Monday, 14 April 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Monday, 14 April 2014

Race No. 1Top Cat Video3:11 PM (VIC time)
Maiden event over 460 metres at Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1LA TROBE LASS [M]62FSTDT Allen (Darnum)
2DAINTREE PUZZLE [M]26162NBTG Joske (Jeeralang Junction)
3TIME FOR WAR [M]32FSHL Iredale (Pearcedale)
4LE DOYEN (QLD)[M]84572NBTW Read (Devon Meadows)
5YAMI BALE (NSW)[M]32752FSTDS Collins (Lara)
6COUNTESS JUANITA [M]316FSHN Boyd (Pearcedale)
7ROCKY GIBRALTAR [M]3NBTL Evans (Rosedale)
8JUAN DIEGO [M]612FSTDN Boyd (Pearcedale)
9BRIDIE’S LASS [M]Res.77524FSHH Colpoys (Bass)
10POLLOS HERMANOS [M]Res.54537NBTC Mcmillan (Drouin)
Race No. 2Tabrewards.com.au3:31 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HELLA BAYLEY [5]3123.12(7)J Elston ()
2INTUITIVE MISS (NSW)[5]3315223.21(8)M Grindley (Gladysdale)
3BLACK LAUSANNE [5]5451322.93(8)G Tatti (Devon Meadows)
4SAY GOODNIGHT [5]33811NBTJ Roberts (Devon Meadows)
5ASTON DIMA [5]17221NBTE Lieshout (Drouin West)
6PACHACUTI [5]2121222.82(2)S Eustace (Athlone)
7FLAMING TALENT [5]2554123.06(7)D Dawson (Crossover)
8LAQUITA LASS [5]122.87(8)G Campbell (Drouin South)
9TAYLER’S SPECIAL [5]Res.33124FSHJ Collins (Lara)
10BASSYAPPA [5]Res.13714FSHH Colpoys (Bass)
Race No. 3Mel’s Kitchen3:52 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TALAVERA [5]3711326.14(1)A Wood (Nambrok)
2THUNDERLIPS (QLD)[5]2174126.32(2)K Height (Toora)
3MEGANAUT [5]1FSHI Dann (Whitelaw)
4TAILS’ EARNER (WA)[5]6632126.34(5)L Iredale (Pearcedale)
5PURPLE [5]6541126.20(8)P Burns (Koo Wee Rup)
6LOCHINVAR BIDE (NSW)[5]6136826.46(4)G Mcmillan (Rosedale)
7DIBLEY (SA)[5]12751NBTT Collins (Lara)
8FORHEZA [5]7437226.49(1)R Colpoys (Bass)
9RAGTIME ROSIE [5]Res.2127426.60(8)D Rose (Cowwarr)
10DR. TALKBACK [5]Res.2145326.29(1)C Johannsen (Devon Meadows)
Race No. 4Lion Quality Products4:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SUSIE GOES BANG [5]68472NBTI Dann (Whitelaw)
2MILITARY MAN [5]63152NBTD Johnston (Boisdale)
3SALEGREYS CHATTA [5]36433NBTR Floyd (Cobains)
4COST CUTTER [5]1876226.32(1)K (Gladysdale)
5TUB’S ROCKET [5]2633226.51(7)I Brown (Loch)
6HENRY HENRIQUES [5]31312NBTC Johannsen (Devon Meadows)
7LOST MY JOCKEY [5]3114226.34(4)J Grindley (Gladysdale)
8WOWZA LEE [5]111FSHL Cottrell (Pearcedale)
9 ME LUCKY [5]Res.45212FSHT Reid (Yuroke)
10PERA DIYOS [5]Res.24163NBTI Dann (Whitelaw)
Race No. 5Wwr Sawdust4:32 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FAST AS ESCARGOT [5]7446726.16(4)P Colthup ()
2COBRA BALE (NSW)[5]87116NBTJ Hunt (Avalon)
3HURRICANE ASH (NSW)[5]57773FSTDG Campbell (Peechelba)
4PARUMBA CORVETTE [5]22223NBTE Lieshout (Drouin West)
5QUICK SUCCESSION [5]11113FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
6KALDEN KOSTELLO (WA)[5]32414FSHB Keel (Devon Meadows)
7DAINTREE SUGAR [5]44663NBTP Pollutro (Morwell)
8PREMIER MAGPIE [5]3815226.18(7)J Condon (Tooradin)
9LACHLAN BOMBER (NSW)[5]Res.41318FSHT Reid (Yuroke)
10REVEREND MATCHY [5]Res.44265NBTT Womann (Lara)
Race No. 6Find Us On Facebook4:52 PM (VIC time)
Grade 4 event over 460 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DOROTHY RAWSON (NSW)[4]3153526.32(8)L Weeks (Mount Martha)
2MAXIMUS DANGER (NSW)[4]47772NBTG Campbell (Peechelba)
3CHARMING RUMBLE (NSW)[4]2532525.98(7)H Clarke (Buln Buln)
4FRANKLIN SENIOR [4]1T15626.18(2)D Ryan (Boronia)
5GOLDEN SALUTE [4]1564525.96(6)R Winter (Denison)
6DOUGIE ALLEN (NSW)[4]4373326.19(1)J Hunt (Avalon)
7POWER VOLT [4]2432726.22(1)J Reid (Notting Hill)
8NEAR HISTORY [4]3732826.21(3)J Sharp (Lara)
Race No. 7Action Packed Images5:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 460 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LORD SALTIRE [5]73441NBTC Johannsen (Devon Meadows)
2COOLAN QUEEN [5]64633NBTR Redenbach (Cranbourne)
3HENRY STOMPER [5]4555126.15(7)V Gay (Hastings)
4ROCKEM WOODY [5]6362626.64(1)S Combridge (Junction Village)
5MAKE DO [5]6253126.46(1)H Clarke (Buln Buln)
6LOYALTY UNITE US [5]5651526.08(5)G Elston (Sale)
7DUBLIN DANDY [5]41383NBTD Toner (Bunyip)
8LOOKING MAGICAL [5]44432NBTD Williamson (Moe)
9HOLD ON SPECIAL [5]Res.31615NBTE Lieshout (Drouin West)
10MAD RUSSIAN (NSW)[5]Res.13546NBTJ Atkinson ()
Race No. 8Big Dog Products5:31 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 460 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FEARSOME WARRIOR [4]122F326.24(7)C Kiernan (Pascoe Vale)
2GIDDY’S STAR [4]8427325.97(6)R Redenbach (Cranbourne)
3WENT WOOSHKA (NZ)[4]77738FSHT Womann (Lara)
4TWO STROKE PAT [4]8642125.87(4)R Cunneen (Moe South)
5THAT’S OUR BOY [3]3216326.01(1)J Elston (Sale)
6COOL TREND (NSW)[3]1212226.07(4)B Alford (Yarram)
7ALL SKY GIRL [3]7874626.07(3)S Hopkins (Junction Village)
8UNDER THREAT [3]T688825.89(6)S Labozzetta (Cheltenham)
Race No. 9Pakenhamarket Fruit & Veg5:51 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 400 metres at Warragul Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1LIGHTNING LEAH [3]2241122.69(7)D Despard (Paynesville)
2ATOMIC BEACH (NSW)[3]2111522.62(6)T Lindsay (Tanjil South)
3PURCELL BALE (NSW)[4]15532FSTDJ Hunt (Avalon)
4ALLEN BENJI (NSW)[3]4183222.69(1)J Hunt (Avalon)
5MAKEDONIA (NSW)[4]7212222.67(8)D Dean (Nyora)
6SABAH MAGIC (NSW)[3]2247322.70(8)G Campbell (Peechelba)
7BUCKLE UP LARA (TAS)[3]1112422.82(4)T Burns (Koo Wee Rup)
8SUPERSTAR MAGIC (NSW)[3]6466422.52(8)M Brown (Loch)
Race No. 10Australian Quality Pet Foods6:10 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 400 metres at Warragul Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY CRUISER (NSW)[5]2645423.05(4)D Dean (Nyora)
2DODGY DEALER [4]2526422.81(7)J Sharp (Lara)
3PITA MILO [4]2436422.62(6)R Winter (Denison)
4ASTON DAREH [4]1817723.10(8)E Lieshout (Drouin West)
5KOFI KAYLAN [4]2784422.94(5)S Toner (Garfield)
6ZEPHYR ZAP [5]3162223.06(2)D Crawford (Pearcedale)
7RIVERSIDE MARY [5]4172422.74(7)P Brown (Loch)
8HIGH COMMANDO [4]5134322.54(3)C Dalton (Coldstream)
9FLYING MOZOLTOV [5]Res.11165FSHJ Cottrell (Langwarrin)
10EXTRAORDINARY (NSW)[5]Res.5243522.56(1)Y Andrews (Cranbourne )
Race No. 11 @ Stud6:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 400 metres at Warragul Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKEM HOLLY [5]3788222.91(6)S Combridge (Junction Village)
2PURE TURBO [5]57242NBTN Lund (Longwarry)
3VOODOO TALK [5]3165522.78(8)G Jolly (Officer)
4DEADLY SURFER [5]6625122.68(2)B Divirgilio (Devon Meadows)
5HAPPY OUTLOOK (NSW)[5]21623NBTB Alford (Yarram)
6NAMRON STAR [5]44231FSHJ Sharp (Lara)
7ENFIELD PARTY (NSW)[5]18861NBTH Colpoys (Bass)
8PAUA TO EXCITE (NSW)[5]F8T11FSHG James (Woodleigh)
9CLASSY CAPRI [5]Res.21817NBTR Boehm (Dollar)
10HIGH LIGHT STAR [5]Res.32515NBTL Dalton (Coldstream)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments