Saturday 12th September 2009


1 POTTS PARK MAIDEN MAID 303M 1.25 P.M.
1 SUGAR NO SPICE – JAMES VASSALLO
2 KID COLT – JAMES PATEMAN
3 IOWA JIMA – RONALD BARLOW
4 ANOTHER EXPOSURE – DAVID MASON
5 MRS. BANJO OSTI – HEATH EGGLETON
6 MEMORIES OF MUM – ROBERT GENTLES
7 SCAT FAIRY – JOHN MEINRATH
8 LOU LOU BLONDE – ROBERT OLDFIELD
9 MEAN BANNER – CHERYLE RAGEN
10 TELLER – LINDSAY LEETCH

2 – BANKSTOWN CREDIT UNION MAIDEN MAID 303M 1.43 P.M.
1 PERCY JACK – MARK ROBERTS
2 ROSIE CARVER – MARIE BURTON
3 FERNANDO TONY – JOHN GRECH (JNR)
4 ELITE ARICA – SHIRLEY DAVIDSON
5 REMA’S ONYX – EDWARD FOYLE
6 WAGON COOK – VICKY MALCOLM
7 DARK MADNESS – KEVIN BROWN
8 JESSICA RABBIT – CHERYLE RAGEN
9 ANOTHER STATE – MARY SPITERI
10 TELLER – LINDSAY LEETCH

3 – GREYHOUND SOCIAL CLUB MAIDEN MAID 440M 2.01 P.M.
1 BREWHOUSE BOY – RON BARNES
2 CITY SWINGER – JOHN BUCKLEY
3 BLACK VAMPIRE – JAMES VASSALLO
4 NATALIE MAREE – ANN-MARIE TINDALL
5 BLUE MULGOA – SHIRLEY DAVIDSON
6 COMMON THIEF – VINCE MULTARI
7 DASHING DEAN – ANTHONY MESSINA
8 LATIN STAR – PETER LAGOGIANE
9 WHAT SUBJECT – NATALE VENUTO
10 SKY TWISTER – JOSEPH LOPES

4 – “BIT CHILI” STAKE 4/5 Gd 530M 2.19 P.M.
1 OUR MISS VANE – KENNETH LEWIS
2 IRINKA LUDLEE – LINDSAY LEETCH
3 PEARLY MISS – ALLAN SESSIONS
4 LATE NIGHT OUT – ANGELA HAND
5 LOLLY PALUZA – ANGLEO RAPA
6 ELITE RULER – VINCENT SPITERI
7 SURF MAGIC – PETER LAGOGIANE
8 TITTLE TAT – ALAN CAMPBELL
9 ALIE’S MACHINE – ANGLEO RAPA
10 NANNA’S TEARS – ANGLEO RAPA

5 – EAST/WEST WARD STAKE 4/5 Gd 303M 2.37 P.M.
1 EXOTIC ASSASSIN – JOSEPH LOPES
2 UNCLE EVIL – JASON THOMAS
3 NOAH’S SHOT – MARK KNOWLES
4 BINGARA BELLE – KEVIN BARTON
5 LONESOME SAL – CHRISTINE JOHNSTON
6 ELITE EBONY – ROBERT GENTLES
7 FAIR HOPE – JOHN SULLIVAN
8 RED MESSENGER – JOHN MEINRATH

6 – GROUP 3 BANKSTOWN CITY CUP FNL NG 530M 2.55 P.M.
1 CHIEF LEE – CHERYLE RAGEN
2 GRACE’S PRINT – JOHN MUNRO
3 RAMBLIN’ RUBY – TRACEY BRYANT
4 MAD MAGIC – OWEN MAKIN
5 TADMORE BUCKSHOT – SIMON MA
6 PRINCE ERAGON – MARK ROBERTS
7 EVANGELIA – FAY SARLAMIS
8 GAZMICK JAX – MARIE BURTON
9 REGGAE BOND – ANTHONY MESSINA
10 MR. JINX – VINCE MULTARI

7 – NORTH/SOUTH WARD STAKE 4/5 Gd 440M 3.20 P.M.
1 YOKO UNO – CHERYLE RAGEN
2 MISS CATHY – JAMES VASSALLO
3 BITOLA’S TEDDY – MATHEW WOTTON
4 SMART ELITE – MARY SPITERI
5 OVER POWERED – DENNIS PAYNE
6 STATE ASSASSIN – VINCENT SPITERI
7 SPEEDY JAKE – JOE DENARDO
8 WHEN’S DINNER – ANTHONY MESSINA
9 WILL GORGEOUS – CHRIS VASILIS
10 ROO MICK – MARGARET RUSSELL

8 – REVESBY WORKERS CLB CONSOLATION NG 530M 3.38 P.M.
1 BRAZEN JOURNEY – JEFFREY DUCKER
2 TADMORE LYNDEE – SIMON MA
3 DEVINE RUSH – PATRICK PARRELLI
4 SINGLE IMPACT – HAGOB TATIAN
5 MR. JINX – VINCE MULTARI
6 JOSHUA PAUL – PAUL GRECH
7 TWO MORE PLEASE – ALFRED CHIRCOP
8 FUTURE FUND – JOHN LAWSON
9 SURF MAGIC – PETER LAGOGIANE
10 LATE NIGHT OUT – ANGELA HAND

9 – “KNOCKA NORRIS” STAKE 5 Gd 303M 3.56 P.M.
1 BORALLINA – TERRENCE HONG
2 LOOSE THREAD – BRIAN BARTON
3 COUPLE OF ACRES – HEATH EGGLETON
4 PAT’S CHANCE – MATHEW WOTTON
5 LINA ME MUM – ROBERT GENTLES
6 GARDARWAR – JOE DENARDO
7 BEWARE OF BRITT – ANN-MARIE TINDALL
8 MAGICAL PRINT – GAIL HOBBS
9 LUCKY WINNER – JOSEPH LOPES
10 DANGER CALLS – MATHEW WOTTON

10 – SAM CAUCHI APPRECIATION STAKE 5 Gd 303M 4.14 P.M.
1 PRINCE BRADLEY – ALFRED CHIRCOP
2 SURFIN’ ROSE – JAMES HIGGINS
3 JET BLADES – NATHAN AULD
4 KISS POOKIE – FAY SARLAMIS
5 ROBUSTUS SHOT – JAMES VASSALLO
6 KELTIC RUSH – MARK KNOWLES
7 CAV’S LUCK – ROBERT GENTLES
8 OVER THE FENCE – RONALD BARLOW
9 DANGER CALLS – MATHEW WOTTON
10 LUCKY WINNER – JOSEPH LOPES

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments