Saturday, 24 January 2015

Greyhound Box Draw For – Saturday, 24 January 2015

Race No. 1Www.tab.com.au7:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1HULA [5]7F61FSHJ Borg (Maryborough)
2SCHUMACHER [5]31341NBTJ Shaw (Anakie)
3APIDRA’S DOUBLE (NSW)[5]74575NBTG Smith (Tumblong)
4MAY IT BE [5]31582NBTA Langton (Anakie)
5PRETTY BALE (NSW)[5]8224230.47(6)S Collins (Lara)
6TIGER’S HERO [5]2271130.22(7)R Britton (Lara)
7ZABIMARU BALE (NSW)[5]2118230.29(4)A Dailly (Anakie)
8GO GO TREETMENT [5]13FSHJ Karamatic (Lara)
Race No. 2Ajs Corporation7:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1VERMONT [5]1181FSHS Hamilton (Ballarat)
2AXIS BALE (NSW)[5]46355NBTJ Hunt (Lara)
3GOT THE PICTURE [5]85513NBTA Chapple (Exford)
4REIKO BALE (NSW)[5]1236330.26(2)T Womann (Lara)
5TANTRUM TOMMY [5]7852230.42(8)A Dailly (Anakie)
6SUTTON CLUB [5]23116FSHS Fisher (Lara)
7WINFIELD SAMMY [5]73351NBTC Grenfell (Lara)
8SPRING MILLIE (NSW)[5]1264430.68(8)A Dailly (Anakie)
Race No. 3The Chris & Leigh Are 40 Classic7:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1MY ZEPHYR [5]17716FSHN Armstrong ()
2WHY NOT LUKE [5]14532NBTW Gray (Wendouree)
3HOLD ON BEAU [5]58522NBTB Gatt (Melton West)
4SATSUKI BALE (NSW)[5]4518630.11(3)A Dailly (Anakie)
5ROO DEE [5]43556NBTS Stefanos ()
6WATCH MY PATH (NSW)[5]4226230.51(5)C Treherne (Lara)
7NALA’S HEART (QLD)[5]27287FSHR Handyside (Loganlea)
8EARL BALE (NSW)[5]4734330.43(5)A Dailly (Anakie)
Race No. 4Hudson Pacific Final8:15 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 600 metres at The meadows Of $10,285 Prizemoney.
1st: $7,200 2nd: $2,060 3rd: $1,025.

No.NameFormBestTrainer

1SETSUNA BALE (NSW)[5]12242NBTD Coleman (Lara)
2MACCA’S SWAY [5]44353NBTJ Borg (Maryborough)
3MECHATRONIC [5]14542NBTD Coleman (Lara)
4WAR ROOM [5]25412NBTM Carter (Kialla)
5SONIC PIRATE [5]3515135.01(6)P Reinders (Gruyere)
6DYNA FULCRUM (NSW)[5]3532134.58(6)J Hunt (Lara)
7SLIPAWAY KESSA [5]1312135.14(4)G Hughes (Warrenheip)
8WIND WHISTLER [5]32423NBTA Langton (Anakie)
9OLIVE’S GIFT [5]Res.52363NBTT Fiddian (Wyndham Vale)
10WILL HE BOLT (NSW)[5]Res.3764835.09(6)F Tasca (Greenvale)
Race No. 5Topcat Video Ht18:35 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 725 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1RAIN STREAM (QLD)[5]38264NBTR Britton (Lara)
2KILTAH MAGIC (QLD)[5]71517FSTDK Bravo (Lovely Banks)
3DEADLY BOY [5]13221FSTDS Mckenna (Napoleons)
4GO JETTA GO [5]25242NBTJ Thompson (Pearcedale)
5SERASH BALE (NSW)[5]31512FSTDJ Hunt (Lara)
6EVIE JANE [5]8614242.72(2)A Dailly (Anakie)
7BEKIM HATRICK [5]4576642.90(4)C Schlensog (Anakie)
8CAMBRIDGE PRINCE [5]15423NBTA Langton (Anakie)
9SABLE SWAG (NSW)[5]Res.21331FSHG Derrick (Tumblong)
10ALLEN GUNDAM (NSW)[5]Res.56358NBTT Womann (Lara)
Race No. 68:55 PM (VIC time)
Free For All event over 525 metres at The meadows Of $8,940 Prizemoney.
1st: $6,260 2nd: $1,790 3rd: $890.

No.NameFormBestTrainer

1ALEX’S ENTITY [4]1141229.96(8)K Greenough (Pearcedale)
2SAAHD [4]4618330.48(7)G Ennis (Sandhurst)
3FLAME BALE (NSW)[3]2763630.14(1)A Dailly (Anakie)
4BLURRED LINES [4]7183530.13(3)K Bravo (Lovely Banks)
5DYNA GLINDA (NSW)[4]6247430.12(4)A Dailly (Anakie)
6QUANTUM BALE (NSW)[4]5712530.09(2)T Womann (Lara)
7BUCKLE UP MASON (TAS)[1]2423329.74(3)J Hunt (Lara)
8ALLEN ERYK (NSW)[4]5282730.01(2)A Dailly (Anakie)
9DELI ALLEN (NSW)[4]Res.6254630.24(7)S Collins (Lara)
Race No. 7Le Pine Funerals Ht29:15 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 725 metres at The meadows Of $8,225 Prizemoney.
1st: $5,750 2nd: $1,645 3rd: $830.

No.NameFormBestTrainer

1ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]67136NBTT Noy (New Gisborne)
2PRINCESS PASS [5]42227FSTDJ Sharp (Lara)
3ZELL BALE (NSW)[5]46343NBTS Collins (Lara)
4LITES AND SIRENS [5]4322143.56(8)R Divirgilio (Devon Meadows)
5BIG KAT [5]3452642.67(6)C Schlensog (Anakie)
6DECANUS (QLD)[5]21545FSTDK Chalker (Pearcedale)
7LOVE AFFAIR (NSW)[5]5537542.71(5)A Dailly (Anakie)
8PENNSYLVANIA IS [5]11114FSTDA Paraskevas (Cranbourne South)
9SLIPAWAY MAVIS [5]Res.1552243.08(6)A King (Sulky)
10MISS MIYAKE (NSW)[5]Res.72854NBTS Knight (Wyndham Vale)
Race No. 8Tab Rewards Final9:35 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 525 metres at The meadows Of $17,250 Prizemoney.
1st: $12,000 2nd: $3,500 3rd: $1,750.

No.NameFormBestTrainer

1CRUSADE MARJEN [4]2327130.22(4)D Jensen (Bangholme)
2SECRET SPELL [4]1818130.01(1)K Bravo (Lovely Banks)
3BOGNER BALE (NSW)[4]1452130.01(5)J Hunt (Lara)
4ONE DEE [4]1252129.96(4)S Taylor (Keilor East)
5IMA FAIRYTALE [4]6112130.11(4)H Collins (Lara)
6HERCULES BALE (NSW)[4]8621130.09(4)S Collins (Lara)
7FLEETWOOD JAY [4]3763130.32(1)A Langton (Anakie)
8DYNA KEITARO (NSW)[4]1523130.10(5)T Womann (Lara)
9ROCKA HULA BABY [5]Res.134F2NBTK Bravo (Lovely Banks)
10CRACKERJACK ROSE [5]Res.4173230.14(2)A Dailly (Anakie)
Race No. 99:52 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 600 metres at The meadows Of $8,745 Prizemoney.
1st: $6,120 2nd: $1,750 3rd: $875.

No.NameFormBestTrainer

1HAILSTORM BILLY (NSW)[4]5657334.47(4)A Langton (Anakie)
2TICK BALE (NSW)[5]53321NBTJ Hunt (Lara)
3DYNA ORION (NSW)[5]5565634.81(4)A Dailly (Anakie)
4WAYMORE’S BLUES [4]1112534.65(5)K Bravo (Lovely Banks)
5PUNCH IT [5]43678NBTJ Collins (Lara)
6WHY NOT WAYNE [5]2876734.77(3)W Gray (Wendouree)
7TEKKI MINX [5]23323NBTD Crawford (Pearcedale)
8RUMERO REASON (NSW)[5]8156434.48(3)A Dailly (Anakie)
Race No. 10Downtown Cleaning10:15 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1KID MAXIMUS [5]4644330.23(5)P Akathiotis (Reservoir)
2WHODAT KNOCKIN’ [5]2613330.20(7)J Thompson (Pearcedale)
3LIARA ALLEN (NSW)[5]3238630.09(2)S Collins (Lara)
4RADINKA BALE (NSW)[5]1134230.29(3)S Collins (Lara)
5CRACKERJACK ROSE [5]4173230.14(2)A Dailly (Anakie)
6MAXIMUS GLIDER [5]2543530.24(4)D Crawford (Pearcedale)
7BECKENBAUER (SA)[5]1756530.26(6)D Pattinson (Pearcedale)
8ATHOS [5]7453230.28(4)R Gray (Pyalong)
Race No. 11Rsn – Racing & Sport10:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1HARD MERCHANDISE [5]65574NBTP Cusack (Mount Cottrell)
2DYNA FANCY (NSW)[5]7731530.16(5)A Dailly (Anakie)
3JOSHUA TREE (NSW)[5]11446NBTB Gatt (Melton West)
4JULIE BALE (NSW)[5]4363430.31(3)S Collins (Lara)
5BLACK ILLUSION [5]62128NBTA Langton (Anakie)
6BELENA PRINCE [5]4222130.34(3)R Brewer (Camperdown)
7WEALTHY SCHOONER [5]4138330.40(4)C Johannsen (Devon Meadows)
8PUNK PIRATE [5]3212430.34(3)M Mallia-magri (Avalon)
Race No. 12Www.tab.com.au10:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at The meadows Of $7,150 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $720.

No.NameFormBestTrainer

1SE’S HIGH ABOVE (GA)[5]1455130.35(7)R Britton (Lara)
2ZEPPELIN BALE (NSW)[5]6814230.29(4)J Hunt (Lara)
3BE TWO BOMBER (NSW)[5]11223NBTS Fisher (Lara)
4DYNA NORFOLK (NSW)[5]63318NBTJ Hunt (Lara)
5BOMBER JACK (NSW)[5]44545NBTG Green (Lethbridge)
6SAM TOOCAN [5]8172630.37(5)A Dailly (Anakie)
7HASHTAG SELFIE [5]3122830.21(3)R Britton (Lara)
8IMA SCREW LOOSE [5]3862730.30(3)C Capuano (Anakie)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments