Saturday 31st March 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 31st March 2012

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens05:39PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GIMME RANGE4568123.36C P O’Brien (Nowra Hill)
2CLOVIEW DAZZLER15115NBTS J Taylor (Westdale)
3PRINCE REGAL33833NBTD J Abbott (Mount Hutton)
4TUCK SHOP8513422.92R L Roderick (Toronto West)
5ELUSIVE OMEN25263NBTL Haaring (Cooks Gap)
6FRENCH CUISINE6663323.05M Anderson (Black Hill)
7LIBBY TOKAAM811822.79T F Pullman (Keinbah)
8RUBY ROBBO7462523.14D K Skinner (Abermain)
9LAY BACK6826723.10G P Harborne (Warabrook)
10FREEMAN’S QUEEN53576NBTB K Sweeney (Booragul)
Race No. 2Greyhound Recorder Maiden05:59PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GENISTA GYPSY73432NBTD A Roach (Lochinvar)
2TIME FRAUD227NBTD J Dunn (Howlong)
3CHARLIE ANGEL86FSTDE T Jago (Gorokan)
4SHELVED4442NBTR Tredway (Keinbah)
5RIP STIX35338NBTS M Richardson (Waratah)
6PROCHURE4NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
7AKILLA SHIRAZ53653NBTD C Marshall (Tanilba Bay)
8PINK SOCK8NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
9TWO MULWEES54585NBTG G Wilson (Medowie)
10SHIRAZ BEE BEE456NBTA Verhagen (Swan Bay)
Race No. 3Hardy’s Precision Excavations06:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE SPRINGS46424NBTP Quinton (Muswellbrook)
2MAUI GAIN6735223.39S C Atkins (Maryland)
3CLASSY PEDRO4561523.07K P Cheetham (Harpers Hill)
4MADE TO CRUISE26412FSHW Shelton (Lake Haven)
5FAST TORQUE55386NBTK T Charles (Hopeland)
6LOLA’S ABBY64181NBTW G Davies (Holmesville)
7CAWBOURNE RAZ332122.81T L Bruce (Branxton)
8REGAL LESLEY51177NBTR F Whitelaw (Abernethy)
9PERISHER VALLEY8462823.51S Smith (Branxton)
10MADE TO COMMAND2878423.08W C Slade (Beresfield)
Race No. 4Sky Racing Maiden06:39PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1RAMBO’S REVENGE87642NBTR L Roderick (Toronto West)
2OLD BOY3FSHW Davies (Brombin)
3AS YOU SAYFSHT L Bruce (Branxton)
4SNORING BANDIT73227NBTT A Miller (Greta)
5MICKEY BLUE276NBTM Ridge (Wyoming)
6WHERE’S LACY62773NBTJ P Woods (Heckenberg)
7JENNIFER ROBBOFSHE J Robertson (Williamtown)
8BEST IN SHOW36NBTR Tredway (Keinbah)
9SIOUX PA SURFIEFSHS Atkins (Maryland)
10DELICATE DOLLYFSHI G Hanna (Wallsend)
Race No. 5Www.betchoice.com.au Stakes06:56PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1SCREAMING JESTER7883223.01K D Jarvis (Kanwal)
2AMERICAN IDIOT64F6222.93T F Callen (Argenton)
3LEKTRA RICE3751622.97T J Hong (Kearsley)
4DALWOOD6554123.17D W Tuckwell (Wallsend)
5SEAFOOD BANQUET4271723.30M Anderson (Black Hill)
6SAVANT4666422.92K Yates (Neath)
7PREZBO2147122.75M J Bonser (Long Jetty)
8LOVE THE LOHAN6672623.14C Garrard (Maryland)
9CELTIC STORM34858NBTT F Callen (Argenton)
10AVONDALE DURANTE44464NBTC A Garrard (Maryland)
Race No. 6Greyhoundproductsdirect.com Stk07:18PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR FOX3533430.01W G Davies (Holmesville)
2DEZZIE6444229.91G A Grimwood (Martins Creek)
3SHE’S THE JAZZ25675NBTD John (Lower Belford)
4BARACUS16165FSTDA Verhagen (Swan Bay)
5GOLD COBRA45645NBTR B Campbell (Greta)
6EL BONITO1335329.69J S Crawford (Llandilo)
7CRACKER BITS5446429.78D A Roach (Lochinvar)
8SPEEDIE FELLA71563NBTL Haaring (Cooks Gap)
9ROSIE DOONS6644530.31A A Foukkare (Wyong)
10FAT BOY BUDDY67865NBTT F Callen (Argenton)
Race No. 7Schweppes Stakes07:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DENALI ACES2217NBTS P Bell (Woodberry)
2SLIM FIT5442423.34W C Slade (Beresfield)
3PEDRO’S PRODIGY4175223.05B J Allen (Singleton)
4SMALL VICTORY27122NBTD J Abbott (Mount Hutton)
5COLLEEN’S OPAL52226NBTD W Tuckwell (Wallsend)
6LUCY TOKAAM4125622.67H M Pullman (Keinbah)
7FLYING LILY64123FSHL Haaring (Cooks Gap)
8SPIRAL SECRET54523NBTJ Crawford (Llandilo)
9SCARLETT MISS67318FSHR F Dawes (Eagleton)
10VALLEY VELLA76285NBTB K Sweeney (Booragul)
Race No. 8All-pro Hospitality Stakes08:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1JUST TOUCH IT71288FSTDG Grimwood (Martins Creek)
2SURFING MULWEE35136NBTG G Wilson (Medowie)
3GOOD AS OSTI54447NBTM D Shambler (Elrington)
4BENORA CREAM17322NBTL Haaring (Cooks Gap)
5MULWEE SPOT42233NBTA Verhagen (Swan Bay)
6LEONNESS652130.30W A Vanderburg (Sawyers Gully)
7TIP ME TEKAY11314NBTM C Taylor (Westdale)
8FORESAKEN PARTY64223FSTDN A Richards (Temora)
9SYMBOL47741FSHR Dawes (Eagleton)
10SELF DESTRUCTION44385NBTR Dawes (Eagleton)
Race No. 9Tooheys New Stakes08:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1LEPPARD8284323.59W S Brown (Sawyers Gully)
2NUNDLE FIRE71523.46S N Kelly (Birmingham Gardens)
3SPIRAL WRAP17562NBTM Moncrieff (Kahibah)
4HANSOME REDBACK3416423.11G Robertson (Williamtown)
5GOODWIN YOUNG57645NBTK Yates (Neath)
6KEIRA’S CHARM52627NBTB Sabotic (Greystanes)
7LOCHIE DOONS35648NBTA A Foukkare (Wyong)
8PERFECT SPOT12738NBTS Taylor (Westdale)
9NYMAGEE PIG38554NBTR Barlow (Austral)
10PUNTER1F7NBTR Neville (Greta)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes08:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1STUNNING CHLOE1146723.27T L Bruce (Branxton)
2WHITE LEXUS74553NBTW Shelton (Lake Haven)
3MYSTICAL MAGIC8566123.05M A Davidson (Fletcher)
4MAT’S GIRL3634123.19M D Wilkie (Beresfield)
5THUNDER WEST7175623.04C L Howard (Millfield)
6VELOCITY STORM611422.98G L Greene (Kearsley)
7CASH OR CREDIT8242123.05J L Mcmahon (Darriman)
8GO KELLY4816222.94D C Diver (Medowie)
9HAKUNA MATATA27815NBTK D Jarvis (Kanwal)
10CANDY TOKAAM75464NBTR K Barnden (Killarney Vale)