Friday 30th January 2009


Race 1 CENTRAL ACCESS
Maiden 403 Metres 10:13AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 24 DOUBLE ENN FSTD M Humphries
2 37336 GLENORA HOPE 23.92Q F H Vantaarling
3 VENOM MISS FSH N R Tait
4 16 JAIMANDY FLISSO 23.33Q P P Donohue
5 6 WARLIPINNI FSH G J Glass
6 774 KALIMNA CHANCE FSH A T Reid
7 33266 ARLOUGH ANGEL NBT V J Edwards
8 86544 RECKLESS GIFT NBT J R Donaldson
9 458 RANT Res. FSH M K Groom
10 55454 PSYCHIC RESEARCH Res. NBT R J Tolson

Race 2 NORTH EAST SANDBLASTERS
Maiden 474 Metres 10:28AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 58285 ALIBOND FSTD G K Melbourne
2 53 JAIMANDY FUNGI NBT P P Donohue
3 BOZZA’S DELIGHT NBT P J Clark
4 F435 JAYLIL NBT G K Melbourne
5 7 KENZIES DELIGHT NBT P J Clark
6 56554 BOOZINO FSH B Groom
7 71233 CLEARWATER CHIEF NBT S R Dervish
8 65345 FANTASTIC SUMMER NBT N R Tait
9 458 RANT Res. FSH M K Groom
10 76784 INVADER GIRL Res. NBT S R Dervish

Race 3 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Maiden 403 Metres 10:43AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 4647 SANBRI STORM NBT G Robinson
2 437 BUNNY THUNDER NBT N R Tait
3 3643F JUST NEW NBT R J Tolson
4 62555 TWO GORILLAS 23.47Q A F Osborne
5 77 TWILIGHT SARAH FSH T Vantaarling
6 SHIRDON FLY FSTD D M McDonald
7 45 QUICKSAND HERO NBT V J Edwards
8 12353 CABIN CREW FSTD M A Grima
9 686 FLYIN’ DOORMAT Res. NBT W Wright
10 76784 INVADER GIRL Res. NBT S R Dervish

Race 4 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS FINAL (GOBIS)
Maiden Final 474 Metres 10:58AM
$1000-285-140 GOBIS $800 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 271 TRUE LASS 27.58 D R Henry
2 281 SAM’S DELIGHT 27.28 P J Clark
3 31342 SOLID IN DEFENCE NBT S R Dervish
4 22431 KERGUNYAH KID 27.56 W P Leitch
5 332 NATIONAL CALL NBT D Jones
6 24532 DARK DECEPTION NBT W T Lamb
7 25442 AWESOME OLIVER NBT N T Burgan
8 341 JAIMANDY BULL 27.23 P P Donohue
9 12353 CABIN CREW Res. NBT M A Grima
10 24353 HERE WE GO Res. NBT W L Bocquet

Race 5 wangaratta.grv.org.au
Grade 5 403 Metres 11:13AM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23115 JUDDINATOR 23.20 K J Ashton
2 48678 DUSTY BELLE NBT R J Whybrow
3 64333 CLOVALLEY DUKE 23.43 G W Connell
4 47468 SOUNDTRACK 23.54 J R Donaldson
5 21115 IDLE ASSET FSH E G Purcell
6 67864 HASSELHOFF 23.11 P J Clark
7 88656 KID SULLIVAN 23.17 M K Groom
8 64777 BOOMA JACKO NBT B Groom
9 66F66 COLD TEA JACK Res. NBT D Walker
10 78568 WRONG WAY JACK Res. NBT D Walker

Race 6 wangaratta.grv.org.au
Mixed 3/4 474 Metres 11:28AM
$1245-355-180 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 65625 CAN’T SLEEP 27.45 C Russell
2 46322 UNO KISSY 26.97 R J Giles
3 86334 BOB CAT 26.88 T Comensoli
4 75342 BIBBY’S PRINCE 27.16 N R Tait
5 23152 CRUISE STAR 26.88 P J Clark
6 46264 SWIFT CHARIOT 26.85 C Newman
7 86536 BYE BYE BONES NBT W L Connell
8 21813 JAIMANDY LENNY 27.12 P P Donohue
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 J.T STONE & SON PLUMBING
Free For All 403 Metres 11:43AM
$1245-355-180 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 57881 MAJOR DANJER 23.30 D J Dunn
2 46621 SHEYLEA 22.95 G A Howarth
3 33265 CRAZY FROG 23.20 S R Dervish
4 31338 TRACY’S DELIGHT 23.26 P J Clark
5 * * * VACANT BOX * * *
6 56546 BLACKNOSE BANDIT 23.28 M Humphries
7 62111 UNO LUCKY 22.97 T J Jones
8 64582 SOOKY BEANZ 22.97 M A Grima
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 8 PINSENT HOTEL TABARET
Grade 5 474 Metres 11:58AM
$1000-285-140 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 76716 BLACK RAIDER NBT J M McClelland
2 76223 ASPER OH FSH P R Lambert
3 58752 JILL’S REVENGE FSH A J Hitchcock
4 15655 MAJIKAT 27.20 D A Beasley
5 57215 COMMISERATIONS FSH J Chircop
6 64331 SISTER KELLI NBT V Giles
7 35348 BOND VOYAGE NBT K Walker
8 24435 HUEY SAGE NBT P J Dunlevey
9 55365 ALL SHOT Res. FSTD D R Kirk
10 78545 SECRET BULLET Res. FSH P R Lambert

Race 9 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Grade 5 403 Metres 12:13PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 64474 NISBA 23.29 A T Reid
2 75523 DARK DERRINGER 23.78 G A Howarth
3 117 SPEEDY GABBALINI FSH C Carl
4 78527 SCOTCH ON ICE 23.20 T Vantaarling
5 2314F GO WILD HARRY 23.10 D Carter
6 11236 MIRACLE MERC FSTD K J Plunkett
7 77565 MISS RUSH 23.39 R J Giles
8 47665 BRANDEEN JACKSON FSTD R Quigley
9 78568 WRONG WAY JACK Res. NBT D Walker
10 66F66 COLD TEA JACK Res. NBT D Walker

Race 10 JADE MEDIA PHOTOGRAPHY
Grade 5 474 Metres 12:36PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 26165 MIRACLE REBEL FSH K J Plunkett
2 64324 TERRY’S PICK NBT N R Tait
3 21727 HERITIER 27.21 D A Brown
4 35353 JAIMANDY HUGHSEY NBT P P Donohue
5 24255 EL GUSSO NBT M B Osborne
6 32147 LEEROY 27.23 D B Moore
7 65123 LUKE’S DELIGHT 27.05 A P Toohey
8 25222 WAGON TRAIN NBT P D Bartlett
9 37674 EXTRA SMOOTH Res. FSTD J Chircop
10 55365 ALL SHOT Res. FSTD D R Kirk

Race 11 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Grade 5 403 Metres 12:57PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 27281 TAYOTAE NBT W Richards
2 52166 FAWN HYDE 23.33 J R Donaldson
3 64655 ROSE PATCH NBT A T Reid
4 57466 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
5 28244 YOUTAR CHOCO FSH C Carl
6 33544 TWO TOES 23.83 V Giles
7 74547 LINA MAREE NBT J Chircop
8 42122 SUNSHINE STATE NBT R J Giles
9 67767 REVEREND CONNELL Res. NBT G W Connell
10 64678 ANGEL TY’S Res. FSH R Henness

Race 12 www.grv.org.au
Grade 5 403 Metres 01:18PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 75474 BURRAWONGA TIGE 23.68 J Birthisel
2 48437 PAUSE AND LOSE FSH P R Lambert
3 4616 WHERE’S FERGY FSH A T Reid
4 13768 GO MAY GO FSTD A J Ferguson
5 4217 OSTI’S MYTH FSH C Carl
6 35365 RADIATE 23.24 J R Donaldson
7 187 KOLBY LORA NBT L V Armstrong
8 31228 BUDDHA’S GIRL NBT S Vantaarling
9 64678 ANGEL TY’S Res. FSH R Henness
10 67767 REVEREND CONNELL Res. NBT G W Connell