Saturday 18th April 2009


Race 1 350m 4/5 13.00
VIDEO PRE-ORDERS ONLY $11
1 REBELS IRONMAN 5 ANNE HECTOR
2 DISTANT BELLS 4 ROSEMARIE CAMILLERI
3 RONRAY EXPRESS 5 RAY STEELE
4 WALFORD 4 ROSE BIRRELL
5 ZIZZLE 4 MICK PLAYER
6 CATCH THE RAT 4 JOHN RICHARDSON
7 EBONY BRIN 4 HAROLD HUGHES
8 TRYIN 4 ANDREW ROWE

Race 2 350m M 13.20
BLUE PAWS MAIDEN HEAT-1
1 LUCKY ZERO M JANEL ERWIN
2 RURAL ASPECT M CHARLES BOLTON
3 ACHILLES M TIMOTHY CAINES
4 ANOTHER STATE M Unavailable
5 LUCK’S A DREAM M KENNETH PLUMRIDGE
6 PRETTY MOVER M JOHN LAING
7 MICK’S MARK M ANTHONY HARDAKER
8 CHEV CHELIOS M SHANE SCUGLIA
9 SMART ELITE M MARY SPITERI
10 ELITE RULER M VINCENT SPITERI

Race 3 350m 5 13.40
GOULBURN WORKERS CLUB
1 GOODES EVENING 5 GARRY ERWIN
2 MISS TWO BLUES 5 ANTHONY SPENCE
3 MURPHY’S FUN 5 THOMAS ESSEN
4 TOOL TIME 5 PETER LISLE
5 SPANISH ROSE 5 BRUCE PECK
6 I’M THE VOICE 5 SHEILA LEWIS
7 BURNING RUBBER 5 ROSE BIRRELL
8 TRY THIS 5 BRAD DAVIS

Race 4 350m M 14.00
BLUE PAWS MAIDEN HEAT-2
1 UNIQUE BALLERINA M CHARLIE GATT
2 KRIPSTA M ANTHONY SPENCE
3 BIG WILL GRIFFO M RICHARD GRIFFITHS
4 EBONY VOGUE M Unavailable
5 BIG BUTCH M TROY CANTY
6 OUR DRAGON M JAMES INGLIS
7 STATE ASSASSIN M VINCENT SPITERI
8 PLEASE ME M MICK PLAYER
9 TRENCH DIGGER M KENNETH PLUMRIDGE
10 ELITE RULER M VINCENT SPITERI

Race 5 457m M 14.20
GOULBURN BOOKMAKERS APPRECIATION
1 HARLEY WILL WIN M FRANCES BODKIN
2 WATTLE GEM M CHARLES BOLTON
3 SEISMIC M BRIAN DEVENEY
4 ALTARIO M GARRY ERWIN
5 LIGHTFINGA BLUE M CHARLES HUGHES
6 COOL AND TWISTED M EDWARD MCPHEE
7 SPECIAL VIBES M JOHN RICHARDSON
8 PENTAGONAL M SHANE SCUGLIA

Race 6 350m 5 14.40
ELLIOTTS PET AND GARDEN CENTRE
1 REBELS SOLE 5 ANNE HECTOR
2 LOKI’S FIRE 5 FORTUNATO CACCAMO
3 FLY IN SAFARI 5 BRAD DAVIS
4 BIG RED TIGER 5 BARRY ELMS
5 BRAHMS SHADOW 5 JANEL ERWIN
6 DEADWOOD DOT 5 MICK PLAYER
7 MUM’S LEGEND 5 GLEN SHEA
8 SWEET SURI 5 SHEILA LEWIS

Race 7 457m NG 15.00
TUESDAY TRIALS AT 1PM
1 POWER BOND 4 ANTHONY SPENCE
2 JOE FELLA 2 ANTHONY HARDAKER
3 CRAZY MONT 4 SHEILA LEWIS
4 DIG DEEP BOND 3 LES DEGUARA
5 STYLISH LAIRD 1 ROSE BIRRELL
6 RONRAY BOMBER 2 RAY STEELE
7 AUSPICIOUS DREAM 4 JOHN RICHARDSON
8 VENGANCE 4 MAJELLA FERGUSON

Race 8 350m 5 15.20
GOULBURN SOLDIERS CLUB
1 DOUBLE SHAMROCK 5 TOM MORRISS
2 GAELIC PRINCE 5 BRENT JONES
3 YENDOR STAR 5 BARRY DAWES
4 DOWNUNDER SHADOW 5 ANTHONY SPENCE
5 Vacant
6 SPINAYARN IVY 5 EDWARD MCPHEE
7 DISINTERGRATE 5 CHARLIE GATT
8 AFRICA 5 BRAD DAVIS

Race 9 457m 5 15.40
NOMINATIONS CLOSE @ 9AM TUESDAY
1 HILLS OF BREFFNI 5 ANTHONY HARDAKER
2 MISS GEMINI 5 MARY SPITERI
3 PRINCE ANDALONG 5 EDWARD MCPHEE
4 CHAPLIN AIR 5 RAYMOND MCGRATH
5 DREAM BIG 5 MICK PLAYER
6 WILD LOKI 5 FORTUNATO CACCAMO
7 BELFAST BEAUTY 5 BRENT JONES
8 COURAGEOUS 5 DAVID ATTARD

Race 10 457m MX 16.00
DEADWOOD LODGE
1 SHORT JAW 5 BRENT ATTARD
2 COLLECTOR LAD M GLEN SHEA
3 AIR JASPER 5 RAYMOND MCGRATH
4 KANTARA LASS M DONALD BUIK
5 JOEALO 5 SHEILA LEWIS
6 MEL’S MAGIC 5 JAMES INGLIS
7 TOKEN OPERA 5 UNAVAILABLE
8 KNIGHT BLAZER 5 JOHN RICHARDSON