Friday 17th April 2009 Qualifying Heats


Race 1 HT1
Maiden Quali 298 Metres –:–
APPROX. STARTING TIME 7.00pm
Box Form Name Best Trainer
1 7663F DARKEN HANDSOME NBT J C Rohan
2 437 KINRADE LAD FSH J Bowman
3 * * * VACANT BOX * * *
4 34358 MARKET BRIAN FSH D J Burkett
5 247 CAPTAIN SIMO FSH M Lanyon
6 * * * VACANT BOX * * *
7 37333 RIPPER SURF NBT T Churchill
8 FRASER’S GOLD FSH O R Fraser
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 HT2
Maiden Quali 298 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 456 ALEXANDER’S LAW NBT T Churchill
2 44286 DON JOHN FSH J Downer
3 * * * VACANT BOX * * *
4 VOODOO WENCH FSH S Richer
5 45 LISA’S PEARL NBT L C Evans
6 * * * VACANT BOX * * *
7 F3864 FLANGALA FEVER NBT P Andrews
8 51262 GAELIC RHAPSODY 17.46Q E M Ferguson
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 HT3
Maiden Quali 298 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 388 YELLA GRANDO FSTD M Thomas
2 745 SUPER PHYL FSH M Lanyon
3 * * * VACANT BOX * * *
4 3T873 SPANKY’S GAMBLE FSTD T Churchill
5 43353 ROHAN’S GIRL NBT J C Rohan
6 * * * VACANT BOX * * *
7 37618 TIGERLAND GIRL NBT C J Capuano
8 LOCKY’S GAL FSH A J Papp
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 HT4
Maiden Quali 298 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 51843 GAELIC COLLEEN 17.15Q E M Ferguson
2 5 SON FOR MEIKE FSH W Timmer
3 * * * VACANT BOX * * *
4 445 SPANTEX NBT T Churchill
5 3 BRING IT FSH S Chignell
6 * * * VACANT BOX * * *
7 22 PLEB AGAIN FSH I P Newcombe
8 35764 BUD WHY STAR NBT J Atkinson
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 HT5
Maiden Quali 298 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 78 MEL FSTD O R Fraser
2 6 SPARKLES BRIGHT NBT P Andrews
3 * * * VACANT BOX * * *
4 61443 JOCEY’S BOY 17.48Q W H Ferguson
5 * * * VACANT BOX * * *
6 13334 ELITE NIKI FSH D J Burkett
7 * * * VACANT BOX * * *
8 44 GO ROO GIRL FSH M Lanyon
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 HT1
Maiden Quali 513 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 DEL FEUGO FSH R J Cook
2 2 DESGRANDO FSH K M Fogarty
3 * * * VACANT BOX * * *
4 65375 TEXAS SAM NBT M Thomas
5 PARUMBA ELSIE FSH E Lieshout
6 * * * VACANT BOX * * *
7 7772 SCOOBY RETURNS FSH N G Russell
8 378 PRETTY SUDDEN FSH F Florio
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 HT2
Maiden Quali 513 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 23246 BLACK FEENE NBT L R Russell
2 67 OAKMONT AISLING FSH J Downer
3 * * * VACANT BOX * * *
4 4454 TYRA’S BOY FSTD T W Chatwin
5 57777 TEXAS WILLIS NBT M Thomas
6 * * * VACANT BOX * * *
7 8 PARUMBA CITY FSH E Lieshout
8 PARUMBA QUEEN FSH E Lieshout
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 HT3
Maiden Quali 513 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 26558 RAGTIME BUDDY FSH D Rose
2 PARUMBA BECCY FSH E Lieshout
3 * * * VACANT BOX * * *
4 8 SPIN THE WHEELS NBT L Poore
5 746 SPEEDY TEXAN NBT M Thomas
6 * * * VACANT BOX * * *
7 6535 ANNA CLOVER NBT J Sammut
8 46754 GAELIC TYRONE FSH W H Ferguson
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 HT4
Maiden Quali 513 Metres –:–
$–
Box Form Name Best Trainer
1 PARUMBA PROMISE FSH E Lieshout
2 64F DOT’S RAFFLE FSH P M Tabone
3 * * * VACANT BOX * * *
4 7P465 THAT’S MY GOLD NBT M Thomas
5 * * * VACANT BOX * * *
6 48 MICCALL DAWNEE FSTD J C Rohan
7 * * * VACANT BOX * * *
8 7653 PARUMBA BUTCH NBT E Lieshout
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *