Wednesday 9th June 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 9th June 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)07:08PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SPEEDY ENDEAVOUR3P1L S Celenza (Girrawheen)

2OLYMPIC BOLT56745J D Edwards (Southern River)

3PLENTY POWER36K W Duncan (Duncraig)

4BARONESS JESS42736B A Lynch (Ballajura)

5CHASING THIEVES37538S L Kavanagh (Parmelia)

6HEAD SPINNER43764K J Glenny (Bakers Hill)

7POLLINATOR64632D M Menaglio (Gnangara)

8MAYNE BREAK12627C M Bennett (Southern River)

9SLICK CONDOLEZZA35477S Sammut (Millendon)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 2Maiden Stake (530) (2)07:23PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SANDY’S ARGUMENT445P S Harvey (Nambeelup)

2START THE CAR412G W Martin (Southern River)

3FREEWAY QUEEN24633K Harding (Southern River)

4JOHNNY MEI WONG63526W D Choules (Bakers Hill)

5MALI43343J D Edwards (Southern River)

6MY HOUSE3422B J Abercrombie (Banjup)

7IT’S ALL FANTASY75344E Crudeli (Nambeelup Park)

8FRANTIC FANATIC55264I J Vuletich (Brookton)

9SLICK CONDOLEZZA35477S Sammut (Millendon)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Free To All (297)07:39PM (WAtime)
FFA event over 297 Metres at Cannington Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WESTERN GOSSIP41681G W Ray (Midvale)

2SHIRALLEE CARBON6124PK J Foxton (Wellard)

3NIGHT MELODY11345K Charles (Baldivis)

4QUICK HUNGE58554B J Maclean (Southern River)

5ELUSIVE FUN41186L M Isaac (Harrisdale)

6DISCO DAGGY26343C M Bennett (Southern River)

7GREEN FLAME11762L M Isaac (Harrisdale)

8ZOO MATIC76561J B Fleming (Harrisdale)

9GOIN’ TRIPPIN’18322J B Fleming (Harrisdale)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Kanyana Stake (1)07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GOLD EUREKA55643S B Withers (Cardup)

2FALSARIO87613C M Bennett (Southern River)

3CHALLIS37654K B Falkingham (Muchea)

4RAPT ALL WRONG54567G S Shaw (Hillman)

5LIL’ KEL76556A K Mclaren (Nambeelup)

6SOVEREIGN COIN251J H Crossley (Southern River)

7BOOMING ACTION71132J D Meuleman (Upper Swan)

8WAHWEE83388L J Britton (Nambeelup)

9BEN’S A ROBBER64767P S Harvey (Nambeelup)

10AWESOME SALLY81878J Dailly (Bakers Hill)

Race No. 5Canning Stake (1)08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1MALOUDA34425J F Carmody (Banjup)

2CASPER FREEWAY26367K Harding (Southern River)

3POWDER BLUE74846L J Britton (Nambeelup)

4MAVERICK MONELLI8318PS B Withers (Cardup)

5PIZZA PIE21763J E Iwanyk (Nambeelup)

6WILD SPEED63262J Dailly (Bakers Hill)

7FEV’S FURY46222A K Mclaren (Nambeelup)

8OFF THE CHART46464L J Britton (Nambeelup)

9COOL MOHICAN34155C M Bennett (Southern River)

10TOPLINE RELLY48344B I Smithson (Byford)

Race No. 6Mixed Stake 3/4 (530)08:30PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BERTIE SANNETTE74454D M Menaglio (Gnangara)

2INDIGO FORCE71885P J Glenny (Bakers Hill)

3GASQUET68166K Charles (Baldivis)

4BUCKLE UP SHAZ36241J Dailly (Bakers Hill)

5JAZZY JUDY51617J F Carmody (Banjup)

6QUICK KOKO67163J F Carmody (Banjup)

7RICHIE WABBIT12346L J Britton (Nambeelup)

8WHATA SURF74412L J Britton (Nambeelup)

9FINAL HIGH81645B Cook (Canning Vale)

10MENTERA BALE85468M J Julien (Stoneville)

Race No. 7Canning Stake (2)08:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HOTSHOT ROSIE12687J Dailly (Bakers Hill)

2FITZY BALE55268L J Britton (Nambeelup)

3UNO KEYSY17233J E Iwanyk (Nambeelup)

4ANDOLINI68885S Sammut (Millendon)

5GALACTIC ROSE56331C M Bennett (Southern River)

6CHELSEA BROWN55555J E Iwanyk (Nambeelup)

7DISTURBIA53766D C Hobby (Nambeelup)

8INSURGENT58413K Harding (Southern River)

9COOL MOHICAN34155C M Bennett (Southern River)

10FINAL HIGH81645B Cook (Canning Vale)

Race No. 8Canning Stake (3)09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1SPRINGVALE KAY22768D C Hobby (Nambeelup)

2STEALTHY MANDY33422C M Bennett (Southern River)

3BUCKLE UP ERIC11672J Dailly (Bakers Hill)

4WISE PENNY13111G W Martin (Southern River)

5CHLOE’S STAR37566M J Julien (Stoneville)

6ETHAN ALLEN24246L J Britton (Nambeelup)

7ON THE CASE44244J F Carmody (Banjup)

8COOL OBEE45424J E Iwanyk (Nambeelup)

9TOPLINE RELLY48344B I Smithson (Byford)

10FINAL HIGH81645B Cook (Canning Vale)

Race No. 9Kanyana Stake (2)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S FREDDY88414K J Foxton (Wellard)

2GIGOLO BOY115B J Abercrombie (Banjup)

3TESTING SKILL63751P S Harvey (Nambeelup)

4FLORIAN TIMES65242C M Bennett (Southern River)

5SCENIC DRIVE37335J Dailly (Bakers Hill)

6SURF A COIN312J H Crossley (Southern River)

7ROYAL GRIP55234K J Glenny (Bakers Hill)

8WILD NIMUAY76476P J Hepple (Lexia)

9CLEVELAND75834G Debski (Ballajura)

10TWO TOO MANY2122L J Britton (Nambeelup)

Race No. 10Maiden Stake (530) (3)09:42PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1VAMPERELLA77257L S Celenza (Girrawheen)

2KERRIE’S GIFT22K J Glenny (Bakers Hill)

3AFTER THE BALL31G Debski (Ballajura)

4RICCIARDO1B J Abercrombie (Banjup)

5KALDEN MAYHEM13D R Biddle (Bayswater)

6PEDRO’S ROCKET2P J Hepple (Lexia)

7STOVE ROCKS41D C Hobby (Nambeelup)

8SEPTOPIA65555M Leach (Beverley)

9SLICK CONDOLEZZA35477S Sammut (Millendon)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Kanyana Stake (3)09:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ELEGANT LASS58226G W Grigson (York)

2MASSIVE HILLIE53857A K Mclaren (Nambeelup)

3BLACK AFRICA2211C M Bennett (Southern River)

4TIBBY CALLAN421J D Meuleman (Upper Swan)

5KYBER PASS43625K J Glenny (Bakers Hill)

6GERONIMO FLYER45533G W Martin (Southern River)

7BAGO PRINCE35578G E Ellis (Armadale)

8YOUR COMIN’ WITH82464B J Maclean (Southern River)

9BEN’S A ROBBER64767P S Harvey (Nambeelup)

10AWESOME SALLY81878J Dailly (Bakers Hill)

Race No. 12Rapid Stake10:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TWISTED SHEETS32233R Brankstone (Palmyra)

2LISA’S PRIDE17728C M Bennett (Southern River)

3YILGARN PHYL55376T M Leckie (Bullsbrook)

4SUDOKU MAN62168B Cook (Canning Vale)

5ALBIE DOUBLE YOU24655L J Britton (Nambeelup)

6ONE EYED BIRD77861J F Tonkin (Gosnells)

7JINDY’S COOL65556B J Maclean (Southern River)

8DOUBLE ENN13264B J Maclean (Southern River)

9DODGE THE RUMOUR42752S B Withers (Cardup)

10HANNAH RHODE27885N G Maclean (Huntingdale)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments