Friday 8th October 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – 8th October 2010

Race No. 1Mixed Stake 4/5 (490)07:12PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1UNTAMED66628M J Julien (Stoneville)
2SURFERS PARADISE15845K Harding (Southern River)
3SPIRITED ADDIS86124J A Millsteed (Dawesville)
4NEWS FROM HOME15411L M Isaac (Harrisdale)
5JODIE’S CHAMP63563B W Thompson (Nambeelup)
644633J F Carmody (Banjup)
7BLACK GUN23213D R Starkie (Casuarina)
8VAGABOND MONELLI18557S A Beard (Nambeelup Park)
9SLUSH PUPPY54677J A Wilson (Forrestdale)
10DOOF DOOF78834W J Worthington (Coodanup)
Race No. 2Bridge Stake (1)07:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TOPLINE TIGER61733M A Morrone (Southern River)
2SOLILOQUY SECRET11138D R Starkie (Casuarina)
3BEACHED AS13233K J Foxton (Wellard)
4RONNIE RELTUB13181L J Britton (Nambeelup)
5TEENAGE IDOL31155L M Isaac (Harrisdale)
6STANGA JILL64614J P Marley (Collie)
7SUDOKU PRINCESS61147T J Erenshaw (Canning Vale)
8CANDY BLONDE46843G G Hall (Thornlie)
9REBEL REBEL51368G G Hall (Thornlie)
10RUN THE GAUNTLET67246P S Harvey (Nambeelup)
Race No. 3“the Schweppes” (1)07:46PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1FITZY BALE81886L J Britton (Nambeelup)
2JOANNE MONELLI13135D C Hobby (Nambeelup)
3STRETCH HUMMER53248J E Iwanyk (Nambeelup)
4WHEELY SMART62171M Ferguson (Catherine Field)
5ELITE COAST47811P S Harvey (Nambeelup)
6BOMBER COMMAND11111T M Williams (Nambeelup)
7OCTANE SHOW27228D N Mcdonald (Cranbourne)
864163L J Britton (Nambeelup)
9PLETHORA37775D M Menaglio (Gnangara)
10EXPLICIT DANCER77421B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 4“the Schweppes” (2)08:02PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1JAKE BALE33121M J Beamish (Southern River)
2TWO POT SCREAMER84137L J Britton (Nambeelup)
342123M J Ferguson (Thirlmere)
4FORTY TWO BELOW11171B J Abercrombie (Banjup)
5OM SHANTI44517J E Iwanyk (Nambeelup)
6BLUE GOOSE11666T J Erenshaw (Canning Vale)
7LOTS OF MOOLAH33216L J Britton (Nambeelup)
8HALLPACK JACK47221D C Hobby (Nambeelup)
9FURIOUS LIES71686S A Beard (Nambeelup Park)
10CERTAINLY IS52113K J Foxton (Wellard)
Race No. 5“the Schweppes” (3)08:27PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1RICHIE WABBIT22516L J Britton (Nambeelup)
2PAUA TO DETONATE21137K Harding (Southern River)
3 ONE62637J E Iwanyk (Nambeelup)
4METHANE38542J F Carmody (Banjup)
5ACCOUNTS55544G W Martin (Southern River)
6FLYING KOSTANZA54646D M Menaglio (Gnangara)
775477L J Britton (Nambeelup)
8HAYDEE RAY61215T W Murray (Lewiston)
9SOLILOQUY SECRET11138D R Starkie (Casuarina)
10VELOCITY SKY63316K J Foxton (Wellard)
Race No. 6“the Schweppes” (4)08:47PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1BERTIE SANNETTE24371D M Menaglio (Gnangara)
242433J H Rennick (Barragup)
3BRENCOLE BALE43245L J Britton (Nambeelup)
4MAGIC THOUGHTS22111J Dailly (Bakers Hill)
5PERSUADE55154J F Carmody (Banjup)
6WHATA SURF34356L J Britton (Nambeelup)
7HURRICANE SPHINX37852A J Donohoe (Mandurah)
8CHUCK MONELLI11816D C Hobby (Nambeelup)
956386L J Britton (Nambeelup)
10WHERE’S BILLY21322B M Mcpherson (Southern River)
Race No. 7“the Schweppes” (5)09:02PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

1COSMIC BRIGID11215A K Mclaren (Nambeelup)
2WHISTLING SAINT12786L J Britton (Nambeelup)
3WHERE’S WOMBY18275L J Britton (Nambeelup)
4RAPID OCTANE41338J C Graham (Karnup)
5ROCK POOL11556B J Abercrombie (Banjup)
6TIP TOP THOMAS21242T J Erenshaw (Canning Vale)
7COUNTRY SPOT11152J E Iwanyk (Nambeelup)
8RICKY’S A ROBBER63231D C Hobby (Nambeelup)
9HELLO HOORAY15121P J Hepple (Lexia)
10SWEET BLITZ42463G W Martin (Southern River)
Race No. 8“the Schweppes” (6)09:17PM (WAtime)
Open event over 490 Metres at Mandurah Of $8,020 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,430 3rd: $715 Unplaced: $125.

No.NameFormTrainer

131313L J Britton (Nambeelup)
2THUNDER ABOVE12416J C Graham (Karnup)
3SMILEY DYLAN51714A K Mclaren (Nambeelup)
4ZABER12511N J Iwanyk (Nambeelup)
5OFF THE CHART84574L J Britton (Nambeelup)
6COOL OBEE72152J E Iwanyk (Nambeelup)
7UNO KENDRA11113D C Hobby (Nambeelup)
8FLYING EMU26423J A Millsteed (Dawesville)
9SPUNKAFY71261B J Abercrombie (Banjup)
10WARABROOK BOY22338T J Erenshaw (Canning Vale)
Race No. 9Mixed Stake 1/2 (405)09:32PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,385 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEK’S FLAME76718L M Isaac (Harrisdale)
2GALBA MAGIC14211G R Horne (Nambeelup)
3HOORAY FOR PERCY61262J E Iwanyk (Nambeelup)
4DAINTREE TEDDY75137J A Wilson (Forrestdale)
5ETHANOL BOY78618P S Harvey (Nambeelup)
6ELITE RAMBLER23323J E Iwanyk (Nambeelup)
7PURE FORCE47681M S Rees (Byford)
8BUDDY AND COKE83215T J Erenshaw (Canning Vale)
9GO THUNDER61865L A Hodgson (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Bridge Stake (2)09:57PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $360 3rd: $180 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MACK’S MATE56117P S Harvey (Nambeelup)
2SICILIAN WAVE54132M A Morrone (Southern River)
3LADY LAURA43524L M Isaac (Harrisdale)
4SO MUCH JOY52711K J Foxton (Wellard)
5HEART’S ENFORCER62432S A Lee (Barragup)
6TRAIN SONG35343J E Iwanyk (Nambeelup)
7JACK WILDS57778D R Starkie (Casuarina)
8MISTER SWISH65611T J Erenshaw (Canning Vale)
9I’M EXCITING75887B M Mcpherson (Southern River)
10REBEL REBEL51368G G Hall (Thornlie)
Race No. 11Miami Stake (1)10:12PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STAGGERING HOME17252D A Coldstream (Nambeelup)
2KRIDON BROJO41221M J Julien (Stoneville)
3STANGA BEN87737J P Marley (Collie)
4STYLISH FUN54563L M Isaac (Harrisdale)
5SUPREME GARSON17546G B Berry (Stake Hill)
6BASHY’S MAGIC11221J E Iwanyk (Nambeelup)
7ANOTHER HAMISH54137L J Britton (Nambeelup)
8DANA GEORGE44641M A Morrone (Southern River)
9ADS37177K Harding (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12Miami Stake (2)10:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1OXLEY EMPIRE21478C L Angwin (Southern River)
2FROTHIES37188P S Harvey (Nambeelup)
3MISS MUSCAT78862A K Mclaren (Nambeelup)
4JULIE VERMILION31767J A Millsteed (Dawesville)
5ACADEMY SONG41444G G Hall (Thornlie)
6ISLE OF CAPRI83264L A Hodgson (Nambeelup)
7LORIAN’S SECRET78684J E Iwanyk (Nambeelup)
8YANKEE FLYER47776R G Cloke (Bibra Lake)
9ADS37177K Harding (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 13Peel Stake10:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MOBILE BULLET43553M S Rees (Byford)
2ZOE’S LASS42365G B Berry (Stake Hill)
3FLOWCHART85137J A Wilson (Forrestdale)
4HOTSHOT ROSIE56688K J Foxton (Wellard)
5SODA BURNS77232S A Lee (Barragup)
6OH TEE CEE11221D A Coldstream (Nambeelup)
7TULLIAN BALE75343G G Hall (Thornlie)
8MIDNIGHT PEDRO32422J E Iwanyk (Nambeelup)
9BENT LEE75423G G Hall (Thornlie)
10SOUMILLON74353D R Starkie (Casuarina)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments