Saturday 3rd July 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 3rd July 2010

Race No. 1Macey’s Bistro05:35PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1WHITE HOUSE3456J Thompson (Pearcedale)

2PERFECT JILL6J E Mcdowall (Nullawarre)

3SUPREME SON42243A L Dailly (Anakie)

4GO WILD WISH632J E Mcdowall (Nullawarre)

5BALLISTIC MAZ47463D J Fisher (Yangery)

6DRIPSTONE3234G J Bate (Lara)

7BULLICOURT BEAU6W E Hansen (Daisy Hill)

8OCEAN FURY232C A Treherne (Seabrook)

9OKIE BALE2A L Dailly (Anakie)

10PATTON BALE2A L Dailly (Anakie)

Race No. 2Norlane Hotel05:53PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1ELUSIVE BOND35846A R Harding (Hamilton)

2CHI AMY14656N D Sheehan (Koroit)

3NATURAL FIZZ38156M J Gibbons (Lara)

4SALLY DE VITA84771C A Treherne (Seabrook)

5COME THE BOUNCE45626J Toye (Ararat)

6LUKEY DUKEY6875FK J Daisley ()

7POP’S GLORY17766M J Gibbons (Lara)

8GOLD DELIGHT3486TJ D Frewin (Newtown)

9FLASHBACKS45876P J Lenehan (Rosebrook)

10KIRABILLI SOPHIE27454R D Drew (Dennington)

Race No. 3Bamstone06:14PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SNORKY SMASH ‘EM27433P W Brouwer (Branxholme)

2ALICE ALMA34751J B Hosking (Panmure)

3LILLIE LAD44415R J Maher (Bushfield)

4BENARA SANDY241J B Hosking (Panmure)

5MAGIC JAY MAN74843M Wright (Allansford)

6TEAR AWAY GIRL72775R M Mahony (Koroit)

7BELLA BIANCO61423W E Hansen (Daisy Hill)

8VINTAGE FLASH88535M A Mcguire (Moolap)

9PURE JAG15458G R Hansen (Daisy Hill)

10SUNSET RUNNER51865D Murray (Napoleons)

Race No. 4Peter’s Project06:34PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1KIRABILLI ROVE34428R D Drew (Dennington)

2TOKEN ELITE73156J E Mcdowall (Nullawarre)

3KADER BALE58784G J Bate (Lara)

4PERFECT PADDY44746P B Crawley (Mortlake)

5TEE DEE26237R M Mahony (Koroit)

6ZAC POWER12123J Thompson (Pearcedale)

7LEEOR SAM61371D D Fennell (Glencoe)

8COTTON WOOL47216J J C Mcintyre ()

9CALM PRESENCE24667P G Carmichael (Elliminyt)

10BURNT FIVEKAY38827J G Parfett (Horsham)

Race No. 5Midfield Meat06:51PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA HARMONY85661J E Mcdowall (Nullawarre)

2TRAMIGO43217M A Delbridge (Balliang)

3SHREDDED CHEESE13231J Thompson (Pearcedale)

4SMOKIN’ ICHIBAN52132M Wallworth (Gisborne Sth)

5SUPERSMART PIPER27328C V Kelly (Warrnambool)

6STAR ENFORCER25716N J Grey (Warrnambool)

7UNSTOPPABLE55254J B Hosking (Panmure)

8CELTIC COCO55622C V Kelly (Warrnambool)

9SPANISH STEPS45552N D Roney (Apsley)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Wgotba Norfolk Butchers Final (gobis)07:11PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 450 Metres at Warrnambool Of $607,100 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,200 3rd: $600,900.

No.NameFormTrainer

1MEPUNGA JAZZ67452J E Mcdowall (Nullawarre)

2KORA BALE51112G J Bate (Lara)

3DR. ALASAURUS44712R D Crawford (Pearcedale)

4CARLTON HERO22411J C Fowler (Drysdale)

5CULLEN BALE61211G J Bate (Lara)

6BOLERO BALE11121G J Bate (Lara)

7SPOT ON TARGET42121S M Shinners (Pearcedale)

8MICK FITZPATRICK46312M A Delbridge (Balliang)

9SUPREME JOE52643A L Dailly (Anakie)

10PURE ETHANE66123G J Guy (Charlton)

Race No. 7Rueben Halliday Ht107:31PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PERFECT SKYE637T8P B Crawley (Mortlake)

2PINUP LASS41287M J Pirani (Boronia)

3LIGHTNING BOLT52475N D Roney (Apsley)

4DYNAMIC DYLAN27747A L Dailly (Anakie)

5SUNRISE RUNNER86266D Murray (Napoleons)

6OLGA DOLL15878W A Vassallo (Devon Meadows)

7ELITE CITY22522J P Psaila (Little River)

8HOT CHANCE26225R L Fisher (Streatham)

9TIGER CUZ86568J Brouwer (Branxholme)

10MAGGIE JANE36465A R Harding (Hamilton)

Race No. 8Wannon Park Bingo07:51PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,875 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormTrainer

1BLACK IMPOSER31F46A L Dailly (Anakie)

2MAKE SOME NOISE85588P G Carmichael (Elliminyt)

3AMAKLER GIRL13381G J Bate (Lara)

4KINKA BALE35153G J Bate (Lara)

5OUR TOYMAN11171J P Psaila (Little River)

6ASTON VOLANTE36831J Thompson (Pearcedale)

7TAIPAN BALE23345G J Bate (Lara)

8ELITE LOMBO27354J P Psaila (Little River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Rueben Halliday Ht208:09PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CHLOE’S GEM27287A Cole (Lara)

2NORTON BOND217F5B W James (Lower Norton)

3WISHED18575J E Mcdowall (Nullawarre)

4WHO’S HOUSE11381J Thompson (Pearcedale)

5DEMPSEY DEEDS68825G F Taylor (Allansford)

6PERFECT PRIZE33435P B Crawley (Mortlake)

7TERRA BALE38411G J Bate (Lara)

8SUPERB SHIRAZ56431R Drurey (Woodville Gardens)

9BANKSIA SAINT54588B C Mitchem (Coleraine)

10TIGER CUZ86568J Brouwer (Branxholme)

Race No. 10Rueben Halliday Ht308:26PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 450 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SPARKLYN SURF515C A Treherne (Seabrook)

2MOONLIGHTER74168R F Hawthorne (Warrnambool)

3OUR MAN BOND87826N D Roney (Apsley)

4SO MUCH JOY46624S A Bishop (Bushfield)

5MISS MEGA PINS74628M J Pirani (Boronia)

6PROVEN HAWAIIAN11363J Thompson (Pearcedale)

7ELITE ICE42422J P Psaila (Little River)

8NOBODY’S RICKY44647D J Fisher (Yangery)

9MAGGIE JANE36465A R Harding (Hamilton)

10COOL VISION76586B C Mitchem (Coleraine)

Race No. 11 Bank08:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Warrnambool Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SOS’ SAL77272L Delbridge (Balliang)

2OUR ABBY63256S N Fisher (Yangery)

3LADY LITHGOW26552B M Casey (Penshurst)

4BELLE BALE47174G J Bate (Lara)

5GONE OUTSIDE25212D Smith (Rupanyup)

6BELLA CAPRI87342G R Hansen (Daisy Hill)

7FIGHTER FUEL54363R G Brittain ( West)

8SMOKIN’ SLAYER52521M Wallworth (Gisborne Sth)

9SPANISH STEPS45552N D Roney (Apsley)

10BONDY43677J C Fowler (Drysdale)

Race No. 12Warrnambool Gotba09:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Warrnambool Of $750 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75.

No.NameFormTrainer

1TIME TO WIN65866M J Gibbons (Lara)

2MICK’S WISH28655P B Crawley (Mortlake)

3MOLLY CAN DANCE63568A Mcdowall (Nullawarre)

4OH PEDRO55865A R Harding (Hamilton)

5DIXIE DEW85688M J Gibbons (Lara)

6PETITE ENFORCER34278P Denman (Romsey)

7MARG’S CLASS 7572FK J Daisley (Lismore)

8MO ABOVE16875M A Mcguire (Moolap)

9NIKITA DELIGHT44587E L Lloyd (Anakie)

10CLUBBER DOUGLAS46321M Robinson (Clifton Springs)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments