Tuesday 28th October 2008


Race 1 420m M 18.45
NORTHERN RIVERS SEAFOOD STAKE
1 ELITE MAIL M DESMOND HEILBRONN
2 OUR PRECIOUS M TERENCE JORDAN
3 WITH INTEREST M ROBERT ANDREWS
4 MISS GRIP IT M RYAN NEWSTEAD
5 GREY APACHE M CHARLES NORTHFIELD
6 KULU ROSE M JOHN CLARSON
7 HONEST COIN M ANTHONY KELLY
8 SYMIAN PRIZE M ADAM WHITMORE
9 BONNIE SAL M PETER FULLER
10 KULU FLIGHT M JOHN CLARSON

Race 2 520m 4/5 19.08
MADE ABOUT MOWING STAKE
1 STUN GUN 5 GEOFFREY GREVILLE
2 LATEST FLAME 4 PETER MOSS
3 IMAGINE MIDNIGHT 5 MICHAEL ENSBY
4 TEQUILA BREEZE 5 TONI NORTHFIELD
5 FEVER JACK 4 BARRY MORRIS
6 OUTBACK BOY 5 JAMES ROBINSON
7 CALLADOT 5 JULIE GAULD
8 BILLION SMILES 5 JOHN FREE
9 SONIC PUZZLE 5 JOHN CORRIGAN
10 CEE CLAY 5 HELEN KEEP

Race 3 420m 4/5 19.26
EASTSIDE BUTCHERY FINAL
1 FLASH AND CLASSY 5 JAMES GALLAWAY
2 KULU JEWEL 5 JOHN CLARSON
3 BILLIE LEE 5 MAXINE GLEESON
4 KULU ROYAL 5 KIM GOODING
5 PIECE THE PUZZLE 5 JANICE MCLEAN
6 PRINCE CLOUD 5 GAVIN LOWE
7 BORGATA 4 GARY PETTERSEN
8 MISS NICE 5 ROBERT COOKE
9 PRIORITY DEMAND 5 KENNETH NEAVE
10 MRS. HOWELL 5 GEOFFREY COWAN

Race 4 520m M 19.42
ROB WARD ELECTRICAL STAKE
1 GREETINGS M C CARTER-KING
2 DONNA’S MEMORY M LESLEY GREEN
3 CONNERY’S BOY M STEVEN BUCKLEY
4 NIGHT VISION M RICHARD VRCKOFF
5 DALLARETTO DEMON M RICHARD VRCKOFF
6 VALABARB M DEAN TURLEY
7 FAST ASLEEP M SHANE ROBINSON
8 BEAT THE BUS M LESLEY GREEN
9 HAY CASANOVA M JACKIE HEILBRONN
10 VIVACIOUS SONNET M REG GARDOLL

Race 5 520m FFA 20.05
CASTLE TILLS & CASH REGISTERS
1 BRAD RAIL 4 JOHN FREE
2 YORKLEA CITY 3 ANTHONY MARRAS
3 RUMBLE IMPACT 4 STEPHEN KAVANAGH
4 DADDY LA PLUME 2 JAN FINNERAN
5 BIG LESSON 4 JAN FINNERAN
6 RICH PROSPECT 3 RICHARD GODWIN
7 GNARLEY BABE 4 WILLIAM WARNER
8 LUCKY ALIVE 4 COL SHERWOOD

Race 6 635m 4/5 20.24
SIGGY NEBELUNG ROOFING STAKE
1 THISTLE WHISTLE 5 HELEN KEEP
2 GEM MAX 5 MAURICE MCARDLE
3 KULU TITAN 5 JOHN CLARSON
4 RED BIKINI 5 HELEN KEEP
5 MUSH MUSH 4 GARY PEEL
6 KARANNE BELLE 4 WILLIAM MORRIS
7 HEWITT 4 JAMES ROBINSON
8 FAN MAIL 4 DESMOND HEILBRONN
9 KARANNE’S GLORY 5 ALFRED SMALL
10 SASSI NELLA 5 HELEN COOPER

Race 7 520m 4/5 20.42
BIALA SUPPORT SERVICES B/P FNL
1 PRINCESS KARANNE 4 DAVID KING
2 RECENT FORTUNE 5 HELEN COOPER
3 JADORE 5 SHANE ROBINSON
4 PRETTY KARANNE 5 DAVID KING
5 SUZY TEYS 4 SUSAN TEYS
6 ELLIE VISTA 5 JULIE GAULD
7 DISORDERLY 4 NEIL FALLS
8 BARREL’S BOY 5 DANIAL ARMFIELD
9 OUTBACK BOY 5 JAMES ROBINSON
10 SPECIAL LEAVE 5 JOHN DART

Race 8 420m FFA 21.05
DOLPHIN OFFICE SUPPLIES STAKE
1 ELANORA LASS 2 SHANE ROBINSON
2 BLIMEY 2 JOHN FREE
3 TOO MANY KISSES 2 BEVERLEY DEBONO
4 LET GO 4 REG GARDOLL
5 ARCHIE KANE 4 GEOFFREY GREVILLE
6 YORKLEA VALLEY 2 ANTHONY MARRAS
7 HIFI ALLEGRO 4 NEVILLE ROBSON
8 TYCOON’S CHARM 4 ROBERT ANDREWS

Race 9 420m 4/5 21.24
TELSTRA SHOP BALLINA STAKE
1 NOT AMUSED 4 SHANE STAPLES
2 SILICONE BOB 5 JAMES ROBINSON
3 MISSISSIPPI BOND 5 GEORGE CLEGG
4 KARANNE STAR 5 DAVID KING
5 PRETTY KINGSBRAE 5 CHARLES NORTHFIELD
6 SURFEXX 5 ALLAN LANG
7 KINDA WILD 5 WILLIAM MORRIS
8 BOY NAMED SUE 5 PETER MOSS
9 JUNIOR JAYDEE 5 DENISE ROBINSON
10 CITY TRAIN 5 BARRY MORRIS

Race 10 520m 5 21.42
NORTHERN DIGITAL STAKE
1 SONNET’S LADY 5 REG GARDOLL
2 PURE SHOT 5 ROBERT ANDREWS
3 FREAKY’S FLYER 5 GARY PEEL
4 AMIKA 5 PATRICIA BLORE
5 FANTASTIC SHIRAZ 5 THOMAS FLANAGAN
6 MATNIC’S PRIDE 5 SHANE ROBINSON
7 NIGHT MARC 5 LAURENCE WALKER
8 ORIANA FLYER 5 MAURICE MCARDLE
9 NICKY LYNDAN 5 TERENCE JORDAN
10 DEE FLAWLESS 5 ROBERT ANDREWS

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments