Saturday 18th September 2010

Greyhound Box Draw For Cannington – Saturday 18th September 2010

Race No. 1Mixed Stake 3/4 (530)07:05PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $5,875 Prizemoney.
1st: $3,500 2nd: $1,000 3rd: $500 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HALLPACK JACK61147D C Hobby (Nambeelup)
2TIP TOP THOMAS32212T J Erenshaw (Canning Vale)
3FORTY TWO BELOW21111B J Abercrombie (Banjup)
4METHANE71238J F Carmody (Banjup)
5COOL OBEE43172J E Iwanyk (Nambeelup)
6ULTRA RUMBLE51834J H Rennick (Barragup)
7WARABROOK BOY42223T J Erenshaw (Canning Vale)
8CODE ONE31162J E Iwanyk (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Mixed Stake 4/5 (530)07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1WISE PENNY32687G W Martin (Southern River)
2JAKE BALE66133M J Beamish (Southern River)
332234L J Britton (Nambeelup)
418781L J Britton (Nambeelup)
5WHERE’S WOMBY17418L J Britton (Nambeelup)
6MULLUM MAGIC13467T J Erenshaw (Canning Vale)
7DISTURBIA52352D C Hobby (Nambeelup)
8OFF THE CHART67845L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Association Stake07:50PM (WAtime)
Grade 4 event over 642 Metres at Cannington Of $5,520 Prizemoney.
1st: $3,250 2nd: $930 3rd: $465 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1NONCORE44424M J Gordon (Lynwood)
2COSMIC SAPPHIRE22112J P Marsh (Canningvale)
3MEGA PIXEL32612J N Paikos (Tuart Hill)
4TENDER MOMENT28353L J Britton (Nambeelup)
5FLYING EMU22426J A Millsteed (Dawesville)
6DARK MIRROR18745L J Britton (Nambeelup)
7INTENSE SHIRAZ26842M J Beamish (Southern River)
8BELLS REPORT44463J F Carmody (Banjup)
9FLYING KOSTANZA48546D M Menaglio (Gnangara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Free To All (530)08:12PM (WAtime)
FFA event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KRANKY KARL13612J E Iwanyk (Nambeelup)
2BLUE GOOSE23116T J Erenshaw (Canning Vale)
3ROCK POOL25115B J Abercrombie (Banjup)
4CHUCK MONELLI53118D C Hobby (Nambeelup)
5VICTOR LANE68175L J Britton (Nambeelup)
6RUMBLE SUPREME25424J H Rennick (Barragup)
7SMILEY DYLAN64251A K Mclaren (Nambeelup)
885743L J Britton (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Best 8 Wa Bred Cannings (1)08:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1KALDEN GEISHA13723C M Bennett (Southern River)
2STOVE ROCKS31121D C Hobby (Nambeelup)
3PLETHORA54437D M Menaglio (Gnangara)
4EXPLICIT DANCER51577B M Mcpherson (Southern River)
5UNTAMED66536M J Julien (Stoneville)
6ZOO JEANIE51543H J Carter (Boddington)
7VAGABOND MONELLI72418S A Beard (Nambeelup Park)
8KIP DYNAMITE36615R Hulsinga (Baldivis)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Canning Stake (1)08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1CHELSEA BROWN63554J E Iwanyk (Nambeelup)
2OCTANE BLONDE22168G W Martin (Southern River)
3COSMIC BRIGID16112A K Mclaren (Nambeelup)
466568J F Carmody (Banjup)
5KEVIN OH SEVEN63142L J Britton (Nambeelup)
6POWDER BLUE37527L J Britton (Nambeelup)
7BLACK AND BENT11241S J V D Klashorst (Camillo)
8I’M EXCITING88758B M Mcpherson (Southern River)
9BEAUFORT BOMBER16654P Worthington (Nambeelup)
10FLYING KOSTANZA48546D M Menaglio (Gnangara)
Race No. 7Best 8 Wa Bred Cannings (2)09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $6,585 Prizemoney.
1st: $4,000 2nd: $1,140 3rd: $570 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JACK HEALI37628H J Carter (Boddington)
2KALDEN MAYHEM35132D R Biddle (Bayswater)
3WHERE’S A DANCER21776B M Mcpherson (Southern River)
4ROYAL GLOVE31331K J Glenny (Bakers Hill)
5*** VACANT BOX ***
6TONKA TRUCK53265L J Britton (Nambeelup)
7SURF A COIN42431J H Crossley (Southern River)
8BRIGHT SPOT26864M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Canning Stake (2)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FLOWERPOT FLIRT6511PJ E Iwanyk (Nambeelup)
2OCTAHEDRON68776B J Maclean (Southern River)
3FIRE SALE56356L J Britton (Nambeelup)
434224D M Menaglio (Gnangara)
5TINKLER24626A K Mclaren (Nambeelup)
6ARMATREE TIGER22215T J Erenshaw (Canning Vale)
7LEAVING HOME74355B M Mcpherson (Southern River)
8LAGOON BIGGLES81454M J Beamish (Southern River)
9FLYING KOSTANZA48546D M Menaglio (Gnangara)
10BEAUFORT BOMBER16654P Worthington (Nambeelup)
Race No. 9Kanyana Stake (1)09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BRAMLEY11271D R Biddle (Bayswater)
2PURE LIES66455S A Beard (Nambeelup Park)
3CLARETOWN FRANK44678P S Harvey (Nambeelup)
4FLORIAN TIMES28446C M Bennett (Southern River)
5SURF’S OUT25843K Charles (Baldivis)
6DILSTON TYPHOON21321L J Britton (Nambeelup)
7POLLINATOR25681D M Menaglio (Gnangara)
8JACKPOT SUNDAY24453M J Beamish (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Free To All (715)10:02PM (WAtime)
FFA event over 715 Metres at Cannington Of $6,950 Prizemoney.
1st: $4,250 2nd: $1,215 3rd: $610 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EVER GRACE32251L J Britton (Nambeelup)
2MONIQUE MONELLI47363D C Hobby (Nambeelup)
3*** VACANT BOX ***
4BRIDIE’S COLOUR34456L J Britton (Nambeelup)
5JOANNE MONELLI11513D C Hobby (Nambeelup)
6*** VACANT BOX ***
7BILL’S HOPE75884C L Bainbridge (Heathridge)
8WESTEND THOMAS43242B J Abercrombie (Banjup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Kanyana Stake (2)10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MINEOLA MATEAO74845S A Beard (Nambeelup Park)
2LILLY ROSE34232D C Hobby (Nambeelup)
3OXLEY BEAUTY31872A K Mclaren (Nambeelup)
4WACKY PETER44766S A Beard (Nambeelup Park)
5SOLD AMERICANP5131J E Iwanyk (Nambeelup)
6SLUSH PUPPY11254J A Wilson (Forrestdale)
7COOL OLIVIA55548B M Mcpherson (Southern River)
8COOL AMBROSIA14746C M Bennett (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Rapid Stake10:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STEADFAST MAX45567B K Yates (Forrestdale)
2KARYN’S SHADOW35175C L Bainbridge (Heathridge)
3PORPLYZIA11267C L Bainbridge (Heathridge)
4DESPERADO32541P S Harvey (Nambeelup)
5FLYING KANGA23722B Cook (Canning Vale)
6GINGIN LOCAL21115S B Withers (Cardup)
7COCO JOE27471B Cook (Canning Vale)
863685P J Worthington (Nambeelup)
9REGENT MERLIN26636B J Maclean (Southern River)
10SPARKY TERRA13538S A Beard (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments