Saturday 12th June 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 12th June 2010

Race No. 1Mixed Stake 3/4 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SMILEY DYLAN16333A K Mclaren (Nambeelup)

2FRANQUIN54653J Dailly (Bakers Hill)

3LOTS OF MOOLAH71244L J Britton (Nambeelup)

4RAPID OCTANE37128J C Graham (Karnup)

5RICKY’S A ROBBER22273D C Hobby (Nambeelup)

6ANKETELL BOB11451G W V Diemen (Munster)

7ULTRA RUMBLE28311J H Rennick (Barragup)

8GUANTANAMO JOEY75132T J Erenshaw (Canning Vale)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Canning Stake (1)07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MISS HEPBURN16325F Roberts (Huntingdale)

2CHUCK MONELLI21612D C Hobby (Nambeelup)

3COSMIC SAPPHIRE46261J P Marsh (Canningvale)

4STARFISH CHASER22613M J Beamish (Southern River)

5I’M EXCITING62P78B M Mcpherson (Southern River)

6COOL OBEE54243J E Iwanyk (Nambeelup)

7ROCK POOL14214B J Abercrombie (Banjup)

8DYNA SAXON45151P S Harvey (Nambeelup)

9BRIGHT SPOT41757M J Beamish (Southern River)

10POWDER BLUE74846L J Britton (Nambeelup)

Race No. 3Mixed Stake 4/5 (530)07:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FIRE SALE82636L J Britton (Nambeelup)

2PEDROSA12121P Stuart (The Oaks)

3THAT’S KARMA26488C M Bennett (Southern River)

4LIQUIGAS15134B J Abercrombie (Banjup)

5MOPAR BALE33837L J Britton (Nambeelup)

6SILK MOON23535L J Britton (Nambeelup)

7CODE ONE88834J E Iwanyk (Nambeelup)

8MENTERA BALE54687M J Julien (Stoneville)

9OFF THE CHART46464L J Britton (Nambeelup)

10MULLUM MAGIC54464T J Erenshaw (Canning Vale)

Race No. 4Free To All (530)08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HOW I ROLL18111L J Britton (Nambeelup)

2FLYING EMU51612J A Millsteed (Dawesville)

3ZINI’S GUMP17386T J Erenshaw (Canning Vale)

4FANTASY MONELLI81678D C Hobby (Nambeelup)

5TYSON MAGIC27744D C Hobby (Nambeelup)

6RUMBLE SUPREME65113J H Rennick (Barragup)

7DYNA OGDEN24537J Dailly (Bakers Hill)

8BRENCOLE BALE27217L J Britton (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Paradise Street Trophy (1)08:35PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RED DEMON31821M J Beamish (Southern River)

2SON OF PENSKE31635B J Maclean (Southern River)

3BEST OF TIMES42856G W Martin (Southern River)

4HARRY JONES16353J F Carmody (Banjup)

5EXPLICIT DANCER23151B M Mcpherson (Southern River)

6DOLLSTAN DREAM14114S L Richards (Wanneroo)

7VICTOR LANE25161L J Britton (Nambeelup)

8JOANNE MONELLI21771D C Hobby (Nambeelup)

9BENJI MAGIC65638L J Britton (Nambeelup)

10GUACAMOLE53187J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 6Paradise Street Trophy (2)08:57PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TENDER MOMENT75542L J Britton (Nambeelup)

2MR. DEAL74423P J Hepple (Lexia)

3OCTANOL41212D C Hobby (Nambeelup)

4KAY SIZE11112D R Biddle (Bayswater)

5BLUE LORIAN63133P R Whye (Narellan)

6AMARGOSA24736B I Smithson (Byford)

7METHANE31254J F Carmody (Banjup)

8FLYING SHAMBI73422G B Berry (Stake Hill)

9PLETHORA56434D M Menaglio (Gnangara)

10ANEVAY32367J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 7Paradise Street Trophy (3)09:17PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TOMKAT35543P J Hepple (Lexia)

2FLYING KOSTANZA53328D M Menaglio (Gnangara)

3HOTSHOT MOLLY18765J Dailly (Bakers Hill)

4DISCO GIRL32334K J Foxton (Wellard)

5UNTAMED42516M J Julien (Stoneville)

6MASTER SHAMBI52121G B Berry (Stake Hill)

7UNCLE CHRIS32366J F Carmody (Banjup)

8LETTUCE LEAF LAD18165L J Britton (Nambeelup)

9PARAGON STAR55124J E Iwanyk (Nambeelup)

10HYTHE’S BEST55675C M Bennett (Southern River)

Race No. 8Paradise Street Trophy (4)09:32PM (WAtime)
Open event over 642 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HALLPACK JACK13123D C Hobby (Nambeelup)

2ACCOUNTS12316G W Martin (Southern River)

3SURF TIMES35213C M Bennett (Southern River)

4SIENNA MARY21241T J Erenshaw (Canning Vale)

5CARE LABEL17372D M Menaglio (Gnangara)

6SHAMBI GEM11111B J Maclean (Southern River)

7ARABAT41211J D Edwards (Southern River)

8PICKLE MICKLE14364L J Britton (Nambeelup)

9WALTZING MATILDA82544H J Carter (Boddington)

10BRIDIE’S COLOUR63445L J Britton (Nambeelup)

Race No. 9Canning Stake (2)09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JAKE BALE63414J P Marsh (Canningvale)

2LEAVING HOME53715B M Mcpherson (Southern River)

3PARAGON STAR55124J E Iwanyk (Nambeelup)

4CARLEY COUGAR37727M J Beamish (Southern River)

5WHERE’S BLUE63888C L Bainbridge (Heathridge)

6PIZZA PIE17633J E Iwanyk (Nambeelup)

7KHAFRA43615J D Edwards (Southern River)

8PIRAN BALE41141P Stuart (The Oaks)

9OFF THE CHART46464L J Britton (Nambeelup)

10CHLOE’S STAR37566M J Julien (Stoneville)

Race No. 10Canning Stake (3)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FITZY BALE55268L J Britton (Nambeelup)

2RIVA DIVA42786B M Mcpherson (Southern River)

3PEARL LANE76776C M Bennett (Southern River)

4WINNING RINK41323M J Julien (Stoneville)

5HANNAH BANANAH71885J E Iwanyk (Nambeelup)

6LYRICAL RUMBLE33533J H Rennick (Barragup)

7BURMAH CHOKE13284C L Angwin (Southern River)

8INTENSE SHIRAZ36275M J Beamish (Southern River)

9MULLUM MAGIC54464T J Erenshaw (Canning Vale)

10BADEN BALE15757M J Beamish (Southern River)

Race No. 11Canning Stake (4)10:22PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KALDEN GEISHA22474C M Bennett (Southern River)

2PLETHORA56434D M Menaglio (Gnangara)

3SKYE SURFER67336R M Valenti (Barragup)

4CRYSTAL MAGIC13582B J Maclean (Southern River)

5TOPLINE RELLY48344B I Smithson (Byford)

6SHANE O’MAC78144J E Iwanyk (Nambeelup)

7LAGOON BIGGLES71735M J Beamish (Southern River)

8WARABROOK BOY72572T J Erenshaw (Canning Vale)

9ARTIE SANNETTE63548J Dailly (Bakers Hill)

10HEAR ME ROAR61687J E Iwanyk (Nambeelup)

Race No. 12Kanyana Stake10:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WAHWEE83388L J Britton (Nambeelup)

2AVELKA1846A K Mclaren (Nambeelup)

3GOOLAH GIRL31525D C Hobby (Nambeelup)

4ARMATREE TIGER23447T J Erenshaw (Canning Vale)

5BEN’S A ROBBER64767P S Harvey (Nambeelup)

6WALTZING MATILDA82544H J Carter (Boddington)

7KARYN’S SHADOW78584C L Bainbridge (Heathridge)

8TWO TOO MANY21226L J Britton (Nambeelup)

9YOUR COMIN’ WITH82464B J Maclean (Southern River)

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments