Friday, 16 September 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Friday, 16 September 2016

Race No. 1Rutter’s Butchery & Poultry12:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BABY TENBY [M]78447NBTJ Paterson (Tenby Point)
2MAGENTA QUEEN [M]75NBTR Minarelli (Devon Meadows)
3MEENIYAN HAWK [M]76555FSTDM Thomas (Meeniyan)
4KYLA’S CRUISER [M]74262NBTS Cunningham (Lance Creek)
5LITTLE MISCHA [M]68877NBTV Sultana (Newborough)
6MILLIE’S JACK [M]586NBTH Gates (St Albans)
7LARS BOY [M]84687NBTT Whitford (Willow Grove)
8COWBOY BRETT [M]187FSHD Furey (Devon Meadows)
9OUR WILD EMILY [M]Res.55557NBTP Romagnino (Moe)
10BOWON APPROACH [M]Res.46435NBTM Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 2Simic’s Betta Home Living12:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 395 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1STEINBECK KNEW [M]34F82NBTT Whitford (Willow Grove)
2TERRA FLASH [M]56536NBTC Spiteri (Morwell)
3REGAL NOTE [M]77768FSHD Lowe (Woorndoo)
4GREEN JERSEY (NSW)[M]774NBTH Whelan (Metung)
5BERNMAR THUNDER [M]44628FSHP Derubeis (Cape Woolamai)
6ARBORSTONE [M]548FSTDJ Absalom (Lang Lang)
7BANKABUL [M]378FSHJ Mifsud (Hernes Oak)
8TUCKY’S DAUGHTER (WA)[M]78547FSTDC Tuck (Pakenham)
9ZULU ZOE [M]Res.34754NBTK Mccann (Rosebud West)
10ZAFONIC EXPRESS [M]Res.24447NBTR Bean (Tinamba)
Race No. 3R & A Precision Automotive12:50 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICANE CRAIG [7]5846518.61(4)V Sultana (Newborough)
2NIKITA’S MARLOW [7]87878NBTD Lowe (Woorndoo)
3WHITE ESCARGOT [7]27841NBTP Colthup (Cranbourne)
4ARKELL’S AVENUE [7]18768NBTS Lithgow (Devon Meadows)
5GOT YA BACK (TAS)[7]1877518.55(1)D Selby (Bunyip Nth)
6DYNAMITE DEX (NSW)[7]66838NBTA Cooper (Morwell)
7LUCKY’S SPIRIT [7]7851318.46(4)P Repici (Hampton Park)
8BILLS REFLECTION (NSW)[7]64335NBTE Lieshout (Drouin West)
9TIGER JAMS [7]Res.3354618.43(3)K Fogarty (Heyfield)
10AZZA [7]Res.42176NBTN Gates (St Albans)
Race No. 4Banjo Boy @ Stud1:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA BURST [7]76554NBTW Dawes (Moe)
2BLESS ‘EM ALL [7]66664NBTS Jack (Dalmore)
3ALMANI FURY [7]7582522.78(4)M Cartechini (Hallam)
4NODS ONE [7]6686623.42(5)S Whitford (Willow Grove)
5DR. OHWOE [7]33382NBTW Mcmahon (Darriman)
6MIGHTY MISH [7]6526622.84(7)J Mcmahon (Darriman)
7LISBURN STAR [7]76857NBTJ Paterson (Tenby Point)
8FALCON FLIES [7]1736323.18(3)B Alford (Yarram)
9PERRY WHITE [7]Res.54787NBTG Bartlett (Tenby Point)
10LIL’ FEISTY [7]Res.77756FSHS Thomas (Junction Village)
Race No. 5Www.destinilodge.com1:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ABOUT TO CRY [5]5536522.92(4)W Fasoli (Heyfield)
2SUZIE (QLD)[5]87468FSTDW Mcmahon (Darriman)
3MAKE THAT CALL [5]86368NBTG Bartlett (Tenby Point)
4DAINTREE RHUMBA [5]3788822.87(5)C Leviston (Callignee)
5TRIPLE CEE (NSW)[5]5376623.02(8)R Floyd (Cobains)
6WRONG GIVEN WAY [5]868F823.05(3)B Russell (Sale)
7OAKMONT OCTUM [5]58875NBTD Mcphie (Kilmany)
8THUNDER FLAME [5]86488NBTC Morris (Kilsyth)
9HARSH MILES (SA)[5]Res.4851522.77(7)T Whitford (Willow Grove)
10WE FROFF DAT [5]Res.51F48FSTDR Bate (Taylors Hill)
Race No. 6Haley Concreting1:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HYUNDAI HAWK [6]6736830.59(4)M Thomas (Meeniyan)
2ANOTHER HOPE [6]76674NBTD Cortese (Hampton Park)
3KINGSTON EARL [6]75525FSTDM Williams (Pakenham)
4PINK ROCKET [6]8645730.69(4)S Neocleous (Yinnar South)
5ASHTASTIC [6]3753330.82(2)T Currie (Chadstone)
6ATARI FLASH [6]84467NBTB Sonneman (Warragul)
7BUCKLE UP MAUVE (TAS)[6]46278FSTDC Davis (Barham)
8OH WATTA TEXAN [6]33647FSTDB Divirgilio (Langwarrin)
9HOTLIPS MATILDA [6]Res.6464430.54(7)B Stephens (Tooborac)
Race No. 7Topcat Video Productions2:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NINETYMILE ACE [5]63346NBTP Spiteri (Morwell)
2DR. DYNOMITE [5]86485NBTJ Mcmahon (Darriman)
3STILL DESTINED [5]2838322.92(3)F Langenhoff (Tooradin)
4OUR JESS [5]F887622.64(1)A Smit (Maffra)
5CARELESS COOKIE [5]6428122.78(8)M Cartechini (Hallam)
6WALT’S STAR [5]45532NBTS Jack (Dalmore)
7SENNI SOCKS [5]78778NBTP Pace (Rockbank)
8DESPICABLE JAZZ (NSW)[5]68745NBTM Davis (Altona Green)
9HOP ON BLACK [5]Res.47344NBTY Andrews (Kilmany)
10UNCONTROLLABLE [5]Res.7145523.38(3)N Gates (St Albans)
Race No. 8Tab Rewards2:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING LAURA (NSW)[5]68557NBTM Cortese (Hampton Park)
2AVON POWER [5]5621331.09(6)J Norden (Stratford)
3OAKMONT WHISPER [5]6331630.97(6)D Mcphie (Kilmany)
4ALPHA NYX [5]23487FSHA Varchione (Mill Park)
5SWAN’S WADDLE [5]43552NBTJ Mcmahon (Darriman)
6JONI SUNSET (NSW)[5]54166NBTG Tuck (Pakenham)
7BEYOND MANAPA [5]7863230.66(2)A Smit (Maffra)
8KERRIE’S ONE [5]82866FSTDA Smit (Maffra)
9WILLOWVALE PEARL (NSW)[5]Res.17367NBTA Flores (Yinnar South)
10IRISH MOBSTER [5]Res.1472530.61(3)G Neocleous (Yinnar South)
Race No. 9Peter Rocket @ Stud2:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEAUTY SLEEP [6]17355NBTL Smith (Langwarrin)
2SUMMER KATE [6]6621F22.76(8)W Read (Devon Meadows)
3SAY NOTHING [6]33536NBTT Whitford (Willow Grove)
4RICHO RICHO GIRL [6]7657423.00(2)C Johnson (Longford)
5BARNEY BOLONEY [6]6222323.19(2)D Churchill (Allambee)
6TEKKI HAIL [6]44575NBTR Lesjak (Nyora)
7BAZZ KEBAB [6]4244523.19(7)P Pace (Rockbank)
8LET’S GO BILLY [6]1F475NBTR Cameron (Cranbourne)
9SANZ MARLOW [6]Res.36416FSTDY Andrews (Kilmany)
10LYLEY LASS [6]Res.38247FSTDI Bindley (Wonthaggi)
Race No. 10Spring Gun @ Stud2:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MANDELA SUN [6]88686NBTP Pollutro (Morwell)
2TO DEE RHYTHM [6]63384NBTT Whitford (Willow Grove)
3COSMIC CONQUEROR [6]5654418.37(8)C Kas (Lynbrook)
4LATTE DONNY [6]24336FSHP Furci (Maribyrnong)
5DOOGIE BOY [6]74847NBTT Whitford (Willow Grove)
6MILLY’S WAY [6]86646NBTF Ryan (Koo Wee Rup)
7MOREIRA MAGIC [6]68465NBTP Pace (Rockbank)
8EMILIA CASH [6]1758318.31(2)M Forte (Moe)
9BANDIT BRAD [6]Res.6872518.63(1)V Sultana (Newborough)
10TAXI (NSW)[6]Res.45576NBTD Burge (Kinglake West)
Race No. 11Manny’s Market Morwell3:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SO FAR AWAY (TAS)[5]8868618.24(4)N Tapp (Rosedale)
2JESSE’S JET [5]41786FSTDM Watson (Devon Meadows)
3FLYWHEEL SPRITE [5]67146FSTDS Bye (Gormandale)
4NACHOS GRACIAS [5]72588FSTDM Busuttil (Kilmany)
5ACQUITTED [5]41524NBTJ Absalom (Lang Lang)
6SIR FANCY (NSW)[5]1683718.60(4)J Peterson (Morwell)
7BELUGA DIAMOND [5]5123518.24(1)S Trim (Devon Meadows)
8HIP HOP EMMY [5]4777618.42(4)T Whitford (Willow Grove)
9SHOWGIRL MISS [5]Res.2727618.21(1)D Dawson (Crossover)
10FALLEN STAR [5]Res.8188818.36(2)J Sultana (Newborough)
Race No. 12Jack Scott & Sons3:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LINNY MORRIS [5]38535FSTDA Varchione (Mill Park)
2HOT GENETICS (QLD)[5]21534NBTM Davis (Altona Green)
3DIAMOND ED [5]64613FSTDF Ryan (Koo Wee Rup)
4BROOKLYN CRUISER [5]8148818.04(3)V Sultana (Newborough)
5STAR’S BIG BOY [5]17553FSTDS Jack (Dalmore)
6COME ON LASSY [5]86468FSHP Trim (Devon Meadows)
7ADD ‘EM UP [5]8474718.07(5)T Whitford (Willow Grove)
8LAKEVIEW LUKE [5]78485FSTDC Sheilds (Metung)
9SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]Res.78846FSTDB Stephens (Tooborac)
10CALIFORNA LEVO [5]Res.3677718.59(1)G Dalton (Hazelwood North)