Thursday 23rd June 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 23rd June 2011

Race No. 1Thursday $27 Buffet Special06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SOUMILLON37776NBTD R Starkie (Casuarina)
2GOIN’ OKEE23256NBTJ B Fleming (Harrisdale)
3BLITZ HAVOC7343517.58P J Worthington (Nambeelup)
4OCTANE GLADE5486317.30B J Maclean (Southern River)
5OUTA QUESTIONS77556NBTP S Harvey (Nambeelup)
6GO DANGEROUS2182NBTD S Rowe (Nambeelup)
7MIDNIGHT MATILDA7253517.51M A Morrone (Southern River)
8FLUID DRIVE8886817.91P Worthington (Nambeelup)
9HOT SPARK78558NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10BAZ SCAGGS4254417.23J M Thompson (Southern River)
Race No. 2It’s A Foamy Five Thursday06:51PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TOBASCO LAD1224117.41J F Carmody (Banjup)
2DEFECTOR33313NBTB Cook (Southern River)
3RAPT ALL WRONG7278717.32G S Shaw (Hillman)
4FEVER FREEWAY72666NBTK Harding (Southern River)
5TRATOR TAREN16625FSTDN Kershaw (Rockingham)
6JELICO JOHNNY2345416.95S A Lee (Barragup)
7COCO JOE6387417.16B Cook (Southern River)
8JOLSON48668NBTL M Isaac (Harrisdale)
9RUBINATE3855617.35K J Foxton (Oakford)
Race No. 3Silver Sands Resort07:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET IMAGE1762122.76K J Foxton (Oakford)
2LISA’S LEGACY18543NBTW A Skipper (Gosnells)
3EMMA BITES26653NBTM A Morrone (Southern River)
4RIVERSIDE BELLE1121122.83W Mcnally (Bouvard)
5GALAXY CHASER2243122.86L M Isaac (Harrisdale)
6ALCIDE HERVEAUX38762FSHB J Maclean (Southern River)
7SMILE AND WAVE2223223.28W Rose (Nambeelup)
8JUST CAN8885123.17N Kershaw (Rockingham)
9ROCKET BURNER8675623.22J A Wilson (Forrestdale)
Race No. 4Rumble Supreme @ Stud07:27PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SHREK’S PRINCESS2648622.85K J Foxton (Oakford)
2LIFE WARMING1231222.99J C Graham (Karnup)
3BOMING3823522.72B J Abercrombie (Banjup)
4MOONLIGHT SHADOW5341823.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5LATINO WAY5257823.13K Harding (Southern River)
6REILLY’S REWARD1187623.01S A Lee (Barragup)
7ETHANOL BOY8685822.90S A Beard (Nambeelup Park)
8DOLLY’S BOY1117322.73W Rose (Nambeelup)
9MILLIE ALLEN7685523.19J M Thompson (Southern River)
10YOUR TROUBLEP755523.09B J Maclean (Southern River)
Race No. 5The Foamy Five07:43PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CHRONIC FIBBER4236823.47L J Rees (Byford)
2MINEOLA MATEAO62568NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3WALLSTREET ANGEL5345522.79M A Morrone (Southern River)
4ZOE’S LASS6674722.90G B Berry (Stake Hill)
5BILLY’S A ROBBER5625723.32K N Mclennan (Barragup)
6LOCKHART MONELLI8374323.33B J Maclean (Southern River)
7LITTLE BIT LATE2617423.02B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8TIPPY’S A GOA5135523.31W A Skipper (Gosnells)
9COOL CAT KENNY7378823.27L M Isaac (Harrisdale)
10STACKY’S STRIKES7667623.17G W Batty (Bellevue)
Race No. 6Book Now For Xmas In July08:04PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1MINIATA BALE37165NBTJ M Thompson (Southern River)
2SILVER PILLOW43345NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3CHODA TEQUILA5268623.33W Rose (Nambeelup)
4VERSACE KID15424NBTK J Foxton (Oakford)
5RUMBLE DYNAMO21652NBTJ H Rennick (Barragup)
6SMILEY ASSASSIN42556NBTG B Berry (Stake Hill)
7RAP ABOUT36365NBTK N Mclennan (Barragup)
8BRETT’S CHAMP4211422.93B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9ELITE JACK54556NBTM A Morrone (Southern River)
10ALPINE RUN44466NBTK Harding (Southern River)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:19PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ROMULUS7715617.40P R Sutherland (North Yunderup)
2FLYING KOSTANZA42647NBTD M Menaglio (Gnangara)
3HIT YOUR HEAD3548517.30M A Morrone (Southern River)
4TOPLINE TIGER2341P17.46M A Morrone (Southern River)
5SHAKE RATTLE2342317.21B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6JAY JAY’S FLAME8664617.03L M Isaac (Harrisdale)
7TOWER OF HOPE2312517.31P S Harvey (Nambeelup)
8MR. MILLER5425717.37P R Sutherland (North Yunderup)
9COCCOLICIOUS1547817.48B Cook (Southern River)
10PAUA TO SURVIVE7268617.21E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 8Talk To The Gap Girls08:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ANGELEE’S TIGER23342NBTL M Isaac (Harrisdale)
2GOTTA GET GET41573NBTM J Beamish (Southern River)
3BOOM GASPAR22172FSHB I Smithson (Byford)
4IZZY’S GIRL23321FSHL J Britton (Nambeelup)
5SHAMBI GEM78357NBTG B Berry (Stake Hill)
6PLUG THE PIPE1533128.04R M Valenti (Barragup)
7REGENT SHIRAZ3626328.06K Harding (Southern River)
8JULIAN’S GIRL42226NBTS A Beard (Nambeelup Park)
9TYPICAL BLONDE86527NBTD R Starkie (Casuarina)
10MENINDI4156528.45D S Rowe (Nambeelup)
Race No. 9Greyhoundpp.com.au09:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SPOOKY BULLET4744528.02L J Rees (Byford)
2WHERE’S FREDDY34P44FSTDK J Foxton (Oakford)
3SHAMROCK CRUISE24776FSHB J Maclean (Southern River)
4SWEATING BULLETS2166427.75D S Rowe (Nambeelup)
5SPICEY EBONY54288NBTD R Starkie (Casuarina)
6CRAZY OCTANE7156427.90J B Fleming (Harrisdale)
7NO DELAY58745FSHB I Smithson (Byford)
8GEMMA IN ACTION16265NBTK J Foxton (Oakford)
9PURE LIES87448NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10SHANNON FLEX66466NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 10Essential Refrigeration Services09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1COMMEMORATE72785NBTL J Rees (Byford)
2JACK WILDS7334717.31D R Starkie (Casuarina)
3WEBBY’S PRINCESS78376NBTA J Donohoe (Mandurah)
4DOING MY THING7483517.45E Crudeli (Nambeelup Park)
5MR. FOLEY1325417.42L M Isaac (Harrisdale)
6HERE COMES TEDDY2667417.64P Worthington (Nambeelup)
7BETCHA BONNIE33662FSTDM A Morrone (Southern River)
8DADDY CAN RUN6364417.49K N Mclennan (Barragup)
9SCRAP METAL66888FSTDP J Worthington (Nambeelup)
10I’M GOIN’31546FSTDJ B Fleming (Harrisdale)
Race No. 11Greyhoundswa.com.au Race Reviews09:42PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SHAWNTEONA5212423.00B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
2LONELY KNIGHT84167NBTD R Starkie (Casuarina)
3RICHARD’S BOY5683623.13M A Morrone (Southern River)
4DON’T TELL BEC48758NBTD M Menaglio (Gnangara)
5BUCKETS FYFE88246NBTJ C Graham (Karnup)
6EMERALD MIST5772723.23B Cook (Southern River)
7DOWN TOWN MAULER4552323.28L M Isaac (Harrisdale)
8FRANTIC FINESSE7467823.12G B Berry (Stake Hill)
9CASPER ROBBO86888NBTP Worthington (Nambeelup)
10BOMBER77866NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 12Skyracing.tv10:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DING’S DESTINY82268NBTB J Maclean (Southern River)
2LIL DANI7841417.34M A Morrone (Southern River)
3GALBA ROBYN5872417.50E Crudeli (Nambeelup Park)
4AMAKI PACIFIC3223217.54P J Worthington (Nambeelup)
5WEST ON TRACY5224317.66G G Hall (Thornlie)
6DREAM MASTER7668517.40L M Isaac (Harrisdale)
7OH ROSIE7221817.51M A Morrone (Southern River)
8DADDY BE GOOD3413617.50L M Isaac (Harrisdale)
9NEW WONDER86364NBTG G Hall (Thornlie)
10PATCHY7282617.47W Rose (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments