Friday 20th February 2009


Race 1 LIDDIARD ROAD MILKBAR FINAL (GOBIS)
Maiden Final 298 Metres 03:44PM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 53331 ADMIRAL TOWER 17.31 A Kent
2 45262 CROW’S CRUISER NBT G A Walker
3 61641 FLYING KANGA 17.33 M Justice
4 16181 FOOTY BALL 17.45 S I Nagy
5 1 PENTON HUTCH 17.41 A Kent
6 3671 WHERE’S MY FIFTY 17.22 P Andrews
7 661 BANANA HOCKS 17.41 R P Cunneen
8 44751 SURON GRANDIOSE 17.34 A S Little
9 31322 DESERT TORNADO Res. NBT P J Ryan
10 3262 VIBRANT LILY Res. NBT S L McKay

Race 2 VEOLIA ENVIRONMENTAL SERVICES
Maiden 513 Metres 04:03PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 41224 RUN FOR ROSIE 30.77Q P M Tabone
2 1652 POTSY WEBER 30.51Q P E Giles
3 36243 EGAN’S DREAM NBT M J Busuttil
4 67453 FIRE TRAK NBT A R Anderson
5 44435 GAMBLE ME NBT P C Brown
6 33672 CHICKEM ASSASSIN NBT W H Ferguson
7 2 RAB NALORAC NBT R J Winter
8 23653 DR. RODGER NBT W J McMahon
9 874 FAWN TSUNAMI Res. NBT M J Busuttil
10 17327 BRIDGE OMAGH Res. FSH G Caffyn

Race 3 www.lion.net.au
Grade 5 298 Metres 04:24PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 31737 WIKIWIKI NBT C Johnson
2 72732 LYN’S HOLLY NBT L Lacy
3 2154 COMATOSED 17.11 P Andrews
4 84441 CEE WOOD NBT D H McRae
5 85883 SUFFOLK DANCER NBT R G Ticknell
6 2125F IMA TORPEDO NBT K P Smyth
7 47835 SPANISH JACKIE NBT S Richer
8 83442 AWESOME PAULY NBT S W Jack
9 25484 MYALLA REGEA Res. NBT D Lyons
10 21684 CROSSWORDS Res. FSH M Justice

Race 4 RUN’S HOUSE @ STUD FINAL (GOBIS)
Maiden Final 513 Metres 04:43PM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 2 MORGAN BEAUTY NBT M Thomas
2 6251 BOB’S DUN ROAMIN 30.29 L H Bottom
3 31 MISS GILMORE 30.47 D Dean
4 45441 MOLLY NEVEELK 30.23 G Kleeven
5 241 HERMIE KEATO 30.04 L Poore
6 54332 MISS BALCOM NBT L I Robinson
7 36651 BILL’S HOPE 30.34 R Stevens
8 2 HATARI LASS NBT R W Whitford
9 33672 CHICKEM ASSASSIN Res. NBT W H Ferguson
10 2 RAB NALORAC Res. NBT R J Winter

Race 5 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Grade 5 513 Metres 05:04PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 85166 SMOOTH LARRY FSH A D Marum
2 28686 STAR CLASS 30.20 I C Brown
3 76238 NAT’S RISING 30.75Q N L Brown
4 54413 UNO WINE 30.68 S Richards
5 63544 SWEET SACHET NBT E J Stanley
6 88743 STEPHEN DAVID NBT J R Higgins
7 88872 HOT SAQUAN FSH A D Marum
8 71463 PERFECT HAND 30.42 D Dean
9 18867 GREAT GHANDU Res. NBT G A Joske
10 68466 MEXICAN WAVE Res. NBT M Braithwaite

Race 6 PETSTOCK TRARALGON
Mixed 4/5 513 Metres 05:23PM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 15327 CHINESE PRINCESS 30.33 M J Busuttil
2 35335 SIR RONNY 30.58 E Lieshout
3 11162 HEZA CHOKER NBT L Poore
4 34155 TOP TIPSTER 30.47 G J Summers
5 64468 SALEGREY’S VERTO NBT W J McMahon
6 72526 UNO ETHAL 30.30 R J Winter
7 86641 COLD ALCATRAZ 30.40 E Lieshout
8 22143 DIAMOND SALUTE NBT S Creighton
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 R.W & A.R INGLIS ELECTRICAL
Grade 5 513 Metres 05:44PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 3F286 NAT’S BLONDE NBT N L Brown
2 1234 APPLE TRICKS FSH G J Summers
3 65745 HEZA GAMBLE NBT M C Brown
4 36323 PANDER STRUCK NBT C Johnson
5 48356 HAYLI JAYDE FSH N L Marum
6 1251 FIESTA QUEEN 30.58 P E Giles
7 42114 BOSS READY MADE 30.50 R J Toomey
8 24537 EL WAITRESS 30.15 R M Busuttil
9 75776 GOLDY SAQUAN Res. FSH A D Marum
10 18867 GREAT GHANDU Res. NBT G A Joske

Race 8 TOP CAT VIDEO FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 513 Metres 06:05PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 64132 AMITY ROSE 30.23 S R Sexton
2 17422 HEMI NBT P E Giles
3 12341 PURE GRUNT 30.02 C J Fulton
4 38653 MACH FOUR 30.40 J C Rohan
5 22163 JUDGE ME NOT NBT G A Elston
6 41521 JIMMY DOUGLAS 30.16 K R Ward
7 66552 SAVIOUR OF SIN NBT P E Giles
8 14761 MR. NIGEL 30.23 C J Fulton
9 88743 STEPHEN DAVID Res. NBT J R Higgins
10 12444 EXTRA STRIDE Res. NBT C R Haas

Race 9 RAPIDVITE
Mixed 4/5 298 Metres 06:20PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42377 BAD BOY BILLY 17.06 L H Bottom
2 24622 AL’S DAGZ NBT K J Callaghan
3 51F67 HELLO ZIP 17.05 C L Sinclair
4 84441 CEE WOOD NBT D H McRae
5 46836 TUB’S TORNADO 17.15 D L Greig
6 61862 SEVENTH CADET NBT D F Brodtman
7 63614 GOTTA BE WALLY 17.22 A Kent
8 82561 LIAM’S GAL 17.42Q A J Papp
9 52858 BRINDLE MACHINE Res. NBT L Lacy
10 72774 BUBBLY FELLA Res. NBT J R Higgins

Race 10 JOHN ROHAN BREAK-INS
Grade 5 513 Metres 06:42PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 18 CLASSIC YANKEE 30.06 G J Summers
2 71164 ELSWYK LASS FSTD R M Busuttil
3 76354 SLINKY WATERS FSTD J Bowman
4 82188 ROYAL SAQUAN FSH A D Marum
5 315 TAB’S WHISPER 30.86 A C Tabone
6 1576 PIRKKOS DAUGHTER NBT D Fasoli
7 87825 MA’S MAN NBT M D O’Keefe
8 56424 MR. STRESS NBT K R Ward
9 81688 CUNNING ANNIE Res. 30.42 G T Johnson
10 88868 WALLY’S COOL Res. NBT J S David