Friday 10th December 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 10th December 2010

Race No. 1Mixed Stake 2/3 (405)07:09PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COUNTRY SHARK83232J E Iwanyk (Nambeelup)
2GREEN FLAME13113L M Isaac (Harrisdale)
3HOORAY FOR PERCY64763J E Iwanyk (Nambeelup)
4BRALYN SHORTY63831G R Horne (Nambeelup)
5TOPLINE TIGER54153M A Morrone (Southern River)
6SEE THE STARS61131B K Yates (Forrestdale)
7TOPLINE JULIA32234L M Isaac (Harrisdale)
8BEACHED AS31748K J Foxton (Oakford)
9GALACTIC ROSE23526C M Bennett (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Kanyana Stake07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HOWARD’S PUZZLE11344P S Harvey (Nambeelup)
2MY BOY PEDRO32421T J Erenshaw (Canning Vale)
3VELOCITY SKY56446K J Foxton (Oakford)
4UNCONSCIOUS11578N J Iwanyk (Nambeelup)
5TYPICAL BLONDE41267D R Starkie (Casuarina)
6FINAL HIGH23568B Cook (Southern River)
7ULTIMATE COUNTRY82232J E Iwanyk (Nambeelup)
8LADY ASHBY6F218A K Mclaren (Nambeelup)
9AGENT BAUER14787S A Beard (Nambeelup Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Free To All (647)07:42PM (WAtime)
FFA event over 647 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1HALLPACK JACK51311D C Hobby (Nambeelup)
2GUACAMOLE87246J E Iwanyk (Nambeelup)
3EMBROCADERO81433A K Mclaren (Nambeelup)
4SPUNKAFY61617B J Abercrombie (Banjup)
5BEE TOP’S62676K Charles (Baldivis)
6OCTANOL87271D C Hobby (Nambeelup)
7SIROCCO STYLE53252B I Smithson (Byford)
8SEND IT33754L M Isaac (Harrisdale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Express Stake (1)07:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STAGGERING HOME14746D A Coldstream (Nambeelup)
2THAT’S BUDDY14486S B Withers (Cardup)
3SURFERS PARADISE77138K Harding (Southern River)
4ISLE OF CAPRI52447L A Hodgson (Nambeelup)
5SICILIAN WAVE52474M A Morrone (Southern River)
6LIBERACE46882A K Mclaren (Nambeelup)
7PURE MACS71835B J Maclean (Southern River)
8LAGOON BIGGLES63534M J Beamish (Southern River)
9WILD SPEED87884K J Foxton (Oakford)
10I’M EXCITING77857B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 5Express Stake (2)08:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GOOD ODDS STACE11122E A Campana (Canningvale)
2BACK IT JACK57856L M Isaac (Harrisdale)
3WHERE’S A DANCER82555B M Mcpherson (Southern River)
4SUPREME GARSON24221G B Berry (Stake Hill)
5ANOTHER HAMISH22834L J Britton (Nambeelup)
6KLINGER’S TOLL88555M J Beamish (Southern River)
7BASHY’S MAGIC34122J E Iwanyk (Nambeelup)
8ROCKMOVES64416K Harding (Southern River)
9MOBILE BULLET17887K J Foxton (Oakford)
10WILD SPEED87884K J Foxton (Oakford)
Race No. 6Express Stake (3)08:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ADS77714K Harding (Southern River)
2GOOD ODDS GIRL62145E A Campana (Canningvale)
3HI BEAMER24157M J Beamish (Southern River)
4HORNSWOGGLE57273B Cook (Southern River)
5GASQUET86645K J Foxton (Oakford)
6SLUSH PUPPY21438J A Wilson (Forrestdale)
7GINGIN LOCAL45165S B Withers (Cardup)
8WHERE’S BILLY84736B M Mcpherson (Southern River)
9MOBILE BULLET17887K J Foxton (Oakford)
10BAZ SCAGGS42677D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 7Express Stake (4)08:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1GEOFFY JONES41421L J Britton (Nambeelup)
2COOL ROOKIE63434E A Campana (Canningvale)
3THIS TIME TICH32342K J Foxton (Oakford)
4SHEZA DYNAMO33111S B Withers (Cardup)
5LEAVING HOME46673B M Mcpherson (Southern River)
6FEVER FREEWAY45461K Harding (Southern River)
7DRUCILLA BALE78472K Charles (Baldivis)
8FROTHIES88764P S Harvey (Nambeelup)
9BAZ SCAGGS42677D A Coldstream (Nambeelup)
10I’M EXCITING77857B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 8Committee Stake09:17PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SPIRIT QUEST13111M J Beamish (Southern River)
2COUNTRY SPOT42135J E Iwanyk (Nambeelup)
3OH TEE CEE11214D A Coldstream (Nambeelup)
4CYCLONE COUNTRY16516J E Iwanyk (Nambeelup)
5BEK’S FLAME51155L M Isaac (Harrisdale)
6WHISTLING SAINT48122L J Britton (Nambeelup)
7NAOMI KEEPING31323T J Erenshaw (Canning Vale)
8HEART’S ENFORCER17113S A Lee (Barragup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Free To All (490)09:37PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ELITE COAST47741P S Harvey (Nambeelup)
2FLYING EMU32134J A Millsteed (Dawesville)
3ULTRA RUMBLE73511J H Rennick (Barragup)
4INTENSE SHIRAZ26843M J Beamish (Southern River)
5ROTKARA SOCKS64637T J Erenshaw (Canning Vale)
6PAUA TO DETONATE14258K Harding (Southern River)
7TENDER MOMENT32334L J Britton (Nambeelup)
8DIGGER DALEY32131B J Marshall (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Free To All (405)10:02PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1UNO KEYSY76134P J Worthington (Nambeelup)
2TWO POT SCREAMER25224L J Britton (Nambeelup)
3TRAIN SONG37643J E Iwanyk (Nambeelup)
4PRINCE OF PERSIA12342L J Britton (Nambeelup)
5HURRICANE SPHINX43815A J Donohoe (Mandurah)
6PURE FORCE78732M S Rees (Byford)
7DARK COUNTRY51712J E Iwanyk (Nambeelup)
8INAPPROPRIATE12121K J Foxton (Oakford)
9GALACTIC ROSE23526C M Bennett (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Mixed Stake 3/4 (490)10:18PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BRIGHT SPOT38764M J Beamish (Southern River)
2JOLSON87118L M Isaac (Harrisdale)
3MIGHTY MERLIN21761A K Mclaren (Nambeelup)
4NIGHT BEAUTY24255K Charles (Baldivis)
5PURE BLACK MOON35767B W Thompson (Nambeelup)
6COOL MOHICAN34144C M Bennett (Southern River)
7SUPERB DESIRE58353D Calleja (Oakford)
8FEV’S FURY36168A K Mclaren (Nambeelup)
9LUXURY KING74685G L Graham (Waikiki)
10FREEWAY QUEEN16748K Harding (Southern River)
Race No. 12Bridge Stake10:35PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1LOTS OF CHANCES16736L J Britton (Nambeelup)
2DREAM MASTER66314L M Isaac (Harrisdale)
3BLACK AND BENT23665S J V D Klashorst (Camillo)
4GONE TOO LONG51251J E Iwanyk (Nambeelup)
5BEESTON45116J Cole (Lake Clifton)
6CRYSTAL MAGIC46187B J Maclean (Southern River)
7SODA BURNS35441S A Lee (Barragup)
8HOTSHOT ROSIE28168K J Foxton (Oakford)
9GALACTIC ROSE23526C M Bennett (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 13Peel Stake10:52PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1CHEWY ASSASSIN64722G M Gray (Forrestdale)
2RAPT ALL WRONG53447D Calleja (Oakford)
3BRAZIL FAWLTY14612D A Coldstream (Nambeelup)
4HEWAHE76461M J Beamish (Southern River)
5ELITE JACK84556M A Morrone (Southern River)
6SOUMILLON13544D R Starkie (Casuarina)
7GEORDIE MONELLI63768A F Gray (Forrestdale)
8JACK WILDS75426D R Starkie (Casuarina)
9AGENT BAUER14787S A Beard (Nambeelup Park)
10GOOD COOL DADDY37748B W Thompson (Nambeelup)