Friday 3rd April 2009


Race 1 VALE CHARLIE SPITERI
Grade 5 298 Metres 03:44PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 17844 LITTLE WOOSHKA NBT D Lyons
2 68767 OLD ZAMBEZI 17.27 A C Cooper
3 44737 IRONMAN GRANT 17.30 J E Peterson
4 53126 KING WIRRAWAY NBT D M Williamson
5 47488 EARLY MORNINGS NBT R Ashworth
6 1 WOMBY JET FSH G Carter
7 1F PENTON HUTCH 17.41 A Kent
8 65735 SHE’S A DALTON 17.55 G Dalton
9 46676 MEXICAN WAVE Res. FSTD M Braithwaite
10 88686 WALLY’S COOL Res. FSTD J S David

Race 2 FORD PLUMBING
Grade 5 513 Metres 04:04PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 64415 FIVE AN DIME 30.28 J Clay
2 183 ARVO’S FUSION NBT G L Arvanitis
3 717 BILLY MAGEE FSH J P Psaila
4 154 DEWANA RACE FSH M Dewan
5 361 PURE NAUGHTY 30.22 B C Toner
6 184 SHANLYN DUKE FSH S L Larsen
7 177 SHEAR PANIC NBT F H Kirkham
8 13564 GAMBLE ME NBT I C Brown
9 66584 GLEN ABBEY BRON Res. NBT R D Conway
10 66888 NORTH END Res. FSH P A Cantrill

Race 3 THE CASH STORE TRARALGON
Grade 5 513 Metres 04:24PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 43454 AXEDALE FLYER NBT M Dewan
2 42315 BEASTIE BOY NBT J R Healey
3 42531 BLAZIN’ ARCH NBT D I Johnston
4 27267 MISS STRAUSS NBT C L Haigh
5 73535 WHY NOT KATE NBT G Carter
6 13335 HERMIE KEATO 30.04 L Poore
7 47225 UNO KATE NBT B F Dewan
8 56566 HEZA GAMBLE NBT M C Brown
9 66584 GLEN ABBEY BRON Res. NBT R D Conway
10 56887 TAB’S WHISPER Res. 30.86 A C Tabone

Race 4 RUTTER’S BUTCHERS
Grade 5 513 Metres 04:44PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 13658 WHY NOT ADAM FSTD G Carter
2 44626 JOSACHA NBT R Stevens
3 28171 DARK STRATEGY NBT J Grindley
4 21154 CARLISLE BOMBER 30.33 L M Larsen
5 31315 HELLO SIENNA 30.26Q C Galea
6 42774 ARVO’S FINSBURY NBT G L Arvanitis
7 54783 EARLY PRIZE 29.96 A E Ashworth
8 P4625 HOLD ON UTE FSH M J Riley
9 56887 TAB’S WHISPER Res. 30.86 A C Tabone
10 15T67 LUCKY SUZETTE Res. FSTD B C Toner

Race 5 GIPPSLAND PHYSIOTHERAPY GROUP
Grade 5 513 Metres 05:04PM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23857 NAT’S RISING 30.75Q N L Brown
2 64188 SMOOTH LARRY NBT A D Marum
3 355F2 SWEET SACHET NBT E J Stanley
4 42112 SNOW DANGER NBT M Grindley
5 63267 NOT A ZAC NBT G L Arvanitis
6 11247 WOT PRICE PINK NBT G G Allen
7 77141 RYKO 30.41 K P Smyth
8 56443 TEX’S EXPRESS 30.29 E C Dowsey
9 25888 RAY BABE Res. NBT R A Ashworth
10 66888 NORTH END Res. FSH P A Cantrill

Race 6 TALK’S CHEAP @ STUD
Grade 5 658 Metres 05:24PM
$1000-285-140 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 24328 WILDCARD LASS FSTD B F Dewan
2 21447 WOT PRICE HAROLD FSTD G G Allen
3 43626 KEEP COOL FSTD P C Anderton
4 12625 MAKE THE MAGIC FSTD C M Jones
5 25157 RUN FOR ROSIE NBT P M Tabone
6 517 OUR BLACK BEAUTY FSH F A Andrighetto
7 64454 KIPPY KYA FSH J P Psaila
8 72375 WAIT ON SADIE 39.83 D Hill
9 22557 PURE TASTE Res. FSTD R D Conway
10 45438 PATCH OF PEDRO Res. 39.68 P R Eustace

Race 7 LANDMARK TRARALGON
Mixed 4/5 513 Metres 05:44PM
$1060-305-150 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 58888 KING OF POVERTY 29.97 R J Toomey
2 45617 AKINA FIRE 30.11 P A Rowley
3 57884 UNO TOO MUCH 29.66 J Mallon
4 13163 UNO WINE 30.46 S Richards
5 F7711 MR. MOOROODUC 29.96 D I Johnston
6 53685 SHANLYN BANJO 30.02 S L Larsen
7 16416 ELSWYK LASS 30.57 R M Busuttil
8 56374 OMEGA MAGIC 30.07 B A Harper
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 LIDDIARD ROAD MILKBAR FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 513 Metres 06:04PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 77F52 ARVO’S ELLIE 30.17 G L Arvanitis
2 23531 MOLLYDOOKER 30.21 S A Holmes
3 73361 MICKIE KEATO 29.79 R J Keating
4 31113 BURRA BYE NBT T Cortese
5 13261 MOLLY NEVEELK 30.10 G Kleeven
6 45832 BLACK DEVIL JACK NBT R J Cook
7 42273 PYRENEES HUSTLER NBT R L Wynd
8 38632 PETER LALAH NBT J Brooks
9 54783 EARLY PRIZE Res. 29.96 A E Ashworth
10 76424 ARVO’S IMAGE Res. NBT G L Arvanitis

Race 9 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Mixed 4/5 298 Metres 06:19PM
$1060-305-150 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57426 WELLSLEE LASS 17.14 J E Peterson
2 1F836 BRANDEEN TILLY 17.16 J W Pay Jnr
3 28768 BLACK ELVIS FSTD D Agius
4 22221 FLYING KANGA 17.15 M Justice
5 73552 BRINDLE BISCUIT NBT A C Cooper
6 53216 PINK TAFFETA FSH M Justice
7 62211 CROW’S CRUISER NBT G A Walker
8 76872 BROWNLOW BUCKS NBT D T Jarvis
9 67657 TUB’S TORNADO Res. 17.15 D L Greig
10 55658 ABBY’S HOPE Res. NBT D I Johnston

Race 10 VETSEARCH
Grade 5 513 Metres 06:42PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 87877 TUBS PEDRO 30.25 D L Greig
2 78253 FLAG RAISER NBT J Grindley
3 88588 TIGGER DRUM 30.73Q K M Fogarty
4 73666 ANOTHER ORMASTON NBT S Richer
5 75556 GREAT GHANDU NBT G A Joske
6 61855 SOLARGLASS 30.28 M J Riley
7 53887 GAELIC FUSILIER NBT W H Ferguson
8 27187 SHARDINA 30.18 J Abela
9 15T67 LUCKY SUZETTE Res. FSTD B C Toner
10 25888 RAY BABE Res. NBT R A Ashworth