Thursday 27th May 2010

Greyhound Box Draw For Mandurah – Thursday 27th May 2010

Race No. 1York Stake (1)07:07PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1LEO MCGARRY23626K Charles (Baldivis)

2WEST ON TRACY64483G G Hall (Thornlie)

3HERE COMES TEDDY56738P Worthington (Nambeelup)

4SILVER DOVE43353I T Wynn (Wellard)

5SCOUSER MONELLI67786S A Beard (Nambeelup Park)

6POWER ANGEL46732B W Thompson (Nambeelup)

7METRO STATION53758K Harding (Southern River)

8HISTORY TUNE45576B W Thompson (Nambeelup)

9TIMEX MISS87878F Maller (Southern River)

10CHASING BUBBLES78476G G Hall (Thornlie)

Race No. 2York Stake (2)07:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1BEAUTY’S BEST46584B W Thompson (Nambeelup)

2BENT BLACK13767P R Sutherland (North Yunderup)

3SWEET BOND74866F Maller (Southern River)

4SOPHIE ROCKS54258J M Thompson (Southern River)

5LINDA’S REGRET88357T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

6MISS PORKY48458G W V Diemen (Munster)

7PARIS FREEWAY85486K Harding (Southern River)

8FLUID DRIVE67174P Worthington (Nambeelup)

9BAYOU AROUND74584G G Hall (Thornlie)

10IN THE RUNNING88645P Worthington (Nambeelup)

Race No. 3Burwood Stake (1)07:46PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1MILLIE ALLEN56543J M Thompson (Southern River)

2SPIRITED ADDIS64251L J Britton (Nambeelup)

3WOLFIE’S PSYCHO27452D Green (Camillo)

4DEVINE ORBIT37462J A Millsteed (Dawesville)

5MR. SUEDE84864D N Mccosker (Donnybrook)

6WELL DONE MATE66257P Worthington (Nambeelup)

7FIFTY FLIPPERS52511M A Morrone (Southern River)

8MAORIOKE GIRL58765W Rose (Nambeelup)

9WEST ON POWER66454G G Hall (Thornlie)

10COTTINGLY68668P Worthington (Nambeelup)

Race No. 4Mixed Stake 2/3 (302)08:03PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,140 Prizemoney.
1st: $650 2nd: $185 3rd: $95 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1PATCHY34433W Rose (Nambeelup)

2PRESLEY ROCKS76632L M Isaac (Harrisdale)

3AWESOME FAREWELL71115B W Thompson (Nambeelup)

4DADDY CAN RUN35746B Cook (Canning Vale)

5WAR ZONE’S BEST22774T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

6MISS SUSHI18P62M A Morrone (Southern River)

7ALL FREEWAY48764K Harding (Southern River)

8ACADEMY SONG24567G G Hall (Thornlie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Burwood Stake (2)08:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1DEVIL UNO25632L M Isaac (Harrisdale)

2BLOW THE SAFE36784D A Coldstream (Nambeelup)

3MISS POMPEII75856J M Thompson (Southern River)

4ANNMALA SPOOK47246P Worthington (Nambeelup)

5EMPORIO28466M A Morrone (Southern River)

6LOTS OF CHANCES24761L J Britton (Nambeelup)

7CRAZY OCTANE66335J B Fleming (Harrisdale)

8JIGALONG BILL47888P Worthington (Nambeelup)

9COTTINGLY68668P Worthington (Nambeelup)

10WEST ON POWER66454G G Hall (Thornlie)

Race No. 6Northam Stake08:45PM (WAtime)
Grade 1 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FLYING KANGA21288M A Morrone (Southern River)

2KRISTY MAREE61885B Cook (Canning Vale)

3RED TAPE27347G G Hall (Thornlie)

4LONDON FREEWAY11124K Harding (Southern River)

5OCEAN BELLE31241L M Isaac (Harrisdale)

6RUDD MUD26477B Cook (Canning Vale)

7SUDOKU MAN46216B Cook (Canning Vale)

8STAR ALI15113M A Morrone (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Free To All (405)09:02PM (WAtime)
FFA event over 405 Metres at Mandurah Of $1,210 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1RUBY JOJO62176J J Gunning (Southern River)

2LAMINGTON68721M A Morrone (Southern River)

3ROO PADDY61673G G Hall (Thornlie)

4DOOF DOOF71486B Cook (Canning Vale)

5TOPLINE JODIE61282K Charles (Baldivis)

6SALOON LAD63577B Cook (Canning Vale)

7KOSTIC BURNS42142S A Lee (Barragup)

8ANNMALA BLUE68883P Worthington (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Clackline Stake09:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1ELITE JACK41325M A Morrone (Southern River)

2KALDEN ATHENA11D R Biddle (Bayswater)

3MATTY’S GIRL54513S A Beard (Nambeelup Park)

4FALCON FREEWAY34P52K Harding (Southern River)

5CREDIBLE TIMES17784W Rose (Nambeelup)

6SUGAR TOOTH62257D A Coldstream (Nambeelup)

7DEWANA DAY OUT33552B J Marshall (Southern River)

8STRATEGIC STRIKE76514T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

9NEWS FROM HOME24644L M Isaac (Harrisdale)

10COTTINGLY68668P Worthington (Nambeelup)

Race No. 9Mixed Stake 4/5 (492)09:37PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1OXLEY RIVERS42263M A Morrone (Southern River)

2DESPERADO33112P S Harvey (Nambeelup)

3TOP EVENT65485P Worthington (Nambeelup)

4JULIAN’S GIRL27237S A Beard (Nambeelup Park)

5SINISTAR36124L J Britton (Nambeelup)

6EXTENDED PLAY78777P Worthington (Nambeelup)

7SURE BOND76444G G Hall (Thornlie)

8WEST ON CRAIG46212L J Britton (Nambeelup)

9ANDY’S SISTER88787M A Morrone (Southern River)

10TEN CARAT LANKAN27718B Cook (Canning Vale)

Race No. 10Mixed Stake 4/5 (405)09:57PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1HARD COPY21143P Worthington (Nambeelup)

2MAKE A PACKET34586L M Isaac (Harrisdale)

3BET ON MARION64723B W Thompson (Nambeelup)

4LIL DANI16436M A Morrone (Southern River)

5STEADFAST MAX68346B K Yates (Westminster)

6TULLIAN BALE26575G G Hall (Thornlie)

7BIG FREEWAY55745K Harding (Southern River)

8NEEDA PACKET17768L M Isaac (Harrisdale)

9WEST ON POWER66454G G Hall (Thornlie)

10COTTINGLY68668P Worthington (Nambeelup)

Race No. 11Burwood Stake (3)10:17PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $925 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $75 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1FUTURE TIDE86356C Mcnamara (Wangara)

2KRACKENATOR38645D A Coldstream (Nambeelup)

3ROULA MONELLI35346S A Beard (Nambeelup Park)

4MISTER ABILITY57453M A Morrone (Southern River)

5MIDNIGHT MATILDA32413M A Morrone (Southern River)

6FREEWAY RYDER3155K Harding (Southern River)

7JAIL TIME58377P Worthington (Nambeelup)

8MADAME RELTUB56671L J Britton (Nambeelup)

9COTTINGLY68668P Worthington (Nambeelup)

10WEST ON POWER66454G G Hall (Thornlie)

Race No. 12Beverley Stake10:37PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,000 Prizemoney.
1st: $550 2nd: $155 3rd: $85 Unplaced: $30.

No.NameFormTrainer

1GO WILD OSTI86333M A Morrone (Southern River)

2MOUNT BLAZE74268W Rose (Nambeelup)

3CLASSY GRANNY58157E J Alldrick (Barragup)

4ICE LADY54271T M Williams (St David’S Estate Nambeelup)

5SPARKY TERRA11522S A Beard (Nambeelup Park)

6ELITE NIKI15676B Cook (Canning Vale)

7FROTHIES3111P S Harvey (Nambeelup)

8AGGY FREEWAY55224K Harding (Southern River)

9CRIMSON BLUE67365M A Morrone (Southern River)

10BROWNLOW JUDD55675J M Thompson (Southern River)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments