Thursday 24th April 2008


Race 1 520m M 19.28
TABCORP MAIDEN HT 1
1 SILVER SHIRLEY M JOHN FLEMING
2 CYCLONE TOPAZ M BARRY BURNET
3 ZAMBORA DROGBA M FRANCES SCERRI
4 I’VE GOT CHILLS M WAYNE HUNTER
5 SLIPPERY CHARLIE M PETER TOGIAS
6 SHIRAZ SHAZ M STEPHEN BARWICK
7 BLACK PINS M LES DEGUARA
8 TIME ON EARTH M OWEN LANGLEY
9 SILKY CHARM M JASON MAGRI
10 TADMORE MADDY M TOM ASTBURY

Race 2 520m MX 19.52
WOLLONGONG HELLENIC CLUB FNL
1 LARRY THE LIP 5 KENNETH STAINES
2 LITTLE LOVE M BARRY BURNET
3 ALONG CAME JONES M ANTHONY HARDAKER
4 THUNDER SPOOK M WALTER LUTIGER
5 FIRENZO BALE M SIMON RHODES
6 MIGHTY THOR M NEVILLE BROWN
7 OPRAH HAND M ALAN LAVERTY
8 IVANOVIC 5 TRACEY HURST
9 SILKY CHARM M JASON MAGRI
10 MRS OWL’S HOUSE M ROBERT ARNOLD

Race 3 520m 5 20.11
MICHAELS CELLARS STAKE
1 DISCRETE DESIRE 5 RAYMOND HOLT
2 ZAMBORA FLASH 5 FRANCES SCERRI
3 DANA KNUCKLES 5 NEVILLE BROWN
4 DALALLA’S DRINK 5 JOHN GRECH
5 OLAZABAL 5 MARK ARNCLIFFE
6 LITTLE TOOTER 5 SUZANNE HOLLAND
7 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE
8 BRAVO ROYAL 5 JOSEPH STIVALA
9 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS
10 UNO IAN 5 JAMES JONES

Race 4 520m M 20.35
SKY CHANNEL MAIDEN HT 2
1 BETTY’S BAZOOKA M TOM ASTBURY
2 SILVER COLLISION M JOHN FLEMING
3 MISS SUMMER FLY M JULIAN MICALLEF
4 MISS ADONNA M EWEN CAMERON
5 LIGHTENING LIZZY M FREDERICK MALONE
6 CYCLONE PRINCESS M SANDRA CLISSOLD
7 TINY THUNDER M WALTER LUTIGER
8 SLIPPERY BOY M PETER TOGIAS
9 PEZ DISPENSER M SHAUN EVANS
10 RISING PUZZLE M KENNETH STAINES

Race 5 520m 5 20.55
POPLAR PETFOOD&PRODUCE STK
1 MYSTIQUE STREAK 5 ALLAN MUIR
2 THIRTY THREE 5 MARK ARNCLIFFE
3 YALLAH TARGET 5 GEORGE MICALLEF
4 MON DIEU 5 MAJELLA FERGUSON
5 THUNDER COL 5 WALTER LUTIGER
6 THUNDER SUZ 5 WALTER LUTIGER
7 OPONONI GIRL 5 CLIFFORD BELL
8 DAZZLING DANCER 5 KENNETH BURNETT
9 UNO IAN 5 JAMES JONES
10 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS

Race 6 520m NG 21.14
BOTTLE’O MICHAELS CLARS DBY FNL
1 BARGERO 3 STEPHEN CLEARY
2 MOUNTAIN OF LOVE 3 RUTH MATIC
3 LITTLE CHAD 4 RUTH MATIC
4 KOUTU ON FIRE 3 CLIFFORD BELL
5 TAYLA MAGOO 5 SIMON RHODES
6 SUPER BUCKS 4 SIMON RHODES
7 RIDDLE MAN 2 JAMES DAVIDSON
8 BEVERAGE 1 GARRY WILLIAMS
9 EIFFEL AZZ 5 KARINA BRITTON

Race 7 600m 5 21.38
SKRAPIS FAMILY APPRECIATION STK
1 QUINLAN’S RUN 5 WALTER LUTIGER
2 DANA LOU LOU 5 NEVILLE BROWN
3 GOZO’S PICK 5 MARIO DEBONO
4 STYLISH LAIRD 5 ROSE BIRRELL
5 MYSTIQUE VALLEY 5 ALLAN MUIR
6 LUCKY LAIRD 5 ROSE BIRRELL
7 TWO GEE UP 5 LYNETTE TSOHALIS
8 FANCY NIMBUS 5 NEVILLE BROWN

Race 8 520m 4/5 21.58
WHISKY ASSASSIN @ STUD STK
1 DEAD WOOD DANCER 5 MICK PLAYER
2 HIGHWAY ZIP 5 DOUGLAS MARTIN
3 YALLAH FLIGHT 4 ROSE PARRISH
4 MIDNIGHT CURFEW 4 GARY EDWARDS
5 JAMES BANNER 5 DIANE WELLS
6 MY BOY COOPER 4 LORETTA RICE
7 KUMTA SNIP 5 WALTER LUTIGER
8 CUSTOM ROYAL 5 JOSEPH STIVALA
9 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS
10 UNO IAN 5 JAMES JONES

Race 9 600m 5 22.22
AUCTION SUNDAY 4TH MAY STK
1 IRINKA BRONTE 5 FREDERICK MALONE
2 ALL ABOUT MONEY 5 FRANCES SCERRI
3 LATE TO FIRE 5 BRENT RYAN
4 CLAPPO 5 LORETTA RICE
5 Vacant
6 MICK TANGA 5 CAROLYN REINKE
7 DEADWOOD DAWN 5 MICK PLAYER
8 FINE ELEMENT 5 HAJNALKA STANKOVIC

Race 10 520m 5 22.45
LEST WE FORGET STK
1 TOMERONG LIL 5 STEPHEN BARWICK
2 MISS RHONDA 5 JOHN RICHARDSON
3 TORS CHANCE 5 MARK ARNCLIFFE
4 EIFFEL ROSE 5 KEITH WILMOT
5 BURN IT DOWN 5 RUTH KING
6 TOKEN PACE 5 JULIAN MICALLEF
7 MISS MARILYN 5 JOHN GRECH
8 SHANDY’S ME NAN 5 BEVERLEY MAHONEY
9 UNO IAN 5 JAMES JONES
10 I’M KEEPING 5 LYNETTE TSOHALIS