Saturday 24th January 2009


Race 1 307m 5 19.22
MARIE JAEGAR MEMORIAL HEAT 1
1 GRAND KISAKI 5 CAROLYN HORE
2 INDIGO LASS 5 GORDON HERBERT
3 CRAZY EYES 5 BRUCE CAMPTON
4 TURBO COUNT 5 PAUL BRADDON
5 SPUDNICK 5 BARRY COYTE
6 LADY MARMALADE 5 TRACEY TURNBULL
7 GYPSY ROSE CARGO 5 RONALD STEEL
8 SCANDALOUS MISS 5 RAELENE MCNAMARA

Race 2 450m 5 19.39
GEORGE & BETTY STEWART MEM’L HT1
1 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT
2 FIVE PENS 5 DONALD RONNEBERG
3 BONDS CARGO 5 RONALD STEEL
4 BLAST FURNACE 5 DARREN SULTANA
5 MISS TARO 5 JEANETTE FOLEY
6 BIG TOLL 5 EARL ANDERSON
7 YANTARRA SAM 5 LAWRENCE LEONARD
8 OUR REBOUND 5 CAROLYN HORE

Race 3 307m MX 19.57
CUDAL EDUCATION CENTRE MIXED FNL
1 SILVER WREN M IAN STANFORD
2 PYFO GO WILD M EDWARD SANCHEZ
3 SPEEDY JUNKET 5 BARRY CUTTING
4 DANA ANNABELLE 5 RODNEY MCDONALD
5 CASARINA M GORDON HERBERT
6 HATTAH PRINCESS M OWEN NEWTON
7 CHOPPA’S CAT 5 DOMINIC LANGHAM
8 MR. STARSKEY M RONALD HUPPATZ
9 LIKE IT IS M LESLEY COYTE
10 CARADO GERRICO M KEVIN BRENNAN

Race 4 307m 5 20.15
MARIE JAEGAR MEMORIAL HEAT 2
1 TRENDY CAPRI 5 DONALD RONNEBERG
2 SPEEDY CAMEO 5 JOHN ASHE
3 TOLLMAX 5 EARL ANDERSON
4 MR. TOPAZ 5 PAMELA BRADDON
5 BOND CRETE CARGO 5 RONALD STEEL
6 JANDERRA’S MAGIC 5 PAMELA BRADDON
7 COWGIRL MEL 5 GEOFFREY SHEATHER
8 LAURIE’S MATE 5 CASIE O’NEIL

Race 5 520m 5 20.32
BRAEWOOD SPRINT FINAL
1 JEMINI TOO 5 MAX BILSON
2 GLENTICKY GOLD 5 KEITH ALLEN
3 DANA GEORGE 5 RODNEY MCDONALD
4 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
5 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
6 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
7 COOL QUALITY 5 PAMELA BRADDON
8 STELLA STARLIGHT 5 MICHAEL GREEN
9 FAST ANDY 5 BRETT BOWERMAN
10 TIRRANNA BLUE 5 REX COOK

Race 6 520m NG 20.50
REG HURST MEMORIAL
1 SALFORD GYPO 4 TERESA MORRIS
2 MANDRAKE 1 ROBERT SHARP
3 BUSTA MUGGLETON 1 RODNEY MCDONALD
4 IRINKA DENNIS 2 RAYMOND SMITH
5 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB
6 KAYLA ENLIM 4 ROBERT MILNE
7 ASSASSIN JOURNEY 2 RONALD STEEL
8 FOREST STORM 4 JANICE HODGES

Race 7 450m 5 21.08
GEORGE & BETTY STEWART MEM’L HT2
1 TRUST ME KEZZA 5 DONALD RONNEBERG
2 HER SONG 5 EARL ANDERSON
3 DUNGALEER BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
4 SMART CARGO 5 RONALD STEEL
5 Vacant
6 LOYAL CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
7 MR. BOLT 5 DARREN SULTANA
8 OVERFLOW DREAM 5 RONALD HUPPATZ

Race 8 520m NG 21.28
COUNTRY CHALLENGE ORANGE CUP FNL
1 ELITE FURY 4 JOHN LAWSON
2 RAPID PHOENIX 4 GEOFFREY TOWNSEND
3 JANDERRA’S MATE 3 PAMELA BRADDON
4 DANA TIGER 2 RODNEY MCDONALD
5 ELITE FLASH 3 JOHN LAWSON
6 ROCKSTAR IMAGE 1 NICHOLAS HEALEY
7 BEVERAGE 1 GARRY WILLIAMS
8 DANA BEATRICE 1 RODNEY MCDONALD
9 IRINKA DENNIS 2 RAYMOND SMITH
10 MEAN JET 3 PAUL ROACH

Race 9 307m 5 21.48
MARIE JAEGAR MEMORIAL HEAT 3
1 FERARO SPICE 5 DONALD RONNEBERG
2 HEZA LARRAKIN 5 BRETT BOWERMAN
3 PETE MACK 5 GEOFFREY SHEATHER
4 PANDA PUZZLE 5 CAROLYN HORE
5 PIPPI’S MATE 5 PAMELA BRADDON
6 POWER PUNCHER 5 JOHN ASHE
7 PRAISED MONTANA 5 Unavailable
8 FAIR COLLISION 5 MARK VELLA

Race 10 307m NG 22.06
HAPPY 50TH ANNIVERSARY NEWTONS
1 KEZZA LEE 4 DONALD RONNEBERG
2 DANA JACK 2 RODNEY MCDONALD
3 MOONCOIN ROSE 4 JOHN ASHE
4 BARODA PEARL 3 DONALD RONNEBERG
5 DANA TEE 2 RODNEY MCDONALD
6 RUSSEL’S MEMORY 4 DALE TOLMIE
7 ELITE RAVEN 3 ROBERT SHEPHERD
8 REGAL KAYLA 3 MARGRETTE EDWARDS

Race 11 450m 5 22.24
GEORGE & BETTY STEWART MEM’L HT3
1 CROWELLA 5 Unavailable
2 ROCKET SHOT 5 ALLEN HANSEN
3 HOT FUZZ 5 TRACEY TURNBULL
4 SEAN’S CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
5 Vacant
6 SIMPLE AS THAT 5 CAROLYN HORE
7 YANTARRA PIPPI 5 LAWRENCE LEONARD
8 UNCOMPRISING 5 DARREN SULTANA

Race 12 307m 5 22.42
MARIE JAEGAR MEMORIAL HEAT 4
1 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON
2 SEPTEMBER MOON 5 MARGRETTE EDWARDS
3 YVONNE’S BEST 5 Unavailable
4 BRANDY ROSE 5 ROBERT MILNE
5 CARRASCO 5 LYNN MANEY
6 EXPRESS CARGO 5 RONALD STEEL
7 MEDIUM PACE 5 AMANDA GINN
8 TARADEARRA 5 PAMELA BRADDON