Friday 28th May 2010

Greyhound Box Draw For 28th May 2010

Race No. 1Kanyana Stake07:09PM (WAtime)
Grade 5 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MINEOLA SANTA13113G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

2DARK MIRROR15533L J Britton (Nambeelup)

3SYDENHAM BLONDE42852M S Rees (Byford)

4OXLEY PHANTOM12578A K Mclaren (Nambeelup)

5REGENT MERLIN42343B J Maclean (Southern River)

6WHITE LINEN55332C L Angwin (Southern River)

7LOONY LESSON68641B W Thompson (Nambeelup)

8LADY LAURA32325L M Isaac (Harrisdale)

9MINEOLA MATEAO64725S A Beard (Nambeelup Park)

10PAW EFFORT13425J A Millsteed (Dawesville)

Race No. 2Bridge Stake07:27PM (WAtime)
Grade 3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1SODA BURNS18378S A Lee (Barragup)

2HARVESTER52111J M Thompson (Southern River)

3ISLE OF CAPRI61125L A Hodgson (Nambeelup)

4BRAZIL FAWLTY17737D A Coldstream (Nambeelup)

5MICKA LEE64218G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

6GOIN’ TRIPPIN’11183J B Fleming (Harrisdale)

7BEK’S FLAME22131L M Isaac (Harrisdale)

8PURE FORCE22317M S Rees (Byford)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Ocean Stake07:46PM (WAtime)
Grade 3 event over 492 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1DELAQUE32186P J Hepple (Lexia)

2WHATA SURF47441L J Britton (Nambeelup)

3THUNDER ABOVE26514J C Graham (Karnup)

4BEAUFORT BOMBER36411P Worthington (Nambeelup)

5BOSLEY21415P S Harvey (Nambeelup)

6HURRICANE SPHINX53454A J Donohoe (Meadow Springs)

7HELLO HOORAY83526P J Hepple (Lexia)

8REAL CHARMER37347D Calleja (Oakford)

9SMASHED ‘EM13544G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

10TOTAL REFLECTION66438L M Isaac (Harrisdale)

Race No. 4Mixed Stake 2/3 (405)08:09PM (WAtime)
Mixed 2/3 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,210 Prizemoney.
1st: $1,275 2nd: $365 3rd: $185 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1ZOO MATIC17656J B Fleming (Harrisdale)

2ETHANOL BOY54583P S Harvey (Nambeelup)

3TEENAGE IDOL53722L M Isaac (Harrisdale)

4SPIRIT QUEST58725M J Beamish (Southern River)

5LAGOON BAM BAM77166J E Iwanyk (Nambeelup)

6PINTSIZE DIVA53213E Crudeli (Nambeelup Park)

7BEACHED AS55656K J Foxton (Wellard)

8DANA GEORGE11384M A Morrone (Southern River)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5Dolphin Stake08:31PM (WAtime)
Grade 4 event over 647 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1PERIPHARALS77237K J Foxton (Wellard)

2MR. CASUAL22567E Crudeli (Nambeelup Park)

3BENJI MAGIC46656L J Britton (Nambeelup)

4IRINKA SAMUEL86756E Crudeli (Nambeelup Park)

5CLEVELAND37583G Debski (Ballajura)

6UNCONSCIOUS67566T D Iwanyk (Meadow Springs)

7LIBERACE23525A K Mclaren (Nambeelup)

8SMART WITH SUMS73645B W Thompson (Nambeelup)

9TEX GUNDI22475G V Reid (Crossman)

10MOLLY DOLLY74446G B Berry (Stake Hill)

Race No. 6Committee Stake08:46PM (WAtime)
Grade 1 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1WHISTLING SAINT46271L J Britton (Nambeelup)

2HOORAY FOR PERCY71328J E Iwanyk (Nambeelup)

3IT’S TOO LATE15331P S Harvey (Nambeelup)

4ONE MORE ROUND35431J E Iwanyk (Nambeelup)

5CARLSON BALE52247L J Britton (Nambeelup)

6GALBA MAGIC23112G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

7LYRICAL RUMBLE65335J H Rennick (Barragup)

8YOUNG RAVELLO32314L J Britton (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Express Stake09:02PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $5,740 Prizemoney.
1st: $3,750 2nd: $1,070 3rd: $535 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1COOL MOHICAN56341C M Bennett (Southern River)

2ELITE COAST17712P S Harvey (Nambeelup)

3EL CASTILLO22433J E Iwanyk (Nambeelup)

4GOIN’ INSANE16772J B Fleming (Harrisdale)

5LORIAN’S SECRET51372J E Iwanyk (Nambeelup)

6HIT YOUR HEAD53413M A Morrone (Southern River)

7DAINTREE TEDDY58131J A Wilson (Forrestdale)

8HEART’S ENFORCER43281S A Lee (Barragup)

9BEESTON82623J Cole (Lake Clifton)

10STREAK FREE45244C M Bennett (Southern River)

Race No. 8Dawesville Stake09:27PM (WAtime)
Grade 4 event over 492 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1STREAK FREE45244C M Bennett (Southern River)

2LILLY ROSE37553D C Hobby (Nambeelup)

3BURMAH CHOKE81328C L Angwin (Southern River)

4VELOCITY SKY58621K J Foxton (Wellard)

5ZOO JEANIE88718H J Carter (Boddington)

6CRYSTAL MAGIC31135B J Maclean (Southern River)

7DANGEROUS THRILL57177L M Isaac (Harrisdale)

8STARFISH CHASER21226M J Beamish (Southern River)

9JODIE’S CHAMP23484B W Thompson (Nambeelup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 9Free To All (492)09:52PM (WAtime)
FFA event over 492 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1MAGIC SATINKA12126R W Reilly (Herron)

2CLASSIC ICON11563B J Maclean (Southern River)

3DASHING BOMB65122A K Mclaren (Nambeelup)

4TOPLINE RELLY46483B I Smithson (Byford)

5STRETCH HUMMER64551J E Iwanyk (Nambeelup)

6RUMBLE SUPREME13651J H Rennick (Barragup)

7FANTASY MONELLI31816D C Hobby (Nambeelup)

8UNO KENDRA22141D C Hobby (Nambeelup)

9SMASHED ‘EM13544G R Horne (St David’S Estate Nambeelup)

10TOTAL REFLECTION66438L M Isaac (Harrisdale)

Race No. 10Mixed Stake 1/2 (405)10:07PM (WAtime)
Mixed 1/2 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,315 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $385 3rd: $195 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1JACK HEALI16223J C Graham (Karnup)

2SANTANICO11147B J Maclean (Southern River)

3GALACTIC ROSE28563C M Bennett (Southern River)

4KILLIN’ TIME54213M A Morrone (Southern River)

5TWO POT SCREAMER71634L J Britton (Nambeelup)

6SHAKE RATTLE52852B W Thompson (Nambeelup)

7ABNER BALE34534L J Britton (Nambeelup)

8ELITE RAMBLER67752J E Iwanyk (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 11Mixed Stake 3/4 (405)10:27PM (WAtime)
Mixed 3/4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,105 Prizemoney.
1st: $1,200 2nd: $345 3rd: $175 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1BEEN DIPPED78557T D Iwanyk (Meadow Springs)

2TRAIN SONG33144J E Iwanyk (Nambeelup)

3BAZNAB14715D C Lees (Nambeelup)

4TOPLINE TIGER21366M A Morrone (Southern River)

5WHITNEY BOMBER55334L M Isaac (Harrisdale)

6SOOKY PUSS13817M A Morrone (Southern River)

7KOORINGA CHARLES66236J B Fleming (Harrisdale)

8BEESTON82623J Cole (Lake Clifton)

9ALBIE DOUBLE YOU52224L J Britton (Nambeelup)

10*** NO RESERVE ***

Race No. 12Mixed Stake 4/5 (405)10:42PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,995 Prizemoney.
1st: $1,125 2nd: $320 3rd: $165 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1CYCLONE RATING27615H J Carter (Boddington)

2DOUBLE ENN26132B J Maclean (Southern River)

3HEART’S AT WAR34314S A Lee (Barragup)

4MIDNIGHT PEDRO17543J E Iwanyk (Nambeelup)

5MACK’S MATE76888P S Harvey (Nambeelup)

6GALBA FLASH22327B K Yates (Westminster)

7OCKER FELLA47521B W Thompson (Nambeelup)

8DOING MY THING11188E Crudeli (Nambeelup Park)

9DARING DESTINY43447M S Rees (Byford)

10ZOO SPIRAL83447J B Fleming (Harrisdale)

Race No. 13Peel Stake10:58PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,885 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $55.

No.NameFormTrainer

1TINY TRIBESMAN46867C L Angwin (Southern River)

2ZOE’S LASS22135G B Berry (Stake Hill)

3GHOST PIRATE58886S A Beard (Nambeelup Park)

4PERFECT MOLLY78388S A Beard (Nambeelup Park)

5TOP DRIVE34131D A Coldstream (Nambeelup)

6CHEWY ASSASSIN54442G M Gray (Forrestdale)

7INDOMITABLE28344R Terrington (Port Kennedy)

8SICILIAN WAVE11331M A Morrone (Southern River)

9FLAT TAILS16566D A Coldstream (Nambeelup)

10HOME BY MIDNIGHT22476D A Coldstream (Nambeelup)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments