Thursday 17th May 2012

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 17th May 2012

Race No. 1$27 Thursday Buffet06:37PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1CRAZY CHICKY3564217.21E Crudeli (Nambeelup Park)
2PREMIER BURST33255FSTDB Keel (Canning Vale)
3WARAWARRUP LAD6778617.15W Rose (Nambeelup)
4FLYING COOL56643FSTDG G Hall (Thornlie)
5WILD SORROW83262NBTJ A Wilson (Camillo)
6MAD MAG1574317.74M A Morrone (Southern River)
7MR. FOLEY5553317.37P Worthington (Nambeelup)
8ICE MELTDOWN4654317.55T M Williams (Nambeelup)
9UNDAMAGED3835817.21G W V Diemen (Munster)
10HIT YOUR HEAD7354617.30M A Morrone (Southern River)
Race No. 2A1 Salvage & Hardware06:54PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1GOLD QUAGMIRE8363417.18M A Morrone (Southern River)
2PLUG THE PIPE42326NBTR M Valenti (Barragup)
3HOT FANTASIA1225217.13J Cole (Lake Clifton)
4DIAMOND DREAMER1134117.31L J Britton (Nambeelup)
5LUDICROUS SPEED7163517.32M A Morrone (Southern River)
6ELITE BOBBIE8747117.13G W V Diemen (Munster)
7SWAMP THING1181217.08B M Mcpherson (Southern River)
8ROCKET BURNER2831817.24J M Thompson (Southern River)
9TRUE BLUE DRAMA76868NBTB M Mcpherson (Southern River)
10DEZ BALE67387FSTDT Mullany (Karnup)
Race No. 3Silver Sands Resort07:13PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1BOSS COIN2132FSHJ H Crossley (Southern River)
2SUGAR CRUMBLE82322NBTK N Mclennan (Barragup)
3WHERE’S NODDY34312NBTG G Hall (Thornlie)
4KALDEN MISCHIEF11531FSHD R Biddle (Bayswater)
5UNO ENFORCER54777NBTM A Morrone (Southern River)
6SILVER PILLOW6765428.16S A Beard (Nambeelup Park)
7DEJA VOODOO66674FSTDD R Starkie (Casuarina)
8SHE’S OUR TIPSY7777728.32G G Hall (Thornlie)
9NEEDA LESSON4745727.82B J Maclean (Southern River)
10KING TROTTA41556FSHD S Rowe (Nambeelup)
Race No. 4Prime Trophies07:29PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPLE MUS46563NBTJ A Wilson (Camillo)
2MCQUILLAN66764NBTM A Morrone (Southern River)
3LUCKY PLAYER1334423.06D S Rowe (Nambeelup)
4KIRBY’S BULLET15777NBTK J Foxton (Wellard)
5WEST ON ANGIE2188123.02L J Britton (Nambeelup)
6HAILAN SHINE2228222.94B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7BIG POPPER2413322.95L M Isaac (Harrisdale)
8SLURPY3535422.81J A Waters (Nambeelup)
9OUTLAW BOB8758523.29M A Morrone (Southern River)
10DEL BOY5754623.16A I Simpson (Serpentine)
Race No. 5Essential Refrigeration Services07:47PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RAP ABOUT6134223.11K N Mclennan (Barragup)
2ROMULUS5462623.32P R Sutherland (North Yunderup)
3MAXY RHYTHM7173122.79J H Rennick (Barragup)
4BLACK WOLF31346NBTD R Biddle (Bayswater)
5BRALYN SHORTY5141522.73J J Gunning (Southern River)
6WE PAINT HOUSES31477NBTK T Charles (Hopeland)
7TYPHOON MONELLI2611622.62B J Maclean (Southern River)
8KINGA DAMO2835522.56P Worthington (Nambeelup)
9SPECIAL KATH1211822.49W A Skipper (Barragup)
10CORK SOAKER5127422.84L M Isaac (Harrisdale)
Race No. 6Overdrive On 91.3 Sportfm08:02PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,155 Prizemoney.
1st: $665 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON TERRICKA43854NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2EMBARGO82342NBTD R Starkie (Casuarina)
3TWISTIE64834FSHD S Rowe (Nambeelup)
4MADE TO FOOL43784NBTP Worthington (Nambeelup)
5JULIAN’S GIRL8536637.61S A Beard (Nambeelup Park)
6BONA PETIT87645FSTDB J Maclean (Southern River)
7CHUBBY CHECKER33855NBTG R King (Martin)
8RICCIARDO42338NBTP Catanzaro (Hamilton Hill)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Mandurah Indoor Sportz08:19PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,265 Prizemoney.
1st: $740 2nd: $205 3rd: $110 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1RETRO NIGHT4131117.22P Worthington (Nambeelup)
2TWIST AND SHOUT36813FSTDB Keel (Canning Vale)
3UNION LADY2254717.04M A Morrone (Southern River)
4SICILIAN WAVE7522817.25M A Morrone (Southern River)
5MARCHI LEE5415417.15K J Foxton (Wellard)
6DOLLSTAN FIVE2112117.06S L Richards (Wanneroo)
7DREAM MASTER4335317.09L M Isaac (Harrisdale)
8NURSE TRINA2553517.05B J Maclean (Southern River)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Skyracing.tv08:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING HYPO1274627.82J Jovanovic (Serpentine)
2SPICEY EBONY3565528.32D R Starkie (Casuarina)
3HALLPACK JIMMY2422527.85D C Hobby (Nambeelup)
4MOVING CRUSADER6447128.17D S Rowe (Nambeelup)
5SIR SLURPALOT17667NBTJ A Waters (Nambeelup)
6PATRICIA LI2271127.91S A Beard (Nambeelup Park)
7BIG YOSHI6314328.07W Rose (Nambeelup)
8REEF RIDER7443527.56B J Maclean (Southern River)
9YARRAMUNDI MAX4888828.39K J Foxton (Wellard)
10NEEDA LESSON4745727.82B J Maclean (Southern River)
Race No. 9Brookton Hounds08:52PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,105 Prizemoney.
1st: $630 2nd: $175 3rd: $90 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1SMUDGE PROOF3865123.04J M Thompson (Southern River)
2MAHOGANY SECRET4548722.71B K Yates (Forrestdale)
3RUMBLE DYNAMO6386322.78J H Rennick (Barragup)
4DAISY FLAME4361422.96L M Isaac (Harrisdale)
5HAPPY NIGHTS46432FSTDJ J Gunning (Southern River)
6FOSSICK4861222.84J Cole (Lake Clifton)
7BUCK WILDER5141322.99L M Isaac (Harrisdale)
8MEXICAN DANCERP661223.10B M Mcpherson (Southern River)
9BRETT’S CHAMP5536622.90B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10DEZ BALE67387NBTT Mullany (Karnup)
Race No. 10Mandurah Mail09:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1IODINE RESCUE5122427.91J J Gunning (Southern River)
2STRATEGIC STRIKE48748NBTT M Williams (Nambeelup)
3MARLILY2318728.58S A Beard (Nambeelup Park)
4OCEAN LI1521827.96S A Beard (Nambeelup Park)
5EAGLE CHICKY6877727.91K N Mclennan (Barragup)
6DUQUESNE27586FSTDG G Hall (Thornlie)
7SILVERTON7647528.11B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
8RAPLEY MAGIC4586127.97J A Wilson (Camillo)
9KING TROTTA41556FSHD S Rowe (Nambeelup)
10YARRAMUNDI MAX4888828.39K J Foxton (Wellard)
Race No. 11Raptinracing.com09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1ASTOUNDING2664323.18M J Beamish (Southern River)
2UNSHAKEABLE5141823.21G W V Diemen (Munster)
3TERRA ROCKA8715523.11E A Campana (Canningvale)
4BRAT IT4251223.10S L Richards (Wanneroo)
5SNOW CHANCE3574722.91G G Hall (Thornlie)
6FENIX RISE5217623.42M A Morrone (Southern River)
7DERBY MONELLI7342523.42D C Hobby (Nambeelup)
8WEST ON EDDIE1423223.01L J Britton (Nambeelup)
9EARN TO BERTH6477423.12L M Isaac (Harrisdale)
10LIGHT SABRE7447522.92M A Morrone (Southern River)
Race No. 12Greyhoundsaspets.com.au09:47PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1TEE CAHILL7468122.93B K Yates (Forrestdale)
2SOLAR FORCE3822123.21M A Morrone (Southern River)
3FREE TO ENTER12838FSHW Mcnally (Bouvard)
4ROTKARA SOCKS87735NBTS A Beard (Nambeelup Park)
5WEST ON DIAMOND8838423.20R Terrington (Port Kennedy)
6EL BLAZING36822NBTL M Isaac (Harrisdale)
7UPLIFTING2241622.97D R Starkie (Casuarina)
8KYLIE KAN2278823.27B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9JADIS3753423.00E A Campana (Canningvale)
10GENISTA GEM3654623.22J A Waters (Nambeelup)
Race No. 13$27 Thursday Buffet10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,050 Prizemoney.
1st: $590 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormBestTrainer

1DRILLA36672NBTJ M Thompson (Southern River)
2GIZMO RACER33142NBTB M Mcpherson (Southern River)
3COOL FLY22148FSTDG G Hall (Thornlie)
4NEWSPAPER MOMMA62222NBTM A Morrone (Southern River)
5RUBY BITS18124FSTDS L Kavanagh (Nambeelup)
6QUICK CHANCE1326FSTDL M Isaac (Harrisdale)
7HEATHER’S SANDY38728FSTDE Crudeli (Nambeelup Park)
8MORELAND REDDY74382NBTJ Jovanovic (Serpentine)
9JULIE VERMILION2362617.25W Rose (Nambeelup)
10AMAKI PACIFIC4665617.24P J Worthington (Nambeelup)