Thursday 14th October 2010

Box Draw For Mandurah – Thursday 14th October 2010

Race No. 1York Stake (1)06:33PM (WAtime)
Maiden Quali event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1KRIDON KEEPING35867B J Mclean (St Davids Estate)
2ZOCTANE24125B J Maclean (Southern River)
3BUGZEE SHADOW11351I E Bunny (Barragup)
4LEDARO HOLLY21236B Cook (Soutern River)
5PARIS FREEWAY74231K Harding (Southern River)
6CLOSER TO FINE48336S A Lee (Barragup)
7RUN AWAY DANCER25545B M Mcpherson (Southern River)
8CHEEKY AMBER55445M A Morrone (Southern River)
9BOOM CRASH OPERA66637G G Hall (Thornlie)
10TARANGAU73657J M Thompson (Southern River)
Race No. 2Mixed Stake 3/4 (302)06:57PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CHODA TEQUILA13512W Rose (Nambeelup)
2DOING MY THING67321E Crudeli (Nambeelup Park)
3MY CAMIRA82523S A Lee (Barragup)
4FLASH FREEWAY77858K Harding (Southern River)
5KIMBERLEY QUEEN53766B M Mcpherson (Southern River)
6DESPERADO41568P S Harvey (Nambeelup)
7COCO JOE11337B Cook (Soutern River)
8TOP 22583D A Coldstream (Nambeelup)
9MISS SUSHI55456M A Morrone (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Clackline Stake07:18PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FASTA DAN ROD21571B W Thompson (Nambeelup)
2RICCIARDO22542P Catanzaro (Hamilton Hill)
3EYES LIKE GOOFA53326N J Iwanyk (Nambeelup)
4JIGALONG BILL38783P Worthington (Nambeelup)
5ROULA MONELLI47463S A Beard (Nambeelup Park)
6SHAUNY BADTOOTH43511N J Iwanyk (Nambeelup)
7LUCKY ENDEAVOUR55342D R Starkie (Casuarina)
8MATTY’S GIRL34577S A Beard (Nambeelup Park)
9EXTENDED PLAY68768P Worthington (Nambeelup)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Mixed Stake 3/4 (405)07:33PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,100 Prizemoney.
1st: $625 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RIGHT FIT38523W Rose (Nambeelup)
2BELL MARC54372C Mammone (Stratham)
3HOWARD’S PUZZLE21367P S Harvey (Nambeelup)
4DRILLA36346J M Thompson (Southern River)
5GOIN’ OKEE22211J B Fleming (Harrisdale)
6WALLSTREET ANGEL43636M A Morrone (Southern River)
7REGENT SUNSET65247R Terrington (Port Kennedy)
8CYCLONE RATING85883D A Coldstream (Nambeelup)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Mixed Stake 4/5 (405)07:50PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1SNAPPA GOAL56458B M Mcpherson (Southern River)
2BAM SIYAN37667G Maiolo (Banjup)
3SPIRIT A MARCO35564B W Thompson (Nambeelup)
4OCKER FELLA26688D A Coldstream (Nambeelup)
5KALAMBI TIGER27446I E Bunny (Barragup)
6MAMAKUTSI54277T M Williams (Nambeelup)
7SPOOKY BULLET18413L J Rees (Byford)
8OLD GUYS RULE12554L J Britton (Nambeelup)
9MISTER ABILITY62854J M Thompson (Southern River)
10MAKING A SCENE26766S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 6Burwood Stake (1)08:05PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RICHARD’S BOY55424M A Morrone (Southern River)
2STYLISH FUN45636L M Isaac (Harrisdale)
3DEESIDE MISS44634T M Williams (Nambeelup)
4GOOD COOL DADDY36223B W Thompson (Nambeelup)
5EMERALD JET12452K Charles (Baldivis)
6ALL FREEWAY68658K Harding (Southern River)
7OCTANE BOLT46856B J Maclean (Southern River)
8HARD COPY55437P Worthington (Nambeelup)
9MIDAS 27848W A Brown (West Swan)
10DEVINE ORBIT43764I T Wynn (Wellard)
Race No. 7Holiday Coast Series (302)08:20PM (WAtime)
Open event over 302 Metres at Mandurah Of $1,565 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $265 3rd: $140 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GOIN’ INSANE86143J B Fleming (Harrisdale)
2SOOKY PUSS11144E Crudeli (Nambeelup Park)
3GREEN FLAME16623L M Isaac (Harrisdale)
4MICKA LEE31682G R Horne (Nambeelup)
5ALBIE DOUBLE YOU43171L J Britton (Nambeelup)
6EMANKAY73471L M Isaac (Harrisdale)
7FLYING KANGA22562B Cook (Soutern River)
8POWER BAN37834G R Horne (Nambeelup)
9WHITNEY BOMBER46655L M Isaac (Harrisdale)
10BRAZIL FAWLTY36685D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 8Burwood Stake (2)08:35PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BIG FREEWAY37525K Harding (Southern River)
2ANNMALA SPOOK35737P Worthington (Nambeelup)
3UNCONSCIOUS67815N J Iwanyk (Nambeelup)
4FREDA HOPE66764W A Brown (West Swan)
5NOVEMBER CHIEF36585P Worthington (Nambeelup)
6MONTAGNA64618G Maiolo (Banjup)
7FORTIFIED BOND32631L M Isaac (Harrisdale)
8DAISY THOMAS41867I T Wynn (Wellard)
9SAMBA EXPRESS38857B Cook (Soutern River)
10TARA’S SPECIAL25866B W Thompson (Nambeelup)
Race No. 9Free To All (302)08:52PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1WHITNEY BOMBER46655L M Isaac (Harrisdale)
2LAMINGTON56878B Cook (Soutern River)
3BRAZIL FAWLTY36685D A Coldstream (Nambeelup)
4ICE MELTDOWN55638T M Williams (Nambeelup)
5MAC GUNDI72811J M Thompson (Southern River)
6SHAKE RATTLE24475B W Thompson (Nambeelup)
7LONDON FREEWAY13554K Harding (Southern River)
8TISDALE46187B Cook (Soutern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Beverley Stake09:07PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MIDNIGHT MATILDA34617M A Morrone (Southern River)
2MUSCLE HAWK47154P Catanzaro (Hamilton Hill)
3BENT LEE54231G G Hall (Thornlie)
4DODGE THE RUMOUR36624S B Withers (Cardup)
5FARLOE FEVER28287B W Thompson (Nambeelup)
6LAST NOT LEAST43538T M Williams (Nambeelup)
7BEAUTY’S BEST36856B W Thompson (Nambeelup)
8BAZ SCAGGS44174D A Coldstream (Nambeelup)
9MISS SUSHI55456M A Morrone (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Burwood Stake (3)09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1JAIL TIME44147P Worthington (Nambeelup)
2METRO STATION45354K Harding (Southern River)
3ISABELLA’S JOY31M S Rees (Byford)
4DOPPIO68688G Maiolo (Banjup)
5BATFINK13752W G Dennis (Yangebup)
6MEXICAN DANCER68576B M Mcpherson (Southern River)
7OCTANE ATTACK1312S A Lee (Barragup)
8HAVAGO MENACE42685L M Isaac (Harrisdale)
9NED THE BARBER71845B W Thompson (Nambeelup)
10TOP EVENT48776P Worthington (Nambeelup)
Race No. 12York Stake (2)09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $990 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $150 3rd: $80 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1CRAZY OCTANE73332J B Fleming (Harrisdale)
2AMAKI PACIFIC75552B J Mclean (St Davids Estate)
3FLUID DRIVE72823P Worthington (Nambeelup)
4PATCHY42223W Rose (Nambeelup)
5BENT BLACK83284P R Sutherland ( Yunderup)
6JONES GIRL26146B M Mcpherson (Southern River)
7BAYOU AROUND67642G G Hall (Thornlie)
8SPARKY TERRA82255S A Beard (Nambeelup Park)
9REX RENEGADE28645L M Isaac (Harrisdale)
10MISS PORKY56345G W V Diemen (Munster)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments