Wednesday 23rd November 2011

Box Draw For The Meadows – Wednesday 23rd November 2011

Race No. 1Rangeview Nursing Home Ht111:52AM (VICtime)
Maiden Heat event over 525 Metres at The meadows Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1OUR SNOWMAN2FFSHJ P Psaila (Little River)
222822FSHP T Dundon (Finley)
3SNOOP DIEGO4FSHP A Abela (Point Cook)
4GLENDA BALE27FSHA L Dailly (Anakie)
5EURIG BALE4FSHA L Dailly (Anakie)
6RAILWAY MITCH46FSHJ M Torr (Eaglehawk)
7PIPER’S WEE LASS3FSHS Divers (Tamleugh)
8IMANI BALE2FSHS J Collins (Lara)
9KISS ME DONKEY35546NBTA D Blake (White Hills)
10EXCELLENT TALENTFSHA M Christie (Devon Meadows)
Race No. 2Villa Maria Western Comm.services Ht212:08PM (VICtime)
Maiden Heat event over 525 Metres at The meadows Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CHRIS BALE5FSHA L Dailly (Anakie)
2AUSSIE NIKITA57228NBTP Akathiotis (Reservoir)
3COMET CRUISER6442FSHR D Conway (Bunyip)
4TO BE TREW323NBTT Womann (Lara)
5SURE THING36FSHJ M Torr (Eaglehawk)
6SISCO SNAKE8FSHG Kantzidis (Bundoora)
7SONIC ROCKET55FSHP Reinders (Gruyere)
8CRAY BALE64224NBTS J Collins (Lara)
9SUPER EFFECTIVE27FNBTS R Drummond (Toolleen)
10OUR BOY NATHAN78466NBTL C Slattery (Heathcote)
Race No. 3Bayley House Ht312:25PM (VICtime)
Maiden Heat event over 525 Metres at The meadows Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FIVE EASY PIECES224FSHA L Dailly (Anakie)
2FELINA BALE5FSHS J Collins (Lara)
3OUR BOY LEZ44832NBTL C Slattery (Heathcote)
4NO TOUCHING436NBTT Womann (Lara)
5WHERE’S ANTON7FSHS H Kando (Lancefield)
6COTTER PIN26FSHR D Conway (Bunyip)
7WHITE HUTCHY483FSHN J Lund ()
8SISCO HOT3FSHG Kantzidis (Bundoora)
9STETSON ZIPPADDY66554NBTP T Dundon (Finley)
10HYPOTENTIALFSHP A Smith (Pascoe Vale South)
Race No. 4Woodbine Incorporated Ht412:45PM (VICtime)
Maiden Heat event over 525 Metres at The meadows Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC LEGEND55FSHP Reinders (Gruyere)
2CRONOS BALE4FSHA L Dailly (Anakie)
3GRAND GRANGE66244NBTI R Vigor (Anakie)
4CAN’T BE LATE22FSHW Wrout (Scarsdale)
5GARETT BALE3FSHA L Dailly (Anakie)
6BLONDE ZEPHA52544NBTW H Elson (Seymour)
7KINGSTON THUNDER33334FSHM L Williams (Noble Park)
8CRUZ KELTON2FSHS B Toner (Garfield)
9BENNY BE GOODF7FSHP Galea (St Albans)
10EMRYST BALEFSHS J Collins (Lara)
Race No. 5Hazelwood House01:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1RIVIERA MISS2878330.45T Womann (Lara)
2KENNY POWERS41122FSHS L Hood (Pearcedale)
3JAYDE’S TURN6321230.46J M Torr (Eaglehawk)
4COBRA SHOW52454NBTP J Frost (Heathcote)
5ROZEHILL ZOE15T6130.47J E Simmonds (Boolarra)
6PUPPY EXPRESS12126FSHN J Lund (Cranbourne)
7DYNA BARJI26545FSHA L Dailly (Anakie)
8DYNA GEOFF2627430.26G J Bate (Lara)
9IKARI BOY72467NBTP Dapiran (Seymour)
10DARYL BALE74525FSHS J Collins (Lara)
Race No. 6Scope – Manifold Heights01:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LE PIPPY25334FSTDJ Formosa (Heathcote)
2LIMBURG HOPE73131FSTDM Roberts (Bacchus Marsh)
3NEVER ASK23114FSTDG Mitchell (Grantville)
4UNCLE PETE15422FSTDR Stallworthy (Bayswater North)
5STERJOVSKIFF782NBTC L Mcmillan (Drouin)
6BUREAUCRAT47571FSTDT M Curtain (Cranbourne South)
7LONGLEY34783NBTJ E Barlow (Hampton Park)
8ADELLE BALE34626NBTA L Dailly (Anakie)
9CANDESCENT14256FSTDM Smirnis (Croydon North)
10SPEEDY OCTANE6888435.08P J Hartley (Boronia)
Race No. 7Wintringham Community Services01:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA JOY2621530.72J Birthisel (Yarrawonga)
2LARA’S ROCK1176330.11J P Psaila (Little River)
3DYNA ERINA2853730.21G J Bate (Lara)
4CLASSIC CITI5412830.55R Shiells (Diamond Creek)
5BIG WANALTA11328NBTB J Martell (Tallangatta)
6SEISMIC WHITE67423NBTO R Fraser (Devon Meadows)
7PARAGON BUSTER4676729.96A L Dailly (Anakie)
8SPECIAL DUTIES65363NBTK J Iles (Cranbourne)
9MARIA BALE4741630.43S J Collins (Lara)
10DYNA DARA6425430.22G J Bate (Lara)
Race No. 8Tabsportsbet Great Chase Final (s/)01:54PM (VICtime)
S/E Group 2 event over 525 Metres at The meadows Of $57,209,430 Prizemoney.
1st: $40,000 2nd: $11,430 3rd: $57,158,000.

No.NameFormBestTrainer

1FULLY ADVANCED2261230.18R W Mccullagh (Lara)
2ADULTEROUS1211130.08J S Ennis (Lara)
3WITCH’S POTION2111130.57S A Holmes (Yarragon)
4GODSEND1121230.03J Thompson (Pearcedale)
5CLASSY 13111NBTG J Bate (Lara)
6OUR PALE ALE14121FSHG M Campbell (Peechelba)
7RUBY HA HA37421FSHR J Neocleous (Hazelwood North)
8PATH TO VEGAS1161130.69P D Westerveld (Cranbourne)
9NINO FIELDS23722NBTJ Thompson (Pearcedale)
10BLACK RAGE21412FSHM C Morrissey (Strathdale)
Race No. 9Adass02:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DIMON DEVIL63354NBTB J Bryce (Invergordon)
2SHEZA WEETBIX1332230.46V ( Mileto (Thornbury)
3ARVO’S HANNAH43432NBTM A Delbridge (Balliang)
4BEAUTIFUL NOISE2815330.44A Stewart (Melton)
54361830.20S Hopkins (Junction Village)
6LADY LATINO5744730.23E R Vigor (Anakie)
7DYNA BROWNLOW7374730.27A L Dailly (Anakie)
8FLIP BALE5272530.61G J Bate (Lara)
9CATALINA GIRL5835130.59K M Breen (Lake Bolac)
10AMERICAN TANK14176FSHP Galea (St Albans)
Race No. 10Stretton Park02:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GREAT ANTON2467330.48G Kantzidis (Bundoora)
2MIRACLE DICE82622NBTK J Plunkett (Mickleham)
3EXCELLENT CHOICE4118730.69C M Schmidt (Devon Meadows)
4BIGBOY JOSH55762FSHR J Britton (Lara)
5BARBARA BALE3231130.66S J Collins (Lara)
6KALIMNA TRIX85536NBTK J Eyles (Murchison)
7KORERO22741NBTS Hopkins (Junction Village)
8NURSE ALLY31438NBTN L Gost (Little River)
9ELLEN BALE56725NBTA L Dailly (Anakie)
10SOCIOPATH44365NBTJ P Tolson (Adelaide Lead)
Race No. 11The Hub Support Options – 03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1SISCO BIG47227NBTH L Collins (Lara)
2UNO STAR554F231.13G Kantzidis (Bundoora)
3BOHEMIAN QUEEN11274FSHM A Nash (Little River)
4GAYLAH BALE4873130.57S J Collins (Lara)
5KID RICHARD3455230.60D L Jarvis (Heathcote)
6BANDITO14133NBTP J Hartley (Boronia)
7EL RIO34712FSHD Geall (Lara)
8DILLAN BALE35321FSHG J Bate (Lara)
9CLAIRE FORLANI23536FSHW H Elson (Seymour)
10VIOLET RAY7214731.07O R Fraser (Devon Meadows)
Race No. 12Tab 03:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MALVADO12FSHS Hopkins (Junction Village)
2WHERE’S RUBY15752NBTP A Abela (Point Cook)
3FAY’S PRIDE54677NBTG Kantzidis (Bundoora)
4CHASING FIRE61843NBTT Womann (Lara)
5IKARI THUNDER4383130.57P Dapiran (Seymour)
6NANCY JAY13368NBTD L Jarvis (Heathcote)
7NEW FUN6713231.07W C Harvey (Cranbourne South)
8JUNGLE HERO42313FSHR J Britton (Lara)
9HIMALAYA3144NBTM R Collyer (Coburg East)
10JOSHUA1630.30R W Mccullagh (Lara)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments