Thursday 4th April 2013

Box Draw For Mandurah – Thursday 4th April 2013

Race No. 1Get A Going06:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OBE OBE1764417.16J M Thompson (Southern River)
2DEEP DRILL2232417.56M A Morrone (Southern River)
3SNOW CHANCE33724NBTG G Hall (Thornlie)
4POLYGON SNIPER16718FSTDB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
5CUDDLEPOT4453117.39G E Ellis (Southern River)
6MILLIONS FOR 5166NBTM A Morrone (Southern River)
7WEST ON CLAUDIA6463717.63P Worthington (Nambeelup)
8TOMMY TOMAHAWK34F31FSHB J Maclean (Southern River)
9GOLD QUAGMIRE3333717.18M A Morrone (Southern River)
10DIAMOND DEBELLO5822717.35M J Beamish (Southern River)
Race No. 2Foxtonracing.com.au06:57PM (WAtime)
Grade 4 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1UNGAVABLE2311317.25G W V Diemen (Munster)
2CHIEF DRAMA1288817.21B M Mcpherson (Southern River)
3MADAM KURI17272NBTI E Bunny (Barragup)
4LEFT LANE ENDS76237NBTB M Mcpherson (Southern River)
5COOL ACES3315217.36B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6DOLLY’S BOY6243817.13W Rose (Nambeelup)
7WEST ON EVE5852117.25P Worthington (Nambeelup)
8MAZ’S MAGIC7744317.35S A Beard (Nambeelup Park)
9CHARLIE WAFFLES85758NBTM A Morrone (Southern River)
10ROCKIN’ SONG3765717.30G R Price (Ballajura)
Race No. 3Greyhoundsaspets.com.au07:16PM (WAtime)
Grade 3 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,495 Prizemoney.
1st: $850 2nd: $240 3rd: $125 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KRACKENATOR8263517.17J A Waters (Nambeelup)
2WEST COAST1588817.28B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3OUTA QUESTIONS1413417.17M A Morrone (Southern River)
4SNOW BULLET6647217.38L J Rees (Byford)
5RETRO NIGHT5452617.22P Worthington (Nambeelup)
6ALCIDE HERVEAUX8588717.15J M Thompson (Southern River)
7LORD LOONEY2713817.20W Rose (Nambeelup)
8HAILAN SHINE54536NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
9SUDOKU JET1785817.00M A Morrone (Southern River)
10VELOCITY BLITZ2558817.31M J Beamish (Southern River)
Race No. 4Prime Trophies07:32PM (WAtime)
Mixed 4/5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CAMERON’S LIT UP2454128.03L J Britton (Nambeelup)
2FOXY ROMEO77635NBTD A Coldstream (Nambeelup)
3MACHETE15223NBTG W V Diemen (Munster)
4NEGRITA SENORITA74556FSHM J Beamish (Southern River)
5MR. PAPAGIORGIO17756NBTD S Rowe (Nambeelup)
6WAR TIME4722228.46P Worthington (Nambeelup)
7DENMAR BRUCE2655328.08G B Berry (Nambeelup Park)
8NIC NAT MAGIC1127827.71E Crudeli (Nambeelup Park)
9STANGA KRUZE8763527.90J P Marley (Collie)
10HIGH SIDE3125727.80G B Berry (Nambeelup Park)
Race No. 5Essential Refrigeration Services07:51PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,425 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $225 3rd: $120 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOODICH5188523.15K J Foxton (Wellard)
2UNSQUEEZABLE5651623.09G W V Diemen (Munster)
3ASTOUNDING8546523.16M J Beamish (Southern River)
4DYNAMIK THOR3351723.10M A Morrone (Southern River)
5LIVA LAS VEGAS5268822.84W Rose (Nambeelup)
6RUBY BITS8648522.68R L Clarke (Southern River)
7FENIX RISE8275622.84S A Beard (Nambeelup Park)
8BALLA BOY4341723.07P Worthington (Nambeelup)
9PRECISE TIMING8277823.21B J Maclean (Southern River)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Silver Sands Resort08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR ROCA11FSHN V Minutillo (Banjup)
2SVETA MONELLI121FSHD C Hobby (Nambeelup)
3PEERYDER5621828.13E Crudeli (Nambeelup Park)
4FLYING COOL2463228.12H J Carter (Boddington)
5SHE’S A TIGER4557828.37F R Farrell (Harvey)
6I’M PRECIOUS2273128.12J M Thompson (Southern River)
7FAT QUOTED4788FFSHM S Rees (Byford)
8GO ABROAD216128.31L J Britton (Nambeelup)
9STANGANUI7525728.31J P Marley (Collie)
10WHERE THERE IS7377528.08F R Farrell (Harvey)
Race No. 7A1 Salvage & Hardware08:30PM (WAtime)
FFA event over 302 Metres at Mandurah Of $1,640 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $140 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COME IN SPANNER5861417.33D S Rowe (Nambeelup)
2GIZMO RACER7116617.28B M Mcpherson (Southern River)
3CRAZY CHICKY5441717.21E Crudeli (Nambeelup Park)
4LADY CONTENDER5184717.34J M Thompson (Southern River)
5COSMIC GIRL2161317.36R Brankstone (Oakford)
6RAP ABOUT4321217.13K N Mclennan (Barragup)
7QUELLA VITA7776317.45J M Thompson (Southern River)
8SNIPER’S SHOT2211117.02B J Maclean (Southern River)
9UNBENDABLE23774NBTG W V Diemen (Munster)
10WHISPERING LING4454517.19E Crudeli (Nambeelup Park)
Race No. 8Mandurah Stockfeeds08:52PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OLEG MONELLI112322.66D C Hobby (Nambeelup)
2MOSQUITO SQUAD2461422.99T M Williams (Nambeelup)
3WHAT’S BLITZING35266NBTJ A Wilson (Forrestdale)
4SMUDGE PROOF3776523.04J M Thompson (Southern River)
5CONTESSA GUNDI5317823.10G V Reid (Crossman)
6REAL TIME1467423.31R Catanzaro (Bertram)
7SNOOKI3665523.15G G Hall (Thornlie)
8TYPHOON ATTACK1241523.19H J Carter (Boddington)
9RUBY DAISY65676NBTJ P Marley (Collie)
10DEMON VIPER8866723.45S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 9Skyracing.tv09:07PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIALTY SAWS2312822.74W Rose (Nambeelup)
2WOT WOT WOT2253423.22L J Britton (Nambeelup)
3BLAZING STAR6634623.36C M Bennett (Southern River)
4SHE’S TWISTED3564823.06R Brankstone (Oakford)
5COOL SAPPHIRE11122.57J P Marsh (Canningvale)
6FUNNY MAN24648NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7TWO UP TOM5464423.05B J Maclean (Southern River)
8FIRST 2327522.99T M Williams (Nambeelup)
9DARRYL’S FUTURE38856NBTK N Mclennan (Barragup)
10WOT’S FOR DINNER64686NBTG G Hall (Thornlie)
Race No. 10Sprintergold09:27PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CATCH81455NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2DEL BOY6836723.16A I Simpson (Serpentine)
3CRAFTY LESLEY58746NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
4RILACK ROBIN4722523.22C M Bennett (Southern River)
5MINI COOP1222223.44T Mullany (Karnup)
6BROOKLYN BOY3162723.39R Brankstone (Oakford)
7TEMPTED5223123.02L J Britton (Nambeelup)
8FAST STRIKE8526723.22T M Williams (Nambeelup)
9FLAMING COCKTAIL5586523.05B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
10MALTESE PLAYER1385622.72W Rose (Nambeelup)
Race No. 11Black Tar09:42PM (WAtime)
Grade 5 Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOGALONG GUNDI5274323.18G V Reid (Crossman)
2CASH POSITION3222123.22L J Britton (Nambeelup)
3LUBA MONELLI214FSTDD C Hobby (Nambeelup)
4WEOWNA SAMBA3613822.97R L Clarke (Southern River)
5ESS ESS SHAMBI8355523.02G B Berry (Nambeelup Park)
6COSMIC STEEL4642423.14R Terrington (Port Kennedy)
7PIER STREET PUNK24311NBTB J Maclean (Southern River)
8TILLIE’S GIRL21438NBTH J Carter (Boddington)
9BOND COLLECTOR32577NBTS A Beard (Nambeelup Park)
10ST. 6688523.42J M Thompson (Southern River)
Race No. 12The Big Breakfast10:02PM (WAtime)
Grade 5 event over 302 Metres at Mandurah Of $1,350 Prizemoney.
1st: $750 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SEBA KAHN4171717.75I T Wynn (Wellard)
2MR. FOLEY2356417.37P Worthington (Nambeelup)
3TORQUE ALOT58515NBTG E Ellis (Southern River)
4HOTSHOT DARCY33533FSTDB J Maclean (Southern River)
5LEAVE ME HANGIN’5663717.30P Worthington (Nambeelup)
6MAD MAG3256817.30M A Morrone (Southern River)
7NEWSPAPER MOMMA6177617.50M A Morrone (Southern River)
8MAISY6177317.53F Maller (Southern River)
9WILD SPIRIT5887817.53G G Hall (Thornlie)
10LIGHTNING FLAME77768NBTD A Coldstream (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments