Thursday, 3 July 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 3 July 2014

Race No. 1Tooradin Trial Track12:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY LIBBY DOZER [M]8577FSHJ Reddoch (Healesville)
2NOITA [M]35557NBTW Read (Devon Meadows)
3LONGMIRE [M]222FSHG Beggs (Wantirna)
4RED FLYNN (QLD)[M]67212NBTE Mccormack (Burwood East)
5BELJAY FANTASY [M]53375NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
6BROON HILDA [M]76252NBTJ Olsen (Reservoir)
7BERNMAR PAULINE [M]36873NBTP Borradale (Rosedale)
8FOSS [M]85848NBTW Read (Devon Meadows)
9PIRATE ARCADE [M]Res.776FSHA Kent (Reefton)
10LINDA BELLA (NSW)[M]Res.38875NBTV Sultana (Newborough)
Race No. 2Tabrewards.com.au12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CALAMITY ROSE [M]75284NBTG Bennett (Devon Meadows)
2PEEBO’S WILL [M]4342FSTDI Murray (Tooradin)
3BRANDEEN JADE [M]45FSHP Terry (Warragul)
4GO FOR DADDY [M]34514NBTD Connor (Cranbourne)
5EVELISA [M]48636NBTJ Griffiths (Lang Lang)
6BESSIE WALLIS (NSW)[M]47746NBTG Jolly (Officer)
7MAKE THAT CALL [M]85282NBTG Bartlett (Tenby Point)
8LIZZY STARLIGHT [M]23F83NBTK Mccann (Rosebud West)
9JEMIMA CHARM [M]Res.25NBTI Newcombe (Bayles)
10LIGHTNING PEPPER [M]Res.26657FSTDL Fulford (Nuntin)
Race No. 3Mel’s Kitchen12:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY JAS [5]1544323.35(1)J Van gelderen (Traralgon)
2GRAND PUZZLE [5]47477NBTR Ashworth (Seaton)
3MR. CRUMPET [5]2325123.49(1)C Haas (Endeavour Hills)
4CAPTAIN COTCHIE [5]27TT723.56(8)K Sweeney (Gladysdale)
5KYLIE’S BLINGA [5]67248FSTDL Repici (Hampton Park)
6NIMROD [5]4634623.01(7)S Nagy (Traralgon)
7POWER DOZER [5]58535NBTW Backhoy (Skye)
8HYPOFONIC [5]75527NBTL Rowe (Mount Evelyn)
9JUST DEE PATIENT [5]Res.2525623.78(7)D Hardwick (Rosebud)
10SPENCE MILLIONS [5]Res.44356NBTR Ashworth (Seaton)
Race No. 4Longwarry Hotel1:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUZZIE BEE [5]6353823.12(3)K Sweeney (Gladysdale)
2LIL’ BIT SUNA (QLD)[5]8687T23.19(8)J Sultana (Newborough)
3INAZZMA [5]45854NBTS Jack (Dalmore)
4INTUITIVE MISS (NSW)[5]4823723.21(8)M Grindley (Gladysdale)
5CLOVER LEAF [5]1T555NBTR Ferris (Tyabb)
6PURPLE FLYNN [5]6T678NBTP Burns (Koo Wee Rup)
7ROPE TRICK [5]4563423.19(1)J Roberts (Devon Meadows)
8MISERY WHIP [5]4775523.17(5)A Paraskevas (Cranbourne South)
9RAGTIME LUCY [5]Res.83827FSHD Rose (Cowwarr)
10RUNAWAY ELLIE (NSW)[5]Res.62254NBTC Paez (Athlone)
Race No. 5Action Packed Images1:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SAMMY JADE [5]13587FSHC Spiteri (Morwell)
2WOOD SHED [5]37547NBTM Sposito (Morwell)
3AGAR [5]3253126.87(2)R Mcrae (Junction Village)
4MR. ROSATO (NSW)[5]67483NBTG Minne (Moe South)
5RILEY BOY [5]74325NBTM Braithwaite (Moe)
6LOVES IT [5]83354NBTG Orr (Newborough)
7PIPELINE HERO (NSW)[5]46435FSHM Bird (Colac)
8FLYWHEEL SPECIAL [5]3575126.64(3)C Mcmillan (Drouin)
9NO POINTS [5]Res.76855FSTDD Churchill (Allambee)
10OPEN ALL NITE [5]Res.47878NBTG Jose (Catani)
Race No. 6Top Cat Video1:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL BETS OFF (QLD)[5]7854726.32(1)G Hall (Yarragon)
2MIDNIGHT REIGN [5]23556FSTDM Marshall (Noble Park)
3LEAH ENTITY [5]35323NBTL Allen (Darnum)
4HI BIG BOY [5]76546NBTC Mason (Neerim South)
5SUNDAE SMASHER (NSW)[5]8732726.44(3)M Campbell (Longwarry)
6CHARLIE SPITZ [5]3665726.92(8)P Spiteri (Morwell)
7POWER SWITCH [5]644T626.56(6)C Kas (Lynbrook)
8SMASH IT [5]8763726.49(8)R Romyn (Newborough)
9SHARK SHADOW [5]Res.37447NBTM Ferguson (Drouin)
10PILBARA GOLD [5]Res.5463826.30(5)J Reddoch (Healesville)
Race No. 7Nitro Burst @ Stud1:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLASH GALO [5]32425NBTC Lindrea (Stratford)
2SOUTHPAW BOXER [5]7577423.02(1)S Long (Pakenham)
3DENISE MAGIC [5]8545322.99(6)J Mallon (Pearcedale)
4GINO KEEPING (NSW)[5]4767123.27(1)D Dean (Nyora)
5CHEAP RUSH [5]78886NBTA Marum (Anakie)
6LORETTA [5]8784622.92(3)K Mccann (Rosebud West)
7VEE FOR VEGAS [5]86263FSTDS Neocleous (Yinnar South)
8CHAD’S NITRO [5]78887NBTL Harris (Somerville)
9MISS BLACK ASH (NSW)[5]Res.5452623.23(4)D Callaway (Somerville)
10PILBARA GOLD [5]Res.54638NBTJ Reddoch (Healesville)
Race No. 8Lion Quality Products2:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NAT’S JOY [5]16877NBTG Wood (Warragul)
2SANDY POINT [5]7454226.16(5)R Smith (Loch)
3KENJU [5]2248726.06(4)J Grindley (Gladysdale)
4EL RAYA [5]4856726.14(8)J Imlach (Pearcedale)
5SMURF’S JACKO [5]66233NBTD Brown (Heyfield)
6BRICKIE’S CHICK [5]8667826.80(7)G Wood (Warragul)
7SERIOUS DARCY (QLD)[5]4514226.42(8)K Minne (Moe South)
8BETSY ANN [5]71474NBTD Hill (Traralgon)
9CHOCLOTTO [5]Res.7782426.21(7)I Brown (Loch)
10SCULL O’REILLY [5]Res.35857NBTG Neocleous (Yinnar South)
Race No. 9Pakenhamarket Fruit & Veg2:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1UNO NANDO [M]43453NBTA Gringhuis (Ripplebrook)
2CROWDZA ROARING [M]34363NBTR Boehm (Dollar)
3SUNSET MAGIC (NSW)[M]54633NBTS Kruckel (Ardeer)
4IMA GOODIN (TAS)[M]44822NBTR Cameron (Cranbourne)
5HOT AS LEE [M]65374NBTW Read (Devon Meadows)
6DARK ADRENALINE [M]23262NBTA Wood (Nambrok)
7BOUDREAUX [M]24362NBTJ Grindley (Gladysdale)
8HYPO SKYE [M]32665NBTW Read (Devon Meadows)
9SQUIZZY ARCADE [M]Res.757FSHA Kent (Reefton)
10RAGTIME JAYMEE [M]Res.3545NBTD Rose (Cowwarr)
Race No. 10Australian Quality Pet Foods2:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JOE SANTO [5]8886626.84(6)S Jack (Dalmore)
2LEFTY BURNER [5]34212NBTJ Connor (Rosedale)
3HIT STAR (QLD)[5]3541326.53(2)M Williams (Noble Park)
4BERNMAR NITRO [5]2373126.78(5)P Borradale (Rosedale)
5LADY MAGIC [5]16422NBTD Brown (Heyfield)
6NOT BEFORE SEVEN [5]82777NBTC Spiteri (Morwell)
7LONE SURVIVOR [5]88574NBTD Bottrell (Belgrave)
8VINCITORE [5]3132426.61(6)R Mcrae (Junction Village)
9PADDY BEAR [5]Res.47T87NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
10NAT CHARM [5]Res.11F27NBTD Brown (Heyfield)
Race No. 11Big Dog Products3:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LOVELY VEE [5]42178NBTD Churchill (Allambee)
2JAMIE FOZZ [5]47356FSTDP Parr (Cranbourne West)
3ZIP OFF [5]87666NBTM Georgiou (Lang Lang East)
4DUGAN (NSW)[5]8686523.48(5)A Marum (Anakie)
5BUBBA’S BOY [5]773123.58(6)J Connor (Rosedale)
6ANNABELLA GIRL [5]6455523.20(5)W Dawes (Moe South)
7GO GRUMPY [5]7346123.58(4)R Cunneen (Moe South)
8SATANIC SANZ [5]718FSTDN King (Pearcedale)
9BIG VEE [5]Res.71744NBTD Hardwick (Rosebud)
10NAT CHARM [5]Res.11F27FSTDD Brown (Heyfield)