Saturday 24th October 2009


1 – BLUES MEAT STAKES MAID 313M 7.15 P.M.
1 ALBIE JONES – PETER THOMPSON
2 NUCLEAR MAGPIE – PETER DUTTON
3 WEATHER – WARREN MARRIOTT
4 COOL FANTASY – GLEN COLLETT
5 ARMATREE ELLE – BRIAN BAKER
6 HITMAN HARRY – RORY TRAPPETT
7 MONTGOMERY BURNS – HERBERT SIMPSON
8 MISS PENNY CARGO – RONALD STEEL

2 – WESTERN MAGAZINE STAKES MX 313M 7.35 P.M.
1 RAPID DADDY – BRIAN BAKER
2 FULL TANK – BRIAN BUSH
3 ABBEY KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
4 SUNSET HORIZON – RORY TRAPPETT
5 SURFIN’ GEORGE – GRAHAM PICKERING
6 DROOPY’S HEART – PETER DUTTON
7 BANK ON CARGO – RONALD STEEL
8 NEVER MESS UP – THOMAS MILLER

3 – AMAROO HOTEL STAKES 5 Gd 313M 7.55 P.M.
1 COLLISION PEARL – RODNEY KENNEDY
2 SEPTEMBER MOON – MARGRETTE EDWARDS
3 LADY CARGO – RONALD STEEL
4 SWIFT MATTANAY – GREG FORD
5 SHERWOOD BLACK – HERBERT SIMPSON
6 HEAVY HAULAGE – MITCHELL CALE
7 BROTHER BOY GRAY – BRIAN BUSH
8 MISS CINDY – BRADLEY O’NEIL

4 – BAKER BUSINESS EQUIPMENT STAKES 4 Gd 313M 8.15 P.M.
1 FOOL’S RUN – GRAHAM PICKERING
2 DARRELL LEE – GLEN COLLETT
3 TAMMY MOON – RONALD STEEL
4 SONGAR HI TIDE – PETER THOMPSON
5 YANTARRA SAM – LAWRENCE LEONARD
6 TOOLMAN BONZA – RONALD HUPPATZ
7 WISE KODA – WILLIAM WRIGHT
8 REGAL KAYLA – MARGRETTE EDWARDS

5 – DUBBO CITY BAKERY STAKES FFA 313M 8.35 P.M.
1 HILL BILLY – MITCHELL CALE
2 CHARMING CHELSEA – PAUL BRADDON
3 V A C A N T
4 MISS TARO – JEANETTE FOLEY
5 LET GO – GRAHAM PICKERING
6 V A C A N T
7 ROYAL COURT – GRAHAM PICKERING
8 FERARO SPICE – DONALD RONNEBERG

6 – LESLEY ANN LEONARD MEMORIAL H1 NG 400M 8.55 P.M.
1 ACE KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
2 NIGHT OF SILENCE – RODNEY KENNEDY
3 TOP GUN CARGO – RONALD STEEL
4 TIRRANNA BLUE – LAWRENCE LEONARD
5 V A C A N T
6 GOGO MARY – BRADLEY O’NEIL
7 MURRAY’S CHOICE – MITCHELL CALE
8 NATURE INC – WARREN MARRIOTT

7 – LESLEY ANN LEONARD MEMORIAL H2 NG 400M 9.15 P.M.
1 MISS GUN CARGO – RONALD STEEL
2 VINRO’S WISH – LAWRENCE LEONARD
3 V A C A N T
4 ELIZA’S KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
5 BRANDY ROSE – BRADLEY O’NEIL
6 V A C A N T
7 EMJACK OSTI – AMANDA GINN
8 EZY COUNT – PAMELA BRADDON

8 – LESLEY ANN LEONARD MEMORIAL H3 NG 400M 9.35 P.M.
1 BLACKRAIN BONNIE – PETER DUTTON
2 PAPER STATE – BRADLEY O’NEIL
3 V A C A N T
4 NAOMI KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
5 VESUVIO JOE – AMANDA GINN
6 V A C A N T
7 MUSCLE’S MONARO – GRAHAM PICKERING
8 FINAL ARGUMENT – PAUL BRADDON

9 – LILITON STAKES 3/4 Gd 516M 9.55 P.M.
1 SWEET KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
2 WINONA GOLD – GRAHAM PICKERING
3 V A C A N T
4 INTELLECT – GRAHAM PICKERING
5 TOTAL CLASS – LEIGHTON WINTER
6 V A C A N T
7 ALMOST INVISIBLE – KEVIN BRENNAN
8 BONDS CARGO – RONALD STEEL

10 – PACIFIC FLOW TECHNOLOGY STAKES 5 Gd 516M 10.15 P.M.
1 TAR GIRL – THOMAS MILLER
2 GAZMICK MARLEY – GARRY ABERNETHY
3 NIFTY KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
4 NYAD SHIRAZ – GRAEME SMITH
5 V A C A N T
6 AWESOME LADDIE – AMANDA GINN
7 MARCO KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
8 GRACE KEEPING – CHARMAINE ROBERTS