Tuesday 21st June 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 21st June 2011

Race No. 1Tuesday $27 Buffet06:07PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1JUSSY BOY74757NBTG W Batty (Bellevue)
2SHIRALLEE TINMIN36578NBTK J Foxton (Oakford)
3CRUISER MAC34226NBTK N Mclennan (Barragup)
4MISS HYENA23NBTJ L Lakin (Herron)
5CHASING CHLOE72224NBTC M Bennett (Southern River)
6NIKA LILLY ROSE65328NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7GO WILD DOZER22643NBTI J Vuletich (Brookton)
8FINDING DORA18886NBTB M Mcpherson (Southern River)
9 LASS76544NBTB M Mcpherson (Southern River)
10OUR JET LI58NBTS A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 2It’s A Foamy Five Tuesday06:26PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKY VALAVIS63723FSHK J Foxton (Oakford)
2MARCHI LEE33NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3OXLEY TYCOON67686NBTC M Bennett (Southern River)
4C’MON DARLING23846NBTA J Donohoe (Mandurah)
5DUST COUPE33NBTM J Beamish (Southern River)
6NIGHT FURY36285NBTJ Cole (Lake Clifton)
7COOL MOSSEL44353FSHT J Gummow (Martin)
8WHISPERING BELLE23NBTD C Hobby (Nambeelup)
9POWER CRANK42424NBTB M Mcpherson (Southern River)
10AVENUE BOY42577NBTP Worthington (Nambeelup)
Race No. 3Silver Sands Resort06:44PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1RAKATA18242NBTN F Grimes (South Lakes)
2VENETO LANE62476FSTDG G Hall (Thornlie)
3JIGALONG BILL7877823.15P Worthington (Nambeelup)
4BLACK EYED AIDAN64664NBTK Jovanovic (Myalup)
5TRUE BLUE DRAMA4241223.00B M Mcpherson (Southern River)
6JUST ADD RED34258NBTP S Harvey (Nambeelup)
7PURE SINS5144522.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8LOVEY DOVEY3331423.35J E Iwanyk (Nambeelup)
9NUNDLE GIRL75868NBTJ L Lakin (Herron)
10MOREPACK87668NBTJ M Thompson (Southern River)
Race No. 4A O Marino Auto Mechanics06:59PM (WAtime)
Maiden Final event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MOON RIVER QUEEN2772NBTT R Bolton (Busselton)
2PRETTY MUCH GOLD122122.99M J Beamish (Southern River)
3ABROLHOS PEARL67442NBTB M Mcpherson (Southern River)
4JUNGLE JET6555123.67M A Morrone (Southern River)
5MOVING CRUSADER2247123.25M J Beamish (Southern River)
6KANO’S ENDEAVOUR4332123.42L S Celenza (Girrawheen)
7JAMBO JIM44362NBTK Jovanovic (Myalup)
8RUBY’S A DREAMA52362NBTK N Mclennan (Barragup)
9GO WILD DOZER22643NBTI J Vuletich (Brookton)
10DUST COUPE33NBTM J Beamish (Southern River)
Race No. 5The Foamy Five07:17PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1BEER BELLY4175322.90L M Isaac (Harrisdale)
2LUDICROUS SPEED3614122.92E A Campana (Canningvale)
3KRIDON BROJO2246322.95M J Julien (Stoneville)
4BELARUS BABE1321123.00J E Iwanyk (Nambeelup)
5INCARCERATE2123223.05K J Foxton (Oakford)
6HAVAGO MENACE1147122.92L M Isaac (Harrisdale)
7ALL NIGHT DWIGHT4534122.93L M Isaac (Harrisdale)
8WHAT HAPPENED5415222.94E A Campana (Canningvale)
9ETHANOL BOY8685822.90S A Beard (Nambeelup Park)
10SNAPPA GOAL8418822.82B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 6A1 Salvage & Hardware07:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GINGER MONELLI7517423.17B J Maclean (Southern River)
2SOLILOQUY SECRET7383322.81K J Foxton (Oakford)
3SICILIAN WAVE3252222.90M A Morrone (Southern River)
4ROMAN NOSE8733323.01J E Iwanyk (Nambeelup)
5ISLE OF CAPRI6424422.89L A Hodgson (Nambeelup)
6NOVEMBER CHIEF35368NBTP Worthington (Nambeelup)
7TARA’S SPECIAL4334623.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8STOMPING HAVOC87738NBTL M Isaac (Harrisdale)
9BEAUTY’S BEST8556423.40C M Bennett (Southern River)
10KALAMBI TIGER4488623.21I E Bunny (Barragup)
Race No. 707:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HOME BY MIDNIGHT6826523.04D A Coldstream (Nambeelup)
2RIGHT FIT5174722.93W Rose (Nambeelup)
3LAPLANDER8155323.41I E Bunny (Barragup)
4VAIN VANE3221423.18J E Iwanyk (Nambeelup)
5CHINESE WARRIOR2122722.74B J Maclean (Southern River)
6SEEK TO BREAK1442722.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BIANCO43276NBTL M Isaac (Harrisdale)
8DONNA MAC4775123.36R Walton (Capel)
9WALLSTREET ANGEL5345522.79M A Morrone (Southern River)
10WHERE’S FREDDY34P44NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 8Greyhoundpp.com.au08:14PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TAKEOVER SAUSAGE5P63128.53B M Mcpherson (Southern River)
2ROTKARA SOCKS32353NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3BELARUS77115NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
4COMBAT GAME8471528.73C M Bennett (Southern River)
5EEYORE DEBELLO2522728.07M J Beamish (Southern River)
6WHERE’S WINNIE5781228.13L M Isaac (Harrisdale)
7EMPTY SHELL64526FSTDD R Starkie (Casuarina)
8PURE BLACK MOON5145428.06B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9HYTHE’S BEST34535NBTC M Bennett (Southern River)
10HONEY CHOPS7842428.11M K Ion (Oakford)
Race No. 9Book Now For Xmas In July08:37PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LAWYER76535NBTP J Worthington (Nambeelup)
2RANGI’S REVENGE37756NBTM K Ion (Oakford)
3VOULA MONELLI43842NBTS A Beard (Nambeelup Park)
4TRIPPIN’ OVER27364NBTS A Lee (Barragup)
5JUPITER’S CHOICE25658NBTP Worthington (Nambeelup)
6HABONDIA36277NBTS A Beard (Nambeelup Park)
7TYPHOON TERRICKA24743NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8COME ON ELLA35758NBTD A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 10Essential Refrigeration Services08:52PM (WAtime)
Maiden event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HERE COMES ROSIE1FSHG G Hall (Thornlie)
2SMUDGE PROOF44NBTJ M Thompson (Southern River)
3EAGLE CHICKY4FSHK N Mclennan (Barragup)
4WHISPERING LE425NBTD C Hobby (Nambeelup)
5MILEY MANIA35362FSHG W V Diemen (Munster)
6CHEEKY BOY86468NBTL S Celenza (Girrawheen)
7SEEING ASSASSIN434FSHK J Foxton (Oakford)
8EBIT RISING28583NBTC M Bennett (Southern River)
9FOXY SWEETPEA35477NBTK J Foxton (Oakford)
10JUNE’S LEGACY62837NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 11Prime Trophies09:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HANNAH RHODE8864523.00K Jovanovic (Myalup)
2TRICKY TEST67665NBTF Roberts (Huntingdale)
3FIRST RENDITION3687422.91B M Mcpherson (Southern River)
4GOOD COOL DADDY3463823.25B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5GRUMPY TURBO2175323.82E A Campana (Canningvale)
6LOST IT17825NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7THAT’S BUDDY4332223.15J M Thompson (Southern River)
8HARD COPY6363823.03P Worthington (Nambeelup)
9SMILEY ROYALE1676723.30J E Iwanyk (Nambeelup)
10PANTHER MAN71768NBTK J Foxton (Oakford)
Race No. 12Greyhoundswa.com.au Race Reviews09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1VALERIUS3223222.95T M Williams (Nambeelup)
2MEXICAN DANCER38326NBTB M Mcpherson (Southern River)
3PRECIOUS PRETZEL6512322.94J E Iwanyk (Nambeelup)
4HAIL FORCE8145223.22S F Blair (Boddington)
5SANDY’S ARGUMENT25245FSTDG G Hall (Thornlie)
6WHITE UNICORN7386823.19T J Gummow (Martin)
7WELLARD BIKIMI4435422.88K Jovanovic (Myalup)
8NONSTOP BRINDLE1737622.98L M Isaac (Harrisdale)
9MISTER ABILITY58877NBTJ M Thompson (Southern River)
10RANGER BOO BOO26487FSTDP S Harvey (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments