Wednesday 18th August 2010

Greyhound Box Draw For – Wednesday 18th August 2010

Race No. 1Maiden Stake (530) (1)07:09PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RICCIARDO72835B J Abercrombie (Banjup)
2SWIFT SHIRAZ55487J D Edwards (Southern River)
3ZERULL2836PK W Duncan (Duncraig)
4TIDAL MOON22442G E Ellis (Armadale)
5MARKED DOWN12J B Fleming (Harrisdale)
6SOLD AMERICAN37PJ E Iwanyk (Nambeelup)
7HIGH IMPACT5437H J Carter (Boddington)
8OUR GINJA NINJA18B J Maclean (Southern River)
9SPEEDY ENDEAVOUR78645L S Celenza (Girrawheen)
10BARONESS JESS36647B A Lynch (Ballajura)
Race No. 2Maiden Stake (530) (2)07:29PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EARL THE GOAT3434J A Millsteed (Dawesville)
2MIA’S BOY41P J Hepple (Lexia)
3EMERALD JET45522A K Mclaren (Nambeelup)
4HEAD SPINNER45624K J Glenny (Bakers Hill)
5GLOMING44235B J Abercrombie (Banjup)
6TERRELL’S THUNDA5248G Maiolo (Banjup)
7COSTLY ASSASSIN44423H J Carter (Boddington)
8RED SPHINX35757J D Edwards (Southern River)
9FREE SCHEDULE34877K W Duncan (Duncraig)
10VAMPERELLA55566L S Celenza (Girrawheen)
Race No. 3Mixed Stake 4/5 (530)07:49PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 530 Metres at Cannington Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SHIRALEE’S TEARS28166M J Beamish (Southern River)
2OSTI’S BRIDE27874C L Angwin (Southern River)
3ROYAL GRIP84541K J Glenny (Bakers Hill)
4DEBLEESAN12451H J Carter (Boddington)
5HERMEN BALE34226C M Bennett (Southern River)
6ALON’S CHOICE33232M J Beamish (Southern River)
7PAW EFFORT32371J A Millsteed (Dawesville)
8MY HOUSE22714B J Abercrombie (Banjup)
9BUCKLE UP SHAZ28658J Dailly (Bakers Hill)
10LET IT RIDE75612C M Bennett (Southern River)
Race No. 4Canning Stake (1)08:11PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1HYPNO LYN35446K W Duncan (Duncraig)
2STARFISH CHASER56273M J Beamish (Southern River)
3MICK’S MATE54142L J Britton (Nambeelup)
4SERIOUS KAOS35328S F Blair (Boddington)
5ZOO JEANIE15135H J Carter (Boddington)
6BLACK VELVETEEN27261B J Abercrombie (Banjup)
7SANDEEZ JACK34382K J Glenny (Bakers Hill)
8CHLOE’S STAR67784M J Julien (Stoneville)
9BUCKLE UP SHAZ28658J Dailly (Bakers Hill)
10COOL OBEE43543J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 5Canning Stake (2)08:26PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $5,165 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $860 3rd: $430 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1EGO TRIP68764K J Glenny (Bakers Hill)
2ARABAT77582J D Edwards (Southern River)
3UNTAMED63466M J Julien (Stoneville)
4ARTIE SANNETTE1812PJ Dailly (Bakers Hill)
5SURF A COIN32214J H Crossley (Southern River)
6HEAR ME ROAR36623J E Iwanyk (Nambeelup)
7DR. LEONAROO57471L J Britton (Nambeelup)
8FORTY TWO BELOW74312B J Abercrombie (Banjup)
9PIZZA PIE55731J E Iwanyk (Nambeelup)
10HURRICANE SPHINX63138A J Donohoe (Meadow Springs)
Race No. 6Mixed Stake 3/4 (530)08:41PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 530 Metres at Cannington Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPUNKAFY26258B J Abercrombie (Banjup)
2HARRY JONES36241J F Carmody (Banjup)
3WINNING RINK27542M J Julien (Stoneville)
4SPRING LEGEND51314J F Carmody (Banjup)
5VETTEL38883B J Abercrombie (Banjup)
6WILD SPEED21588J Dailly (Bakers Hill)
7TIANI BLIND78318J Dailly (Bakers Hill)
8GO THUNDER86471L A Hodgson (Nambeelup)
9BUCKLE UP SHAZ28658J Dailly (Bakers Hill)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Kanyana Stake (1)08:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1REAL CHARMER45876D Calleja (Oakford)
2AVALANCHE ANGEL82214L J Britton (Nambeelup)
3JOHNNY MEI WONG33516W D Choules (Bakers Hill)
4GIGOLO BOY11545B J Abercrombie (Banjup)
5BLUEWATER67643J D Edwards (Southern River)
6GOOD ODDS BULLET45523E A Campana (Canningvale)
7TEN CARAT LANKAN57632B Cook (Canning Vale)
8CARNEL FLAMEF7524J F Carmody (Banjup)
9LET IT RIDE75612C M Bennett (Southern River)
10ZOO SPIRAL28664J B Fleming (Harrisdale)
Race No. 8Kanyana Stake (2)09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1FEIJOA24168B J Abercrombie (Banjup)
2COOL AMBROSIA64643C M Bennett (Southern River)
3KERRIE’S GIFT12573K J Glenny (Bakers Hill)
4DOUBLE PLATINUM33337G W Martin (Southern River)
5BOOMING ACTION64312J D Meuleman (Upper Swan)
6CONGRATZ31622L J Britton (Nambeelup)
7CLEVELAND83457P J Hepple (Lexia)
8TRENT’S WARRIOR57376M E D Andrade (Stoneville)
9FINAL HIGH64458B Cook (Canning Vale)
10ZOO SPIRAL28664J B Fleming (Harrisdale)
Race No. 9Maiden Stake (530) (3)09:27PM (WAtime)
Maiden event over 530 Metres at Cannington Of $3,595 Prizemoney.
1st: $1,900 2nd: $545 3rd: $275 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1TRANSLUCENT67366R G Noden (Canning Vale)
2DRAW WEIGHT46346M J Julien (Stoneville)
3JEZZA GIRL28B J Maclean (Southern River)
4ECHO BOND38552W D Choules (Bakers Hill)
5FORTIFIED BOND77332R L Clarke (Thornlie)
6FIERY ASSASSIN38625H J Carter (Boddington)
7OLYMPIC BOLT32673J D Edwards (Southern River)
8JACK’S TICKER84128J Dailly (Bakers Hill)
9MONTACETO43564K J Glenny (Bakers Hill)
10PLENTY POWER3687K W Duncan (Duncraig)
Race No. 10Kanyana Stake (3)09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1NONCORE62144M J Gordon (Lynwood)
2RED NINJI43715L J Britton (Nambeelup)
3AFTER THE BALL31335G Debski (Ballajura)
4ROYAL GLOVE41463K J Glenny (Bakers Hill)
5PEDRO’S DESTINY24321B J Abercrombie (Banjup)
6SOVEREIGN COIN14755J H Crossley (Southern River)
7INDUCED MIRAGE67245W D Choules (Bakers Hill)
8FLAMENCO KID57765M J Julien (Stoneville)
9FINAL HIGH64458B Cook (Canning Vale)
10DR. DANIEL71874J D Edwards (Southern River)
Race No. 11Kanyana Stake (4)10:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 530 Metres at Cannington Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1THUMP BOXER24354B J Abercrombie (Banjup)
2MAGIC THOUGHTS11868J Dailly (Bakers Hill)
3ALARM RADAR52655P J Hepple (Lexia)
4WEST ON CRAIG45276L A Hodgson (Nambeelup)
5GERONIMO FLYER45435G W Martin (Southern River)
6KEVIN OH SEVEN22556L J Britton (Nambeelup)
7VASUKI88854G S Shaw (Hillman)
8NICKY’S PRINCESS16628K J Glenny (Bakers Hill)
9DR. DANIEL71874J D Edwards (Southern River)
10LET IT RIDE75612C M Bennett (Southern River)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments