Saturday 9th June 2012

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday 9th June 2012

Race No. 1Gippsland Media Centre05:29PM (VICtime)
Maiden event over 298 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1DOVETON7FSHR Boehm (Dollar)
2DYLAN’S CRUISER46533NBTS A Cunningham (Lance Creek)
3ASHTON CAYA32227FSHW E Dawes (Moe South)
4GLOBAL SUNSET44534FSTDP C Ellul (Noble Park North)
5JESS DUNROAMING75NBTM V Sposito (Morwell)
6DAMAGED GOODS44652NBTD Hill (Traralgon)
7WHITE HUTCHY68427FSTDC Callaway (Somerville)
8THINK PINK7FSHC Spiteri (Morwell)
9BOUNDING BOBBY665NBTC A Lawrence (Morwell)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Retravision Ht105:51PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL HANDFSHD Dean (Nyora)
2RUSTY BEE JAY75FSHT R Sharp (Melton West)
3WADELOCK PETA15773FSHM J Clohesy (Stratford)
4SMURF’S SUNSHINE66532NBTA C Tabone (Nambrok)
5LORD FLOOD77688FSHR Boehm (Dollar)
6PAY TO PLAY3FSHP C Anderton (Devon Meadows)
7MEIKA MAGIC43347NBTM J Busuttil (Kilmany)
8RED DRAMAFSHO R Fraser (Devon Meadows)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Topcat Video Ht206:12PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1SOUPY’S RETURN54468NBTI W Dann (Whitelaw)
2FIVE FLOODS747FSHR Boehm (Dollar)
3NICKEL CREEK76662NBTJ Carr (Devon Meadows)
4GOT TO GOFSHD R Dean (Nyora)
5TOP DRAMA8FSHO R Fraser (Devon Meadows)
6SHEZA BIT RICH56858NBTJ E Peterson (Morwell)
7MISS CYPRUS274NBTG P Neocleous (Yinnar South)
8SHANARRA57752FSHA Kent (Wantirna)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Cup Heats Next Friday06:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GREYSYND BOMBER36631NBTP C Anderton (Devon Meadows)
2WHERE’S DARRYL431630.25B F Dewan (Edithvale)
3BELOLLIE71775FSHP Kaltsis (Nagambie)
4THUNDER PATH8222430.33J Carr (Devon Meadows)
5*** VACANT BOX ***
6HEAVENLY PATH5282330.15J Carr (Devon Meadows)
7DAINTREE SILK53312NBTC Spiteri (Morwell)
8VELOCETTE MISS5455330.31P A Andrews (Traralgon)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Printmac Gippsland06:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DAWN PRINCESS8467830.13J Carr (Devon Meadows)
2DESTINI WARRIOR61278FSHE N Rinaldi (Lethbridge)
3FLAMING PADDY4378430.25I W Dann (Whitelaw)
4BIG BLUE ROOSTER7635530.20P C Anderton (Devon Meadows)
5*** VACANT BOX ***
6SMURF’S ZANDRA5568730.09A C Tabone (Nambrok)
7DUDE RANCHER26372FSHE N Rinaldi (Lethbridge)
8PADDY’S MISS374F4NBTF W Bickerton (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Happy Bday Andrew Inger Final (gobis)07:07PM (VICtime)
Restricted Win Final event over 513 Metres at Traralgon Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1DEWANA EL GALO5253130.36B F Dewan (Edithvale)
2SELECT OCTANE5257330.06R D Conway (Bunyip)
3PATTIE PHEVOS6232229.98G P Neocleous (Yinnar South)
4USAIN OCTANE1412129.88D Dean (Nyora)
5DR. ROSLYN4356330.05J L Mcmahon (Darriman)
6WADELOCK GALO3165229.82M J Clohesy (Stratford)
7TANGO MAN6621129.80B R Alford (Yarram)
8BELLEMIE86312NBTD I Johnston (Maffra)
9MISTER SCULL5451329.94G P Neocleous (Yinnar South)
10DR. LYNETTE5665429.89W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Delta Group07:29PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1SCHWARTZ GIRL75481NBTD B Curtain (Drouin)
2LANBROOK ARCHIE46774NBTR D Conway (Bunyip)
3PURE RAMPAGE32F63NBTI W Dann (Whitelaw)
4SCHERZINGER7256617.18I W Dann (Whitelaw)
5ARVO’S STEFAN82545NBTK Arvanitis (Nyora)
6RED NORM2228116.94D G Crawford (Pearcedale)
7MOHAWK MAGPIE4413217.01B W Moles (Allambee Reserve)
8RED SOLE3681417.10B Proctor (Alberton West)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8R.w & A.r Inglis07:49PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1KANSAS TURNPIKE77631FSHE N Rinaldi (Lethbridge)
2I’M FOOLING2636129.78F W Bickerton (Pearcedale)
3PURE STEALTH41253NBTR D Conway (Bunyip)
4CLOAK OF GOLD14576FSHE N Rinaldi (Lethbridge)
5MISTER SCULL5451329.94G P Neocleous (Yinnar South)
6SPECIAL SURGEON1558430.11W J Majoor (Moe)
7FAT WALLET3742629.80R J Winter (Denison)
8AXELS4752429.86R D Conway (Bunyip)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Ace Contractors08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NAMAZAKE1487517.10S A Mifsud (Hernes Oak)
2DIRTY BIT45862NBTC Busuttil (Kilmany)
3LITTLE BIG RIG13217FSHD B Curtain (Drouin)
4REGAL PINARI32546NBTJ Imlach (Pearcedale)
5CRAFTY CHEESE13414FSHR Bovell (Ascot Vale)
6RETURN THE OPAL52283NBTD Agius (Hernes Oak)
7TSUNAMI JOE8233217.36QB W Moles (Allambee Reserve)
8INVICTUS ROULETT13137NBTP C Brown (Loch)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Dandenongs Cheapest Cars08:29PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND EFFORT85585NBTA L Meyer (Hoppers Crossing)
2EMOTIONAL LASSF8251FSHJ Imlach (Pearcedale)
3PERISHER VALLEY46287NBTP Cullie (Rushworth)
4ARVO’S ELA53478FSHG L Arvanitis (Nyora)
5SUPER MISTY8866617.26E Prazza (Morwell)
6EL BRUISER83844FSHJ D Perkins (Romsey)
7WHITE RABBIT25154FSHI W Dann (Whitelaw)
8RIVERSIDE MARY11885FSHJ Imlach (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Rutter’s Butchers08:48PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S BEATTIE64267FSHK Arvanitis (Nyora)
2POLLY’S WAY42117FSHP Kaltsis (Nagambie)
3ROZEHILL SILVER1541529.74P C Brown (Loch)
4DESTINI BAMBINI56431FSHE N Rinaldi (Lethbridge)
5*** VACANT BOX ***
6FIB A LOT43232NBTP C Brown (Loch)
7SECOND FIDDLE62786NBTA C Tabone (Nambrok)
8ARVO’S BIANCA41787FSHG L Arvanitis (Nyora)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Latrobe City (tier 3)09:06PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 513 Metres at Traralgon Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PADDY’S BROOKE72432NBTD Hay (Maffra)
2OMEGA JOSHUA22678NBTR J Winter (Denison)
3RECKLESS RIVER88658NBTP Andrews (Traralgon)
4SIR BLUFF ALOT33382FSHP C Ellul (Noble Park North)
5*** VACANT BOX ***
6HABERDASHERY681TFSHT A Proctor (Alberton West)
7SHARP EYES36878NBTT R Sharp (Melton West)
8DEWANA SIENNA4858530.04M Dewan (Carrum Downs)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***