Wednesday 16th July 2008


Race 1 450m M 15.51
ORANGE GBOTA BRANCH MDN
1 AYWON M ANTHONY FRAZER
2 SLIPPING MORRIS M RICHARD KIRBY
3 MIDNIGHT LIZZIE M GEOFFREY SHEATHER
4 RODRICK M NOELENE BOLTON
5 VALLEY HI M CLEMENT MASTERS
6 COCKY ROBBER M SHAUN KIRBY
7 BENSON BALE M MARGARET BANNERMAN
8 GAME KEEPING M CHARMAINE ROBERTS
9 TIANI SHIRAZ M LESLIE WHITTON
10 PRINCESS ZARINA M TANIA CHERE

Race 2 450m 5 16.09
FENGORE PLANT HIRE STK
1 SHACOBY ANN 5 TERRENCE NORTHEY
2 IRON BARK FOREST 5 GEOFFERY CASE
3 REGAL COUNTRY 5 GEOFFERY CASE
4 BACK DRAUGHT 5 DARREN SULTANA
5 RICH MAGNETIC 5 JAN STEEL
6 KARLOO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
7 ROYAL SCOUT 5 DENIS MCDONALD
8 PRAIRIE RIDER 5 TY MATTHEWS
9 LETHAL GRIN 5 GREG FORD
10 OFF THE ROPES 5 GLEN GINN

Race 3 450m 5 16.29
M. VELLA/J.HUNTER APPRECIATION
1 KOOKABUNNA BING 5 GEOFFREY SHEATHER
2 LEGAL ARGUMENT 5 GEOFFREY SHEATHER
3 MELODY MACK 5 JOHN CHAPMAN
4 COLLECTIVE BANG 5 ROBERT SHARP
5 MACBAI THE SEA 5 SHANNON KIRBY
6 CRIME LEE 5 ALAN HARPER
7 NATIONAL DEBT 5 DAVID JONES
8 MY SUSIE 5 ANTHONY FRAZER
9 SINS COMET 5 JUBAL BEADMAN
10 MEDIUM PACE 5 GLEN GINN

Race 4 450m FFA 16.49
BATHURST RSL CLUB FFA
1 MOORBEL JACK 2 GLEN GINN
2 BRIDGET LEE 4 LEN HAARING
3 Vacant
4 POWER FORCE 4 KEITH STANLEY
5 FLYING MITCH 1 ASHLEY LAMB
6 Vacant
7 BELLS FAIR 2 MARK VELLA
8 FOREST STORM 4 JANICE HODGES

Race 5 520m 5 17.08
RED CROSS VOLUNTEERS STK
1 MEDWAY BOY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
2 BRITNEY LANE 5 SEAN BANNERMAN
3 MARKO POLO 5 DARREN SULTANA
4 WOODGER GIRL 5 DARREN SULTANA
5 ROYAL ARCHER 5 EDWARD SANCHEZ
6 SERIOUS CHARGE 5 DARREN SULTANA
7 FLYING ESTHER 5 STEVEN BUTLER
8 LILLY LAGOON 5 TERENCE BOURKE
9 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
10 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON

Race 6 450m 4/5 17.28
POWERFUL LEE @ STUD FNL
1 ROCKSTAR IMAGE 4 NICHOLAS HEALEY
2 ZEYRA’S BEST 5 ANTHONY MEDINA
3 MAELSTROM 4 CHARMAINE ROBERTS
4 COMFORTABLY NUMB 4 JASON WILSON
5 DRACO 5 SHANNON KIRBY
6 NAVAHO LANE 5 MARGARET BANNERMAN
7 DEAKSEY 4 TROY SUNDSTROM
8 RIP VAN RIP 5 PAMELA BRADDON
9 SHACOBY ANN 5 TERRENCE NORTHEY
10 CRIME LEE 5 ALAN HARPER

Race 7 618m 5 17.44
SISKA LODGE ENCOURAGE STK
1 TYLER’S CHAMP 5 GLEN GINN
2 JUNIOR CRUISER 5 STAN STANFORD
3 PROMETHEUS 5 SHANNON KIRBY
4 MIDNIGHT GIRL 5 TROY SUNDSTROM
5 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
6 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
7 PRETTY JESS 5 ANTHONY FRAZER
8 NO COMFORT 5 LEN HAARING
9 SAM’S TOWN 5 EDWARD SANCHEZ

Race 8 520m 5 18.03
FISH & SONS PRODUCE STK
1 JARMANE 5 SHANNON KIRBY
2 BLUE ERASER 5 BARRY CONWELL
3 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
4 BEARLY MOVIN’ 5 JOEL MAHONEY
5 SWEENY 5 BARRY COYTE
6 CHLOE MILNE 5 ROBERT MILNE
7 KARA’S PRINCESS 5 CAROLYN HORE
8 FUTURE KEEPING 5 CHARMAINE ROBERTS
9 WAVE TO AULANI 5 ANTHONY FRAZER
10 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA

Race 9 520m M 18.22
BATHURST GBOTA BRANCH MDN
1 COLT LANE M SEAN BANNERMAN
2 MISS FEVER M LISA CURLE
3 GEM’S MAGIC M BRUCE CAMPTON
4 ROYAL JET M DENIS MCDONALD
5 MISS KABA M CAROLYN HORE
6 DANA CUZZY M STEPHEN TURNER
7 CATWALK DIVA M LESLEY REYNOLDS
8 BLUE RIDGE M SHAUN KIRBY
9 PEARL LANE M MARGARET BANNERMAN
10 MY ASTON MARTIN M DANIEL GOOLEY

Race 10 450m 4/5 18.37
WESTERN ADVOCATE STK
1 NATIONAL SPICE 5 DENNIS FORD
2 DULCIE LIMES 5 PAUL ROACH
3 BENZENE 5 DAVID JONES
4 LOCHINVAR LASS 5 STAN STANFORD
5 GLEN’S WISH 4 GLEN GINN
6 STRAIGHT NO ICE 4 CAROLYN HORE
7 VALLEY PRINCE 4 CLEMENT MASTERS
8 SELENE 4 SHANNON KIRBY
9 MODERN MARSHALL 5 ROBERT SHARP
10 LEUMEAH LAD 5 LISA CURLE