Monday 5th October 2009


1 GBOTA MAIDEN HEAT 1 MAID 314M 1.00 P.M.
1 NELLIE BABE – RICHARD PATTERSON
2 GO FAITH – GAYLE MASTERSON
3 TOKEN PUZZLE – NARELLE TURNER
4 BUZZ LIGHTSPEED – KERRY MARSH
5 V A C A N T
6 DESENSITIZED – DARREN MCGEACHIE
7 SUPER STEEL – ROBERT SARGENT
8 SEE YOU SNOWY – TREVOR WITT

2 – GBOTA MAIDEN HEAT2 MAID 314M 1.20 P.M.
1 REMEMBER POP – MICHAEL MCGUIRE
2 FATTY LUGGAGE – DONALD NOAKES
3 REMA’S ONYX – EDWARD FOYLE
4 LADETTE SURFIE – GREGORY ROBERTS
5 V A C A N T
6 WALKABOUT RUBY – NARELLE TURNER
7 PIN THE KING – ROBERT BRANDOLINI
8 TAY LEE – V CASSAR

3 – GBOTA MAIDEN HEAT 3 MAID 314M 1.40 P.M.
1 REMEMBER US – MICHAEL MCGUIRE
2 ORANGE SUNSET – BRIAN SMOOTHY
3 RODEO BOY – DAVID MARSHALL
4 TAMIKA MARY – ROSS SHOESMITH
5 V A C A N T
6 MIZTAKE SURFIE – GREGORY ROBERTS
7 HER REFLECTION – ROSS SHOESMITH
8 PIN WITHIN – ROBERT BRANDOLINI

4 – CASSAR’S WELDING STAKES 5 Gd 314M 2.00 P.M.
1 CAPTAIN FLASH – DIANNE CRAIG
2 TYCOON MAGIC – R PATTERSON
3 WALKABOUT TAREE – T THORPE
4 STRYKING SARAH – KEVIN MARSH
5 BIG RIG BAZ – GLEN MCLEAN
6 DIG DEEP BOND – STANLEY TOWERS
7 NIMMITY NEV – MARGARET WALL
8 AMBER ALLY – HELEN HANSON

5 – EVERYDAY LIVING STAKES MX 392M 2.20 P.M.
1 AMARINA BOY – TAMMY THORPE
2 MASTER JORDYN – BRIAN SMOOTHY
3 CHASE ME ZULU – SUSAN STORY
4 ROADSTER – WILLIAM URQUHART
5 MAESTRO MAGOO – ROBERT GAY
6 DIRECT MISS – DARRELL SMITH
7 SECRET DEAL – STANLEY TOWERS
8 DUCK TAILS – ROBERT GLOVER

6 – EXCHANGE HOTEL STAKES 5 Gd 392M 2.40 P.M.
1 KID MARVIN – PAUL SHEPHERD
2 SEE HER GO – WILLIAM CRAIG
3 EURO GLIDER – CRAIG FRANCIS
4 STAN’S A BONANZA – LARRY CROKER
5 V A C A N T
6 COSMIC CROW – HELEN HANSON
7 JANET FAYE – PETER SHEPHERD
8 SURFINS COOL – BARRY AUSTIN

7 – MANNING TACKLE STAKES 5 Gd 314M 3.00 P.M.
1 MISS BLAZER – LARRY CROKER
2 BIG MAC DADDY – ANGELA WADE
3 CASHMERE MAGIC – DIANNE CRAIG
4 SUIT UP – DARREN MCGEACHIE
5 STARBIRD – HELEN HANSON
6 TOLANDO – IRENE WALES
7 SURF SIDE – BARRY AUSTIN
8 MISS KINJA – BRIAN SMOOTHY

8 – BUSHLAND TAVERN STAKES B8 392M 3.20 P.M.
1 WALLAMBA DIGGER – ROBERT GLOVER
2 VIOLET JOAN – BARRY HARMEY
3 BLAZING ENFORCER – LARRY CROKER
4 MONZA MAGIC – VINCENT CASSAR
5 V A C A N T
6 DEVINE TROOPER – DARREN MCGEACHIE
7 MCLAINE – DONALD JARICK
8 SO SLOW – CRAIG FRANCIS

9 – TAREE GRNSW C/CHALLENGE FINAL NG 537M 3.40 P.M.
1 FUTURE FUND – JOHN LAWSON
2 BANJO HOTTY – ALEXANDER VERHAGEN
3 PREMIER TOURIST – KEVIN JOHNSON
4 REMA’S ABRASIVE – EDWARD FOYLE
5 MIGHTY ALBERT – NORM BECROFT
6 JOSE LUIS – TROY CALLAGHAN
7 SUPER CHARLOTTE – BRIAN SMOOTHY
8 TOTAL COUNTRY – SCOTT FARLEY
9 BROKEBACK BAZ – GLEN MCLEAN
10 EURO GLIDER – CRAIG FRANCIS

10 – SOLOMONS FRUIT MARKET STAKES 5 Gd 314M 4.00 P.M.
1 PANDA PIRATE – LARRY CROKER
2 PUNK ROCK SPIRIT – DAVID MARSHALL
3 WITTY’S JASPA – TREVOR WITT
4 AUNTY GAYLA – ROSS SHOESMITH
5 TIRI GYPSY – NARELLE TURNER
6 MY SPY – HELEN HANSON
7 MISS WILDFIRE – RICHARD PATTERSON
8 TEDDLES – DARRELL SMITH

11 – BRUMBY LAD AT STUD STAKES 5 Gd 392M 4.20 P.M.
1 SHOTGUN GIRL – GAYLE MASTERSON
2 BATTLERS LUCK – JOHN FARRELL
3 PEPPERPINE LASS – S LAWSON
4 MARVEL MARNI – LARRY CROKER
5 V A C A N T
6 MR. PARK – PETER SHEPHERD
7 COSMIC LIGHT – IRENE WALES
8 RICKY RICARDO – WILLIAM URQUHART

12 – ROCKET TOOLS STAKES 5 Gd 392M 4.40 P.M.
1 SHOTGUN BEAUTY – GAYLE MASTERSON
2 KEVIN’S PROBLEM – KEVIN MARSH
3 PERCY JACK – MARK ROBERTS
4 BLACK AUSTINA – BARRY HARMEY
5 MISS DIGSLEY – GARY TURNER
6 ROSIE BLEW – PAUL SHEPHERD
7 AL’S BOMB – SHIRLEY LAWSON
8 OXLEY ISLAND – BARRY AUSTIN