Friday 20th March 2009


Race 1 LIDDIARD ROAD MILKBAR
Maiden 513 Metres 03:44PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 7P46 THAT’S MY GOLD NBT M Thomas
2 5 SWOOPIN’ DESTROY NBT P C Brown
3 4F2 WIKIPEDA FSH R J Mildenhall
4 22534 CAPE LORIAN NBT N S Ryan
5 67574 BUDDY CHANCE NBT J W Pay Jnr
6 56245 COYOTE GOLD FSTD P Perry
7 38 YELLA GRANDO NBT M Thomas
8 4 BUDDY POWER FSH H A Clarke
9 56457 HOTLINE MAGGEE Res. NBT M Campbell
10 577 TEXAS WILLIS Res. NBT M Thomas

Race 2 GIPPSLAND PHYSIOTHERAPY GROUP
Maiden 513 Metres 04:04PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 85 BUDDY’S HAWKS FSH H A Clarke
2 4 PHELAN READY FSH P C Brown
3 3543 PEAK OF DAWNEE NBT J C Rohan
4 653 TEXAS SAM NBT M Thomas
5 53644 FIVE AN DIME NBT J Clay
6 44626 SMOKEN RAIN NBT A Ferguson
7 T37 ARVO’S JEMMA FSH G L Arvanitis
8 86345 KAY EFF CEE NBT R D Conway
9 646 TEXAN PRINCESS Res. NBT M Thomas
10 746 SPEEDY TEXAN Res. NBT M Thomas

Race 3 THE CASH STORE TRARALGON
Grade 5 298 Metres 04:24PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 72774 BUBBLY FELLA NBT J R Higgins
2 42153 ROZEHILL HOMBRE FSH J E Simmonds
3 18418 COVER DRIVE 17.74Q S L Eustace
4 61815 FOOTY BALL 17.45 S I Nagy
5 66165 BANANA HOCKS 17.41 R P Cunneen
6 34531 MONTALE NBT D R Vigor
7 141F8 BRANDEEN TILLY 17.16 J W Pay Jnr
8 17 SEA ROBBER 17.62 R P Cunneen
9 68767 OLD ZAMBEZI Res. 17.27 A C Cooper
10 47488 EARLY MORNINGS Res. FSH R Ashworth

Race 4 JOHN ROHAN BREAKINS
Grade 5 513 Metres 04:44PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 83454 PATCH OF PEDRO NBT P R Eustace
2 12784 ROMEO PRINCE 30.34 T A Proctor
3 35446 SPANISH JACKIE NBT S Richer
4 112 SURFING BOY 30.37 P E Giles
5 52213 GAMBLE ME NBT P C Brown
6 18 ARVO’S FUSION NBT G L Arvanitis
7 22264 MR. STRESS NBT K R Ward
8 57683 PIRKKOS DAUGHTER NBT D Fasoli
9 65177 BILL’S HOPE Res. 30.34 R Stevens
10 47816 UNIQUE GRANDO Res. NBT J Clay

Race 5 GIPPSLAND TREATED PINE
Grade 5 513 Metres 05:04PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55342 PYRENEES HUSTLER NBT R L Wynd
2 24358 HELLO MISS NBT D Hay
3 56618 SMOKING FURY NBT G R Taylor
4 3313F ANOTHER NIKKI NBT P E Giles
5 44367 MISS STRESS NBT K J Lunson
6 66421 HARD WORK NBT D H Dawson
7 12226 ONE PUTT PAT NBT R P Cunneen
8 71372 DEAD SET LEGEND NBT M Height
9 877F5 ARVO’S ELLIE Res. 30.17 G L Arvanitis
10 73684 HELLO RODNEY Res. 30.14 L C Evans

Race 6 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Mixed 4/5 513 Metres 05:24PM
$1060-305-150 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 51644 HALLUVIAL GOLD NBT R P Cunneen
2 23713 PEE KAI 30.10 P E Giles
3 72546 CHINESE PRINCESS 30.33 M J Busuttil
4 22155 HOTLINE MINE 30.25 D H Dawson
5 16828 PURE ELLE NBT M P Mizzi
6 25788 UNO TOO MUCH 29.66 J Mallon
7 62152 ARVO’S COBRA NBT K Arvanitis
8 31652 RUSTYS RETURN 30.34 A J Boyle
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 PETSTOCK TRARALGON
Grade 5 513 Metres 05:44PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 11234 JAMAICAN BOLT FSH P E Giles
2 13153 MANNA KEATO NBT R J Keating
3 46386 PETER LALAH NBT J Brooks
4 33632 NOT A ZAC NBT G L Arvanitis
5 53446 MACH FOUR 30.40 J C Rohan
6 62385 NAT’S RISING 30.75Q N L Brown
7 15268 FULLBACK JACK FSH K Bentley
8 87384 COUNT CORRECT FSH J R Higgins
9 55656 HEZA GAMBLE Res. NBT M C Brown
10 46856 SYLVAN LIL Res. 30.51 A P Inger

Race 8 TOP CAT VIDEO PUPPY CLASSIC FINAL
S/E Final 513 Metres 06:05PM
$7000-2000-1000 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 53132 RAKEN INN 29.96 R P Cunneen
2 12151 UNIQUE DAISY 29.86 L M Gorman
3 33111 SEISMIC GREEN 29.77 F Ryan
4 11242 DAZE END NBT J N Gane
5 13511 ASHLEE’S PATCH 29.69 P E Giles
6 32121 UNCLE CHRIS 30.04 D N McDonald
7 11281 REMO RUBIK 29.63 K J Lunson
8 12171 BARRACOUTA 29.91 M Fearnley
9 44122 DAWBILOWS HEAVEN Res. NBT G S J Ennis
10 62152 ARVO’S COBRA Res. NBT K Arvanitis

Race 9 LANDMARK TRARALGON
Mixed 4/5 298 Metres 06:22PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 71848 PICCOLA UNO 17.08 S J Spiteri
2 61766 MR. LEE LEE 17.08 K J Lunson
3 42181 FRASER’S FURY 16.93 L M Allen
4 22661 COMPLEXIFIED NBT R C Dunne
5 72622 RYCAR 17.41 S L McKay
6 51411 RAYMOND LOVE FSH P J Grills
7 81748 UNCLE OSCA 17.08 J E Zammit
8 35637 RUNS ALRIGHT 17.02 J C Rohan
9 77687 BROWNLOW BUCKS Res. FSH D T Jarvis
10 36765 TUB’S TORNADO Res. 17.15 D L Greig

Race 10 PAK MOTOR MOWERS
Grade 5 298 Metres 06:42PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 13827 DIESEL GRANGE NBT D R Vigor
2 47625 BOND EYE BOY NBT P J Borradale
3 16261 HELLO BUCKS FSTD J R Mifsud
4 87652 REGAL CADET 17.59Q A Spiteri
5 24175 GIRL YOU WANT FSH J R Higgins
6 18735 BRINDLE BISCUIT NBT A C Cooper
7 21378 BROTHER SWAMP NBT L H Whitting
8 15438 MAJOR LOAD FSTD F Ryan
9 16888 TAN TUI STAR Res. FSH G R Taylor
10 78266 INDI SPIRIT Res. FSTD R J Romyn