Wednesday 15th September 2010

Box Draw For Dapto – Wednesday 15th September 2010

Race No. 1Illawarra Relay4life Goal $300k07:08PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AHUREWA4V R Brown (Fisher)
2CHRISTAL BENZ6B C Riccio (Loftus)
3MISS PRAWN52435C Bell (Yallah)
4PLAYING FAIR6R Birrell (Appin)
5SWARTE PETE37B C Riccio (Loftus)
6MISS SHELL883J T (Kiama Downs)
7UP THERE CAZALY33552A Zarb (Revesby)
8SHANDON BELLS42274A Hardaker (Bargo)
9TWINDALL4T F Callen (Argenton)
10TEN OF HEARTS38755W Kraeft (Greenacre)
Race No. 2Celebrate Remember Fight Back07:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1WHERE TO55581K Hayter (Wilton)
2ETERNAL JESS52288A P Spence (Werombi)
3WILL MIDAS55421D Clarke (Tahmoor)
4WALKABOUT JILL27616B K Sweeney (Booragul)
5FOOLISH NOTION82474J W Campbell (Kempsey)
6HIGHLAND ABBEY44452S K Wadick (Moss Vale)
7GEORGE DICKLE31166T W Brett (Grandchester)
8SIN CITY BABY23642A P Spence (Werombi)
9CROWN 73726P W Grech (Hinchinbrook)
10AMERICAN IDIOT65646T F Callen (Argenton)
Race No. 3 Surf Rookies Relay4life07:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ELITE IMPACT12485T J Caines (Wedderburn)
2ORIGINAL BLONDE86443R C Camilleri (Gunning)
3TRUTH FAITH34637M Player (Tahmoor)
4COUNTRY BOB35543B M Burnet (Dapto)
5HIGHLAND RAIN31577S K Wadick (Moss Vale)
6IMPRESSIVE SURF43416C Williams (Albion Park Rai)
7YOU’LL SEE BOYS61756F Sarlamis (Kemps Creek)
8TWO SIX TWO44724N W Staines (Yass)
9BRAYDEN’S BOY73275D J Stewart (Shellharbour)
10RAPID GUY LUKE58825B C Peck (Gunning)
Race No. 4Cancer Council08:06PM (NSWtime)
Mixed event over 297 Metres at Dapto Of $920 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ACES WILL DO14783S M Sands (Dapto)
2ALBE’S A MYSTERY26745B K Sweeney (Booragul)
3SATURN STATE21228B J Caden ()
4FOOLISH LAIRD16322R D Birrell (Appin)
5MEATLOVERS35311A J Lord (Cawdor)
6AWESOME ODY77285O M 2009ilakis (Matraville)
7MY BOY COOPER52444L Rice (Unanderra)
8BOMBO BLUE62581M W Griffin (South )
9CYAN SHIRAZ73821W Saliba (Lethbridge Park)
10MIGHT AND CROW764F4T F Callen (Argenton)
Race No. 5Relay For Life Heat 108:26PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,255 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING LA LA3636N Staines (Yass)
2MOONSHINE FLASH24364S Arnold (Old Erowal Bay)
3LAGOON HOLLY84558R A Jones (Raby)
4KATHY LAFOURCHE87558O Vassilakis (Matraville)
5ANGEL’S BREATH26765J White (St Helens Park)
6BUSTED BIRD53E Cameron (Mittagong)
7HILLS OF BREFFNI33775A Hardaker (Bargo)
8DANCE OF NIGHTS44877D Clarke (Tahmoor)
9ROYELLA ROSE65545Y Pappas (Royalla)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Survivors Walk 10am Saturday08:45PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Dapto Of $920 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1KAY NINE12446J H Richardson (Dapto)
2MAD MARTY BEE55151A J Lord (Cawdor)
3MISTER BANNER41472N W Staines (Yass)
4GLAMARRELLA65314C Williams (Albion Park Rail)
5FIORE BALE33263A P Spence (Werombi)
6MISS HORIZON11482O M 2009ilakis (Matraville)
7ROSE COTTAGE43682A Hardaker (Bargo)
8BUSH COWGIRL78477C L Hayter (Wilton)
9ENFORCER VALLEY64774A P Spence (Werombi)
10ENFORCE THAT75876D H Bramich (Redbank Plains)
Race No. 7Relay For Life Heat 209:06PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 600 Metres at Dapto Of $1,115 Prizemoney.
1st: $675 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1HAVING FUN TIMES54744R W Arnold (Wingello)
2BELGENNY ECLIPSE83442C J Faber (Camden)
3BLACK BOSS55453D A Guppy (Park Ridge)
4DASHER’S ANGEL86766L R Lewis (Cedar Grove)
5SHE GOES GOOD78817B Peck (Gunning)
6HAYVILLE PRINCE32248W Bates (Shellharbour)
7MR. BRIX37667M Player (Tahmoor)
8CEE TEE PEE23864T L Turnbull (Sofala)
9ROYELLA ROSE65545Y Pappas (Royalla)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Team Friendship Relay For Life09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS CRIBRALTAR68537B C Peck (Gunning)
2I’M ANGUS45538R A Steele (Menangle Park)
3SNOWSILLF4543R F Alcock (Belimbla Park)
4CLEAN TAKE1T J Caines (Wedderburn)
5CAWBOURNE DEBBIE5144J P Spiteri (Albion Park Rail)
6LITTLE BLITZ51835P J Rowe (Farmborough Hts)
7HANNAH KEEPING24321A J Lord (Cawdor)
8MY BOY CALEB12J Zahra (Riverstone)
9KESHA STAR65878A Chircop (Kemps Creek)
10MOVE OVER TIGER87484A Wade (Kings Langley)
Race No. 9Candelight Ceremony Of Hope09:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 520 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MEDWAY SHIRAZ36424R J Gentles (Windsor)
2COREY’S GIRL47772D J Stewart (Shellharbour)
3KAKKU’S GIRL83447A Chircop (Kemps Creek)
4KIAMA SUNRISE671J T Gannon (Kiama Downs)
5CAWBOURNE HELEN1637A J Lord (Cawdor)
6HUSTLER’S DREAM65375B K Sweeney (Booragul)
7MAGGIE’S MARK18587A Hardaker (Bargo)
8PAT’S CHANCE57668M J Wotton (Kemps Creek)
9MOVE OVER TIGER87484A Wade (Kings Langley)
10SNACKBAR SALLY67877M J Wotton (Kemps Creek)
Race No. 10Dapto Dog Squad Relay4life10:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 297 Metres at Dapto Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1NARROW BIAS13784R F Alcock (Belimbla Park)
2EVIE’S BIG CHILL111L Galea (Castlereagh)
3GOOSE37381T F Callen (Argenton)
4BACK THERE127R Birrell (Appin)
5ELITE SOLITUDE43643R J Dixon (Gunning)
6MISS GULLIBLE14861D Kinsella (Merrylands)
7WILD REX64433A P Spence (Werombi)
8POP’S PHIL41225A W Provest (Ulladulla)
9VINNY’S BOY84645L J Annett (Welshmans Reef)
10JUSTA BUSTA24663P W Grech (Hinchinbrook)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments