Friday 17th June 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Friday 17th June 2011

Race No. 1$35 Buffet Special07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SPARKY TERRA4223822.95S A Beard (Nambeelup Park)
2STANGA BEN8843423.02J P Marley (Collie)
3MOGAH MISS88778NBTP Worthington (Nambeelup)
4MISS PROPOSE44465NBTR Terrington (Port Kennedy)
5BEAU BRUMMELL21275NBTG R Horne (Nambeelup)
6SUDOKU PRINCESS3228522.78B Cook (Southern River)
7OUR GINJA NINJA7743623.15D A Coldstream (Nambeelup)
8BRETT’S CHAMP421122.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9ROCKET BURNER8675623.22J A Wilson (Forrestdale)
10FREEWAY EXPRESS2268423.25K Harding (Southern River)
Race No. 2Greyhoundpp.com.au07:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1AT THE BOWZER55234NBTL J Britton (Nambeelup)
2STAGGERING HOME8121522.84D A Coldstream (Nambeelup)
3MY CAMIRA7247323.03S A Lee (Barragup)
41435422.73G R Horne (Nambeelup)
5HE’S GONE LOCO7217423.00L M Isaac (Harrisdale)
6MISS HEPBURN8765822.81F Roberts (Huntingdale)
7SNOW BULLET2115722.85M S Rees (Byford)
8PURE FORCE5156222.82M S Rees (Byford)
9SHREK’S PRINCESS2648622.85K J Foxton (Oakford)
10KRIDON BROJO8224622.95M J Julien (Stoneville)
Race No. 3Ascot Sign Co07:46PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

13121222.50G R Horne (Nambeelup)
2ZABER4532422.64N J Iwanyk (Nambeelup)
3TWO POT SCREAMER1213122.56L J Britton (Nambeelup)
4GINGIN AND DRY2128122.88J E Iwanyk (Nambeelup)
5BRONTE’S STAR26772NBTM J Julien (Stoneville)
6OLIVIA’S ASSET1136122.60B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7FROM FIFTY2276222.63L M Isaac (Harrisdale)
8TRAIN SONG2713322.79J E Iwanyk (Nambeelup)
Race No. 4A1 Salvage & Hardware08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SHAE FLEX76384FSHL M Isaac (Harrisdale)
2FREEWAY RYDER2338428.01K Harding (Southern River)
3ROCKY LOGAN74523NBTB K Yates (Forrestdale)
4JULIAN’S GIRL84222NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5PLUG THE PIPE11533NBTR M Valenti (Barragup)
6MONTY FRANKLIN41742NBTP S Harvey (Nambeelup)
7MATTY’S GIRL52225NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8TWIN SHARE6738728.52J A Wilson (Forrestdale)
9FLOREAT PICA44444NBTS L Kavanagh (Nambeelup)
10TWO FREE DRINKS34666NBTP S Harvey (Nambeelup)
Race No. 5Prime Trophies08:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1I’M ANGUS6563PFSTDR Terrington (Port Kennedy)
2PURE LIES68744NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3JODIE’S CHAMP3733728.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4SHANNON FLEX26646FSHL M Isaac (Harrisdale)
5CHASING THIEVES2774627.66E Crudeli (Nambeelup Park)
6FREEWAY QUEEN3164727.85K Harding (Southern River)
7LOLLIE LUVA11685NBTE A Campana (Canningvale)
8ELSIE’S GOLD1566427.82J A Wilson (Forrestdale)
9BLACK MANDAGERY3218127.60S A Lee (Barragup)
Race No. 6Essential Refrigeration Services08:46PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,280 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $380 3rd: $190 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1UNO MAC3111522.75M J Beamish (Southern River)
2BELFAST KATHY1316322.97M S Rees (Byford)
3GINGIN ON ROCKS3382322.58J E Iwanyk (Nambeelup)
4SIRIUS BLACK2375722.78L M Isaac (Harrisdale)
5SO MUCH JOY6258522.86K J Foxton (Oakford)
6BRONKO PETE56647FSTDL J Britton (Nambeelup)
7HEART’S ENFORCER8457622.84S A Lee (Barragup)
8JONES GIRL8215222.88B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 7A O Marino Auto Mechanics09:02PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE TEDDY1346322.70J A Wilson (Forrestdale)
2KAYLA ANGEL1844123.05I T Wynn (Wellard)
3ALL ABOUT DREAMS1P83622.61G R Horne (Nambeelup)
4STANGA JILL8841123.00J P Marley (Collie)
5SIZZLING CECIL2184522.77J E Iwanyk (Nambeelup)
6DALE’S FORCE6213522.83N J Iwanyk (Nambeelup)
7MISS MUSCAT1848723.01K Harding (Southern River)
8TINKLER31758NBTK Harding (Southern River)
Race No. 8Book Now For Xmas In July09:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC HAVOC87687FSTDL M Isaac (Harrisdale)
2FORMATT3674827.90A K Mclaren (Nambeelup)
3MISS QUEUE53532NBTL J Britton (Nambeelup)
4TYRANNIZE2152427.83B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5DIAMOND 7833127.91J E Iwanyk (Nambeelup)
6NEDLEY HOPSTER7143527.82A K Mclaren (Nambeelup)
7BIG MOMMAS JOKEN7722228.31G Debski (Ballajura)
8BEAUFORT BOMBER4416828.18P Worthington (Nambeelup)
9BLACK MANDAGERY3218127.60S A Lee (Barragup)
Race No. 9Bay O Pet Droncit09:47PM (WAtime)
FFA event over 490 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1JAKE BALE6883327.63M J Beamish (Southern River)
26413227.49J H Rennick (Barragup)
3SMILEY DYLAN1628327.43A K Mclaren (Nambeelup)
4ASSASSIN’S QUEST2711827.70W Mcnally (Bouvard)
5PAUA TO DETONATE2555427.64K Harding (Southern River)
6PLANTAGENET71116NBTJ F Carmody (Banjup)
7GOOD ODDS GIRL6647127.66E A Campana (Canningvale)
8BANZAI PIPELINE54456FSHL J Britton (Nambeelup)
Race No. 10Rumble Supreme @ Stud10:02PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MAD MAG1266722.88P S Harvey (Nambeelup)
2GREEN FLAME7687722.77L M Isaac (Harrisdale)
3GO THUNDER5417422.87L A Hodgson (Nambeelup)
4WOODY EVA3188622.85S A Lee (Barragup)
5DOWNTOWN DIXIE4831822.80L M Isaac (Harrisdale)
6DEBLEESAN7216622.96J F Carmody (Banjup)
7ZOO KITA1247722.72M A Stewart (Gidgegannup)
8BUGZEE SHADOW1181222.77I E Bunny (Barragup)
9SOOKY PUSS3456222.71E Crudeli (Nambeelup Park)
10BLACK MANDAGERY3218122.73S A Lee (Barragup)
Race No. 11Skyracing.tv10:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER PUZZLE38578NBTM A Stewart (Gidgegannup)
2MISS CLASS4368622.87A K Mclaren (Nambeelup)
3ISABELLA’S JOY5314822.91M S Rees (Byford)
4RUN THE GAUNTLET7618722.95P S Harvey (Nambeelup)
5DYNAMITE JARVIS7465423.17B M Mcpherson (Southern River)
6MIDDY’S GIRL2112822.75S A Lee (Barragup)
7CAPTAIN ELLI6513623.07B K Yates (Forrestdale)
8RONNIE RELTUB3257523.03G E Ellis (Armadale)
9BEK’S FLAME1544622.83L M Isaac (Harrisdale)
10KRIDON BROJO8224622.95M J Julien (Stoneville)
Race No. 12Greyhoundswa.com.au Race Reviews10:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FOXED3815323.13K J Foxton (Oakford)
2BUCKETS FYFE48824NBTJ C Graham (Karnup)
3SILVER PILLOW14334NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4SING IT LOUD1587623.48B Cook (Southern River)
5HI BEAMER6737522.95M J Beamish (Southern River)
6MAGIC KEARVE46476NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BILLY’S A ROBBER8562523.32K N Mclennan (Barragup)
8SCRAP METAL8668823.41P J Worthington (Nambeelup)
9LOST IT71782NBTD A Coldstream (Nambeelup)
10JUST CAN5888523.17N Kershaw (Rockingham)
Race No. 13Talk To Gap Girls10:58PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1FORTIUS31P24NBTG R Horne (Nambeelup)
2ANNMALA SPIRIT75676NBTP Worthington (Nambeelup)
3JET JAMES1875122.88B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4TIDAL MOON4332123.00G E Ellis (Armadale)
5SLURPY33644NBTM J Beamish (Southern River)
66448622.74A J Donohoe (Mandurah)
7I’M EXCITING3788422.85B M Mcpherson (Southern River)
8RUBINATE1385523.29K J Foxton (Oakford)
9HOWARD’S PUZZLE3746823.21P S Harvey (Nambeelup)
10MINEOLA MATEAO62568NBTS A Beard (Nambeelup Park)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments