MURPH AND TOM25572C A Treherne (Seabrook)
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.
No.NameFormTrainer
1KYNAN'S EXPRESS11512J R Weir-Smith (Dooen Via Horsham)
2PINUP LASS42412M J Pirani (Boronia)
3BLACK IMPOSER51111A L Dailly (Anakie)
4PEDRO'S REALITY53285N S Ryan (Devon Meadows)
5PHAROAH KING43127N Walls (Melton)
6ZAC POWER13621J Thompson (Pearcedale)
7LIVIO BALE26776A L Dailly (Anakie)
8FREDDIE BALE41733A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.
No.NameFormTrainer
1SUNLU'S FLY43355J M Karamatic (Lara)
2ROCKS BACK15625S J Mckenna (Napoleons)
3BLITZEM BALE44625S J Collins (Lake Goldsmith)
4PURE RANGE23643D Crisafi (Officer)
5BUDDY ROSE24351J Chignell (Rosedale)
6MAGPIE LOMAR11114M B Stringer (Brighton)
7VIVALDI BOY72431J J Wardell (Golden Square)
8INTOXICATE43521R J Redenbach (Cranbourne)
9HANK86558D Mines (Woodside)
10WARRALONGA AMORE16834S Dwight (Glengarry)
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.
No.NameFormTrainer
1ALLEN CHANG44616A L Dailly (Anakie)
2MANUEL BALE38452A L Dailly (Anakie)
3DYNA OBELIA22421A L Dailly (Anakie)
4DYNA OGDEN15224A L Dailly (Anakie)
5LATIFI JIAM84421R J Giles (Harston)
6NOVA SURF21213D N Mcdonald (Cranbourne)
7LAKELAND BALE83176S J Collins (Lake Goldsmith)
8SHIRAZ POINT21116A J Hitchcock (Pyramid Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.
No.NameFormTrainer
1PENELOPE BALE41156S J Collins (Lake Goldsmith)
2SOOTICA33137J M Karamatic (Lara)
3ARNALDA BALE85262G J Bate (Lara)
4COOPER BALE82338G J Bate (Lara)
5PENNINGTON31736B I Hiscock (Long Gully)
6INDIAN CHIEF15335M T Carter (Violet Town)
7IDELLE BALE83231S J Collins (Lake Goldsmith)
8KULU BUNYIP47323R J Britton (Lara)
9WHY NOT GIAAN87771W T Gray (Wendouree)
10COOL BAY81155A Mooney (Diamond Creek)
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.
No.NameFormTrainer
1IMMACULATE26382B Jones (Pyalong)
2HOT JACK41126A Richardson (Bushfield)
3PENTHOUSE12176J Thompson (Pearcedale)
4BIG TIME PLAYER1T134J Worsfold (Girgarre)
5TRACTOR MAX32341D J Baker (Carnegie)
6JEBRYNAH'S PRIDE26571E M Sykes (Upper Beaconsfield)
7WHITE NOISE42853I L Cockerell (Buckley)
8JOSHUA ALLEN53445S J Collins (Lake Goldsmith)
9WHITE ARROW12511C E Abbott (Edenhope)
10REPERTOIRE74434R Snelling (Taradale)