Tuesday 14th June 2011

Greyhound Box Draw For Mandurah – Tuesday 14th June 2011

Race No. 1Tuesday $27 Buffet06:07PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1MOON RIVER QUEEN277NBTT R Bolton (Busselton)
2JUPITER’S CHOICE15256NBTP Worthington (Nambeelup)
3MOVING CRUSADER42247NBTM J Beamish (Southern River)
4WHISPERING BELLE2FSHD C Hobby (Nambeelup)
5PURE PLEB53557NBTG S Shaw (Hillman)
6SLIPALONG DADDY25854NBTT J Gummow (Martin)
7JUNE’S LEGACY86283NBTB M Mcpherson (Southern River)
8STOP THE PARTY66285NBTP S Harvey (Nambeelup)
9SHIRALLEE TINMIN36578NBTK J Foxton (Oakford)
10RAPID RENDITION3676NBTB M Mcpherson (Southern River)
Race No. 2It’s A Foamy Tuesday06:26PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WHISPERING LE42FSHD C Hobby (Nambeelup)
2ABROLHOS PEARL36744NBTB M Mcpherson (Southern River)
3CRUISER MAC13422NBTK N Mclennan (Barragup)
4JUNGLE JET36555NBTM A Morrone (Southern River)
5MARCHI LEE3FSHB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
6FOXY SWEETPEA13547NBTK J Foxton (Oakford)
7OUR JET LI5FSHS A Beard (Nambeelup Park)
8CHASING CHLOE47222NBTC M Bennett (Southern River)
9JUSSY BOY74757NBTG W Batty (Bellevue)
10CHEEKY BOY86468NBTL S Celenza (Girrawheen)
Race No. 3Silver Sands Resort06:41PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1HOPE TONIGHT1345123.16J E Iwanyk (Nambeelup)
2LATINO WAY2525723.13K Harding (Southern River)
3TARA’S SPECIAL3433423.35B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4HOME BY MIDNIGHT3682623.04D A Coldstream (Nambeelup)
5DRILLA6432323.07J M Thompson (Southern River)
6RAPT ALL WRONG5727822.95G S Shaw (Hillman)
7RAKATA41824NBTN F Grimes (South Lakes)
8BELARUS BABE3132123.05J E Iwanyk (Nambeelup)
9HURRICANE SPHINX6448622.74A J Donohoe (Mandurah)
10STOMPING HAVOC87738NBTL M Isaac (Harrisdale)
Race No. 4A O Marino Auto Mechanics06:56PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SOOKY PUSS3456222.71E Crudeli (Nambeelup Park)
2WHAT HAPPENED5541522.94E A Campana (Canningvale)
3PURE SINS1514422.79B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4ROCKMOVES1472122.83K Harding (Southern River)
5NONSTOP BRINDLE3173722.98L M Isaac (Harrisdale)
6EEYORE DEBELLO5252223.00M J Beamish (Southern River)
7YANKEE FLYER8684623.32R G Cloke (Bibra Lake)
8KRIDON BROJO8224622.95M J Julien (Stoneville)
9NURSE TRINA2617522.93P S Harvey (Nambeelup)
10STAGGERING HOME6812122.84D A Coldstream (Nambeelup)
Race No. 5The Foamy Five07:11PM (WAtime)
Grade 4 event over 405 Metres at Mandurah Of $2,065 Prizemoney.
1st: $1,175 2nd: $335 3rd: $170 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1WEST ON CRAIG6845322.76L A Hodgson (Nambeelup)
2INCARCERATE2212323.05K J Foxton (Oakford)
3BEER BELLY4417522.90L M Isaac (Harrisdale)
4BLACK MANDAGERY3218122.73S A Lee (Barragup)
5EMPTY SHELL36452NBTD R Starkie (Casuarina)
6PURE BLACK MOON65145NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7SNAPPA GOAL5841822.82B M Mcpherson (Southern River)
8PNEUMONIA ALLEY46586NBTD S Rowe (Nambeelup)
9ELSIE’S GOLD15664NBTJ A Wilson (Forrestdale)
10ETHANOL BOY8685822.90S A Beard (Nambeelup Park)
Race No. 6A1 Salvage & Hardware07:34PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1LOVEY DOVEY333123.35J E Iwanyk (Nambeelup)
2SEEK TO BREAK8144222.91B W Thompson (Nambeelup Mandurah)
3TRUE BLUE DRAMA8424123.00B M Mcpherson (Southern River)
4LAGOON BIGGLES6744722.94J M Thompson (Southern River)
5SOLILOQUY SECRET2738322.81K J Foxton (Oakford)
6LOST IT71782NBTD A Coldstream (Nambeelup)
7JESSE BE COOL5587122.76T J Erenshaw (Canning Vale)
8NOVEMBER CHIEF63536NBTP Worthington (Nambeelup)
9SUPERB DESIRE26657NBTG S Shaw (Hillman)
10ALPINE RUN44446NBTK Harding (Southern River)
Race No. 7Prime Trophies07:57PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ALL NIGHT DWIGHT8453422.93L M Isaac (Harrisdale)
2MIDAS MALDINI48822NBTW A Brown (West Swan)
3REDHAWK ROCKET8727723.22G S Shaw (Hillman)
4HIT YOUR HEAD1354822.80M A Morrone (Southern River)
5THAT’S BUDDY7433223.15J M Thompson (Southern River)
6ROMAN NOSE2873323.01J E Iwanyk (Nambeelup)
7ISLE OF CAPRI6642422.89L A Hodgson (Nambeelup)
8MEXICAN DANCER63832NBTB M Mcpherson (Southern River)
9ANNMALA SPIRIT75676NBTP Worthington (Nambeelup)
10HANNAH RHODE8864523.00K Jovanovic (Myalup)
Race No. 8Greyhoundpp.com.au08:12PM (WAtime)
Grade 5 event over 490 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1ROTKARA SOCKS53235NBTS A Beard (Nambeelup Park)
2WHERE’S WINNIE1578128.13L M Isaac (Harrisdale)
3HONEY CHOPS3784228.11M K Ion (Oakford)
4PEDRO MONELLI3153128.13D C Hobby (Nambeelup)
5BELARUS17711NBTJ E Iwanyk (Nambeelup)
6GOOD COOL DADDY63463NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
7GOOD FOR HER15574FSHN F Grimes (South Lakes)
8BIANCO84327NBTL M Isaac (Harrisdale)
9SPICEY EBONY45428NBTD R Starkie (Casuarina)
10REGENT SHIRAZ7362628.06K Harding (Southern River)
Race No. 9Book Now For Xmas In July08:28PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1POWER CRANK24242NBTB M Mcpherson (Southern River)
2HASTY ACTION84757NBTK J Foxton (Oakford)
3AGENT DONNA76482NBTB W Thompson (Nambeelup Mandurah)
4GOIN’ IRISH23455NBTJ B Fleming (Harrisdale)
5AT THE GEE28NBTJ C Graham (Karnup)
6DUST COUPE3FSHM J Beamish (Southern River)
7KANO’S ENDEAVOUR34332NBTL S Celenza (Girrawheen)
8RUBY’S A DREAMA25236NBTK N Mclennan (Barragup)
9NIGHT FURY36285NBTJ Cole (Lake Clifton)
10OXLEY TYCOON67686NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 10Skyracing.tv08:52PM (WAtime)
Maiden Heat event over 405 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1GO WILD DOZER22264NBTI J Vuletich (Brookton)
2JAMBO JIM64436NBTK Jovanovic (Myalup)
3SURE SMART85555NBTW A Brown (West Swan)
4TRIXIE THE PIXIE56484NBTP S Harvey (Nambeelup)
5TRANCELLE LAD52FSHJ C Graham (Karnup)
6PRETTY MUCH GOLD122NBTM J Beamish (Southern River)
7CRUIZIN BOOTS62456NBTK J Foxton (Oakford)
8SMUDGE PROOF4FSHJ M Thompson (Southern River)
9FINDING DORA18886NBTB M Mcpherson (Southern River)
10EBIT RISING28583NBTC M Bennett (Southern River)
Race No. 11Greyhounds As Pets09:12PM (WAtime)
Maiden event over 490 Metres at Mandurah Of $1,740 Prizemoney.
1st: $950 2nd: $270 3rd: $135 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPPIN’ OVER82736NBTS A Lee (Barragup)
2VOULA MONELLI84384NBTS A Beard (Nambeelup Park)
3TAKEOVER SAUSAGE35P63NBTB M Mcpherson (Southern River)
4RANGI’S REVENGE43775NBTM K Ion (Oakford)
5TYPHOON TERRICKA42474NBTS A Beard (Nambeelup Park)
6FOOL’S BLACK32785NBTM J Beamish (Southern River)
7HABONDIA23627NBTS A Beard (Nambeelup Park)
8LAWYER52765NBTP J Worthington (Nambeelup)
Race No. 12Greyhoundswa.com.au Race Reviews09:27PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1SICILIAN WAVE2325222.90M A Morrone (Southern River)
2VAIN VANE1322123.18J E Iwanyk (Nambeelup)
3HAVAGO MENACE2114722.92L M Isaac (Harrisdale)
4REAL CHARMER38743NBTG S Shaw (Hillman)
5LAPLANDER7815523.41I E Bunny (Barragup)
6KNIGHTY2724522.99B M Mcpherson (Southern River)
7COOL AMBROSIA88768NBTD N Magistro (Oakford)
8THIS TIME TICH8657622.87P S Harvey (Nambeelup)
9TOP CLASS DIVA67867NBTE Crudeli (Nambeelup Park)
10SPOOKY BULLET4744523.15L J Rees (Byford)
Race No. 13Raptinracing.com09:45PM (WAtime)
Grade 5 event over 405 Metres at Mandurah Of $1,960 Prizemoney.
1st: $1,100 2nd: $315 3rd: $160 Unplaced: $55.

No.NameFormBestTrainer

1OXLEY RIVERS6325423.36M A Morrone (Southern River)
2WELLARD BIKIMI5443522.88K Jovanovic (Myalup)
3LUDICROUS SPEED2361422.98E A Campana (Canningvale)
4MINIATA BALE63716NBTJ M Thompson (Southern River)
5VALERIUS2322322.95T M Williams (Nambeelup)
6HARD COPY8636323.03P Worthington (Nambeelup)
7LIGHTNING DANCER76527NBTB M Mcpherson (Southern River)
8PRECIOUS PRETZEL1651222.94J E Iwanyk (Nambeelup)
9ADS7257422.72K Harding (Southern River)
10OUR GINJA NINJA7743623.15D A Coldstream (Nambeelup)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments