Wednesday 16th November 2011

Greyhound Box Draw For – Wednesday 16th November 2011

Race No. 1Activate Your Fasttrack Account Now!12:10PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1IKARI THUNDER4383FSHP Dapiran (Seymour)
2TIGER CHARLIE48225FSHG M Campbell (Peechelba)
3OUR BOY LEZ24483NBTL C Slattery (Heathcote)
4BARDOT BALEFSHS J Collins (Lara)
5SPOT THE ROCK32628FSHH L Collins (Lara)
6GRAND GRANGE46624NBTI R Vigor (Anakie)
7KISS ME DONKEY33554NBTA D Blake (White Hills)
8SUPER EFFECTIVE27FSHS R Drummond (Toolleen)
9FIRESIDE CITYFSHP Dapiran (Seymour)
10THOMO’S PIZAZZ24566NBTG J Bate (Lara)
Race No. 2Www.tab.com.12:25PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SONADOR MISS82563NBTA M Lauterboom (Tooradin)
2NINE DARTER58674NBTJ Smith (Glenroy)
3TRUBBO12332NBTA B Thurston (Lemnos)
4BANCE BALE14162NBTS J Collins (Lara)
5MISS SOMEONE58543NBTG J Bate (Lara)
6STATE OF BLING54223FSHC Westerlo (Clyde)
7LIMBURG GOLD2362730.47C Reivers (Darley)
8PACQUIAO34134NBTC J Hayes (Mill Park)
9MR. CONVENIENT47647FSHL M Desmond (Waubra)
10RIVIERA MISS8287830.45T Womann (Lara)
Race No. 3Scotty’s Meats12:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRIT CATCHER1F375NBTS B Ralph (Tooradin)
2UNCLE PETEF1542NBTR Stallworthy (Bayswater North)
3BIG BLUE 21646FSHP C Anderton (Devon Meadows)
4CHILLY BABE14130.35R J Britton (Lara)
5POLAR GRANGE3576830.69I R Vigor (Anakie)
6GO SLOW76824NBTJ A (Linton)
7LYN’S SELECTION72438FSHC Newman (Chiltern)
8BANDITO41413FSHP J Hartley (Boronia)
9RIVIERA MISS8287830.45T Womann (Lara)
10GOLDIE BALE57785NBTG J Bate (Lara)
Race No. 4Topcat Video01:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1YEAH ROGER THAT37332NBTJ A Sharp (Lara)
2LADY BLING61158FSTDC Westerlo (Clyde)
3DYNA CONRADO55215FSTDS L Quinlan (Coolaroo)
4CALICO PRINCESS47447NBTJ W Johnson (Reservoir)
5TEXAS TRIX62431FSTDK P Smyth (Lang Lang)
6MALDIVIAN6866735.49P Gabriel (Melton)
7STERJOVSKI4FF78NBTC L Mcmillan (Drouin)
8MY FREE SPIRIT67514FSTDJ A Azzopardi (Linton)
Race No. 5Nationwide Seafoods01:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COOL FACINATE53158NBTG Kantzidis (Bundoora)
2RUFUS REX42646NBTS Donlon (Burnbank)
3INSTANT BALE4422230.86G J Bate (Lara)
4SHEZA WEETBIX5113330.46V ( Mileto (Thornbury)
5BEAUTIFUL NOISE5281530.44A Stewart (Melton)
6LIMBURG ROGUE18312NBTC Reivers (Darley)
7EL BROOKLYN1111FSHJ Thompson (Pearcedale)
8ROCKADORE3345130.66A M Lauterboom (Tooradin)
9SON OF LORIAN6788531.05J L Mccallum (Craigieburn)
10BIG BOY JIMMY47476NBTS Labozzetta (Beaumaris)
Race No. 6Macro Meats01:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SLEEP WALK11354NBTR J Britton (Lara)
2WILD ARMS3453734.63R J Britton (Lara)
3ROYAL LAD4222735.04C Newman (Chiltern)
4SHOW ME HOW52412NBTP C Anderton (Devon Meadows)
5WEETBIX PRINCE63864FSTDV ( Mileto (Thornbury)
6MY MATE MAX1645134.85R Camilleri (Lara)
7MOTHER’S DELIGHT17167NBTH A Stallworthy (Bayswater North)
8DAINTREE LOVER37424NBTP J Hartley (Boronia)
Race No. 7Geotechnical Laboratories01:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1POPULAR JESSIE5564535.44A Norris (Wangaratta)
2SPEEDY OCTANE7688835.08P J Hartley (Boronia)
3HONEY CRUMBLE23244NBTS B Ralph (Tooradin)
4PAPER SPIRIT6147235.59J H Arthur (Lancaster)
5PENGUIN TORI13472NBTT K Auld (Tatura)
6EMOTION PRINCESS66657NBTJ A Sharp (Lara)
7BLACKEYED CALLAN52755NBTR E Johnson (Blackburn South)
8LONGLEY43478FSTDJ E Barlow (Hampton Park)
Race No. 8Maurice Blackburn02:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S LUKE65388NBTS N Fisher (Lara)
2UNLOCK THE CODE4612530.02B Kinder (Girgarre)
3CLASSIC CITI7541230.55R Shiells (Diamond Creek)
4LADY LATINO8574430.23E R Vigor (Anakie)
5CLAY PAN1636630.13R J Britton (Lara)
6PURE SHIRAZ4568330.31E Mccormack (Burwood East)
7BURRAWONGA JOY3262130.72J Birthisel (Yarrawonga)
8DYNA DEARY7815630.07G J Bate (Lara)
9BIG BOY JIMMY47476NBTS Labozzetta (Beaumaris)
10SON OF LORIAN6788531.05J L Mccallum (Craigieburn)
Race No. 9Hudson Pacific02:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1INTO THE MIST6466530.54R C Dunne (St Albans)
2KID RICHARD4345530.60D L Jarvis (Heathcote)
3CRUISING PAT56355NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
4GIANT KAISER75816NBTP Akathiotis (Reservoir)
5ROZEHILL ZOE415T6NBTJ E Simmonds (Boolarra)
6HOTLIPS CUTIE88643NBTM J Edwards (Broadford)
7LIGHTWOOD MICK16265NBTD J Archer (Korumburra)
8WEETBIX SPIRIT1865530.21V ( Mileto (Thornbury)
9FAY’S PRIDE54677NBTG Kantzidis (Bundoora)
10MISS DYNASTY47478NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Lepine Funerals02:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DIGGER HOLE56367NBTM Craggill (St Albans)
2TREW TRUST67578NBTT Womann (Lara)
3NEW FUN5671331.07W C Harvey (Cranbourne South)
4GREAT ANTON1246730.48G Kantzidis (Bundoora)
5GAYLAH BALE34873NBTS J Collins (Lara)
6LONG BLACK ROAD22463NBTA Portelli (Viewbank)
7NANCY JAY21336NBTD L Jarvis (Heathcote)
8IKARI BOY37246NBTP Dapiran (Seymour)
9BAD FEV88454NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10GOLDIE BALE57785NBTG J Bate (Lara)
Race No. 11Supermanatstud.com03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LADY FIREBALL36383FSHG M Campbell (Peechelba)
2NORTON COMMANDO54177FSHS Donlon (Burnbank)
3FOLEY BALE18546NBTS J Collins (Lara)
4HIMALAYA314NBTM R Collyer (Coburg East)
5UNO STAR5355431.13G Kantzidis (Bundoora)
6ALL ON BLACK13FSHA J Ryan (Mitcham)
7DOUG DOUGLAS62744FSHJ R Higgins (Linton)
8SOCIOPATH64436NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
9MISS DYNASTY47478NBTT Womann (Lara)
10MR. CONVENIENT47647FSHL M Desmond (Waubra)
Race No. 12Meadows Conference Centre03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MISS ANDRETTI55384NBTC ( J Rose (Epping)
2BARBARA BALE6323130.76S J Collins (Lara)
3ELGIN LANE53761NBTB K Mills (Baddaginnie)
4MISTER BOO73741FSHP G Desmond (Waubra)
5CHASING FIRE46184NBTT Womann (Lara)
6ABSOLUTE CHAMP37832NBTS Donlon (Burnbank)
7WHERE’S RUBY1575NBTP A Abela (Point Cook)
8MIRACLE PEACE66537NBTK J Plunkett (Mickleham)
9FAY’S PRIDE54677NBTG Kantzidis (Bundoora)
10BAD FEV88454NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments