Thursday 17th September 2009


1 JAMBEROO PUB MAIDEN HT 1 MAID 520M 7.28 P.M.
1 ATE OCTANE – BARRY RICCIO
2 PEEL RIDGE GRACE – BRIAN REILLY
3 LUKE’S BOY – WALTER CHISWICK
4 TENITIS – MATHEW WOTTON
5 PLAYFUL GEM – DAVID THOMPSON
6 SIR BOMBA – YANI PAPPAS
7 DYNAMIC SHIRAZ – WARREN BOLWELL
8 PAUA TO ERUPT – STEVEN WHITE
9 BOTANY FRESH – MATTHEW BOZOVITCH
10 JUST ATHENA – WALTER LUTIGER

2 – RED DOG FINANCE MAIDEN HT 2 MAID 520M 7.52 P.M.
1 FOREVER BOYD – SUZANNE HOLLAND
2 FANCIA COOLIE – PATRICK WOOD
3 WESTERN BOY – ANDREA SPINELLO
4 ELEGANT ANGEL – JOYCE ALAMANGO
5 JUST ALBI – WALTER LUTIGER
6 SAUCY SISTER – JOSEPH STIVALA
7 ELITE DOS – JAMES COYLE
8 MR. MASSEY – CHRISTINE PROCTOR
9 AFFILIATE – IAN MCFARLANE
10 RED HOT SPECIAL – MATHEW WOTTON

3 – WOLLONGONG DENTAL CERAMICS 5 Gd 520M 8.11 P.M.
1 COOL AVENGER – JENNIFER BROWN
2 SONIA BAY – MARIE BURTON
3 AWESOME BEST – OWEN LANGLEY
4 KAY NINE – JOHN RICHARDSON
5 FLIRTINI – KENNETH BURNETT
6 SHANE’S DILEMA – PAT WEST
7 DANMAT – STEPHEN LAMBLEY
8 DIRECT JOLIE – MARK ARNCLIFFE
9 DEMARCO – JENNIFER BROWN
10 CALL THE ROLL – DAVID JONES

4 – ALBION PARK POULTRY HT 1 MX 600M 8.35 P.M.
1 AKIKO ALLEY – MATTHEW MATIC
2 JACQUI’S GODDESS – LUKE AZZOPARDI
3 INFLATED EGO – WAYNE BOWEN
4 BLUE SKY BLUES – CAROLYN REINKE
5 CLEARLY CLASS – COLIN WILLIAMS
6 SURFIN ON – CAROLYN REINKE
7 ANGEL’S PRIDE – JOYCE ALAMANGO
8 TYPIFY – STEPHEN MILLIGAN
9 JOY’S DELIGHT – PAUL HODGSON
10 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON

5 – RAY WHITE SHELLHARBOUR VILLAGE 5 Gd 520M 8.55 P.M.
1 RAPID UNIT – JANE CARRUTHERS
2 MISS MARILYN – JOHN GRECH
3 PRISTINE JOURNEY – JANE CARRUTHERS
4 THREE FOR TEN – MICHAEL ABBOTT
5 PRECOMI – ALAN CROKER
6 MAGGIE LYN – ANDREA SPINELLO
7 GLORIOUS GEM – MARK ARNCLIFFE
8 APPLE CROSS – WARREN BOLWELL
9 LOVELY DREAM – JULIAN SPITERI
10 DISTRIBUTE – LISA MCFARLANE

6 – DAPTO MAIDEN SERIES FINAL MX 520M 9.14 P.M.
1 RITZA’S REQUEST – MARK GATT
2 LIQUIGAS – MICHAEL ABBOTT
3 BRISK MISS – LEANNE PROCOPIO
4 MR. METZ – RON BALL
5 MOONSHINE CADDIE – WALTER LUTIGER
6 DOLLSTAN DREAM – STEVEN TURNER
7 TALIESIN JOHN – JIM COLEMAN
8 WASTAGE – GARRY WILLIAMS
9 PAUA TO ERUPT – STEVEN WHITE
10 ELITE DOS – JAMES COYLE

7 – TEAM CARE INSURANCE HT 2 MX 600M 9.38 P.M.
1 EXOCET – MARK ARNCLIFFE
2 PURE UNLEADED – RODNEY STEWART
3 SHREWD SUSPICIAN – PHILLIP BAILEY
4 LUCKY ZERO – JANEL ERWIN
5 FLAT TRACKER – CAROLYN REINKE
6 RELEASE – IAN MCFARLANE
7 DIOR DANCER – KENNETH BURNETT
8 VENICE FANTASY – STEVEN WESTMAN
9 LITTLE MISS PINK – GLENN MASTERS
10 PREFIGURE – STEPHEN AYLETT

8 – GREG ROGERS & ASSOCIATES STAKES 3/4 Gd 520M 9.58 P.M.
1 ALL DONE – CAROLYN REINKE
2 RICKY LEE – CAROLYN REINKE
3 KERRIE LEE – CAROLYN REINKE
4 KIER MARIA – RUTH MATIC
5 TIAN HAO MISS – RAY STEELE
6 KARATHA GOLD – MARIE BURTON
7 SHY BOND – MARK AARNCLIFFE
8 SOVEREIGN HILL – ROBERT MUMFORD

9 – SUNNY ROOF WORKS STAKE 5 Gd 600M 10.19 P.M.
1 LITTLE MISS PINK – GLENN MASTERS
2 KING ARIEK – CHRISTINE PROCTOR
3 MILLEFIORI – IAN MCFARLANE
4 GLASSES – HARVEY KERRIGAN
5 SARKIS – VICKI PREST
6 KEROSENE – MARK ARNCLIFFE
7 SPRING LEE – MARK ARNCLIFFE
8 NO WAY AARON – CAROLYN REINKE
9 JOY’S DELIGHT – PAUL HODGSON
10 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON

10 – RAY WHITE ALBION PARK 5 Gd 520M 10.42 P.M.
1 GENERAL ORLOV – MARIE BURTON
2 ELUSIVE AKABARNI – STEPHEN BARWICK
3 GARLAND TIGER – CHRIS HENSLER
4 IZZY QUICK – JOHN ASHE
5 PERFECT SOCKS – CHRISTINE PROCTOR
6 THATZA CHOKER – MICHAEL CLAYTON
7 GREAT GHANDU – IAN MCFARLANE
8 MIKKI JAMES – GEORGE MICALLEF
9 SPENT THE RENT – BARRY CAMPBELL
10 KNIGHT BLAZER – JOHN RICHARDSON

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments