Sunday 6th December 2009


1 – DAILY LIBERAL STAKES MX 313M 5.00 P.M.
1 KIOWA PRINCE – DEREK KERR
2 MISS IFFY – WARREN JARVIS
3 SILVER PORCHE – RORY TRAPPETT
4 SHERWOOD BLACK – HERBERT SIMPSON
5 JOE STRIKER – MEGAN-LEE MASON
6 QUICK TO EXCEL – DAMIEN LEE
7 ROCK ENFORCER – ALFRED VELLA
8 WEATHER – WARREN MARRIOTT
9 MISS PENNY CARGO – RONALD STEEL
10 ADORABLE MONSTER – WARREN MARRIOTT

2 – SALT FISH ‘N CHIPS STAKES MAID 400M 5.20 P.M.
1 MONSTER DAMAGE – WARREN MARRIOTT
2 MUGARI – MICHAEL HODGES
3 TOTAL HUSTLER – LEIGHTON WINTER
4 HONEYBEE STRONG – HERBERT SIMPSON
5 V A C A N T
6 BRENROD ASSASSIN – RODNEY KENNEDY
7 MUDGEE SHIRAZ – ANTHONY SALMON
8 SOURCE CODE – GREG FORD

3 – COOLABAH GOST COMPANY STAKES 5 Gd 400M 5.40 P.M.
1 GOGO MARY – BRADLEY O’NEIL
2 DEFENCE COUNCIL – DAMIEN LEE
3 LUCY LIL – MITCHELL CALE
4 MUD BUTTON – ALFRED VELLA
5 PENELOPE PITSTOP – WARREN JARVIS
6 MONTGOMERY BURNS – HERBERT SIMPSON
7 ARMATREE ELLE – BRIAN BAKER
8 VINRO’S WISH – LAWRENCE LEONARD

4 – AUSURE INSURANCE & FINANCE STK MAID 400M 6.00 P.M.
1 SUGAR CUBES – ALFRED VELLA
2 COUNTRY SPOT – GREGORY BOARD
3 LIGHTFINGA BLUE – DAMIEN LEE
4 BLUE MONSTER – WARREN MARRIOTT
5 DEPOSIT CARGO – RONALD STEEL
6 NOVEMBER ROCK – CLIFFORD RUSTEN
7 CATCH ME – BRADLEY O’NEIL
8 NYAD SELECT – RODNEY KENNEDY

5 – DUBBO RSL STAKES 5 Gd 516M 6.20 P.M.
1 SMOOTH FANCY – DENNIS BARNES
2 YAARNZ – MEGAN-LEE MASON
3 SWIFT MATTANAY – GREG FORD
4 FAST BUDDY – WARREN JARVIS
5 EMANNETTE – AMANDA GINN
6 SPRING LEGEND – GREGORY BOARD
7 MISTER RIDDLE – BARRY COYTE
8 ELIZA’S KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
9 AWESOME LADDIE – AMANDA GINN

6 – LILITON STAKES B8 516M 6.40 P.M.
1 HEZA LARRAKIN – WARREN JARVIS
2 NIFTY KEEPING – CHARMAINE ROBERTS
3 V A C A N T
4 LORD JIM – PETER CARR
5 TAP THAT – RODNEY KENNEDY
6 V A C A N T
7 SWIFT FANCY – DENNIS BARNES
8 TOTAL CLASS – LEIGHTON WINTER

7 – DUBBO DISTRICT KENNEL CLUB STK B8 400M 7.00 P.M.
1 EXPRESS CARGO – RONALD STEEL
2 FERNANDO – RHONDA MILLSTEED
3 SMART CARGO – RONALD STEEL
4 FANCY SHELLY – TRACY BARNES
5 V A C A N T
6 MEDIUM PACE – AMANDA GINN
7 AT THE HOP – RAYMOND BOURKE
8 HEAVY HAULAGE – MITCHELL CALE

8 – BILLY BOLAND MEMORIAL FINAL 4/5 Gd 400M 7.20 P.M.
1 TANIA’S MYSTERY – BRIAN BUSH
2 MISS CINDY – BRADLEY O’NEIL
3 PROPER DRAUGHT – MICHAEL HODGES
4 MURRAY’S CHOICE – MITCHELL CALE
5 VESUVIO JOE – AMANDA GINN
6 WINMOORE JOE – AMANDA GINN
7 PREMIER DOOLEY – CLIFFORD RUSTEN
8 UNO NYAD – GRAEME SMITH
9 LUCY LIL – MITCHELL CALE
10 FULL TANK – BRIAN BUSH

9 – DAWSONS PLASTER WORKS STAKES 5 Gd 400M 7.40 P.M.
1 ELLA MCDUCK – RHONDA MILLSTEED
2 JOSTLE – BRIAN BAKER
3 MIMZY – BARRY COYTE
4 SHINERINE – RAYMOND BOURKE
5 V A C A N T
6 TIRRANNA BLUE – LAWRENCE LEONARD
7 TOTAL DEPOSIT – ANTHONY SALMON
8 CYCLONE COUNTRY – GREGORY BOARD

10 – KEVIN HEWETT APPRECIATION STAKE 4 Gd 313M 7.55 P.M.
1 OUT BLASTS BINGO – GREG FORD
2 BLACK MUSKRAT – WARREN JARVIS
3 PRESSURE PUZZLE – RAYMOND BOURKE
4 GYPSY ROSE CARGO – RONALD STEEL
5 V A C A N T
6 REGAL KAYLA – MARGRETTE EDWARDS
7 WISE KODA – WILLIAM WRIGHT
8 AWESOME MATE – CLIFFORD RUSTEN

11 – GARVAN FINANCIAL STAKES 5 Gd 313M 8.10 P.M.
1 HYPO LADY – ROBERT FELSTEAD
2 SONIC WIRRAWAY – ROBERT MILNE
3 BROTHER BOY GRAY – BRIAN BUSH
4 CYCLONE ANGEL – DEREK KERR
5 SEPTEMBER MOON – MARGRETTE EDWARDS
6 DROOPY’S SPARK – CLIFFORD RUSTEN
7 MAKE ME AWESOME – WARREN JARVIS
8 HITMAN HARRY – RORY TRAPPETT
9 ASSASSIN FRANK – ALFRED VELLA