Thursday 17th June 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 17th June 2010

Race No. 1Novice 06:42PM (QLDtime)
Novice Grade 5 event over 520 Metres at Albion park Of $4,940 Prizemoney.
1st: $3,100 2nd: $720 3rd: $400 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1ASGARD34241T A Sharpe (Braemore)

2MICKEY MUSTARD26152R M Giltinan (Ormeau)

3TIM’S BAY21G L Dart (Dulguigan)

4SHEZ ROMANTIC31132R M Giltinan (Ormeau)

5HOWIE’S GEMMA713R D Ogden (Burpengary)

6FROM BEYOND22821C Robartson (Churchable)

7STEPTOE TRICK1222G W Gilbert (Tivoli)

8DASHING SUPERB62731G J Moore (Toowoomba)

9CHIP LEADER42222J T Jeffrey (Elimbah)

10GARIS GARIS74722M J Emery (Churchable)

Race No. 24th Grade Winning Edge07:05PM (QLDtime)
Grade 4 event over 520 Metres at Albion park Of $5,190 Prizemoney.
1st: $3,270 2nd: $770 3rd: $430 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1HAPPY CLOWN31134T A Noble (Karrabin)

2TINA’S SHOW14723R D Ball (Prenzlau)

3KAMIKAZE MAGPIE22114A G Rich (Wilsonton)

4PRAYING MANTIS21133B A Belford (Logan Village)

5BLACK PEREGRINE34165V L Wisener (Postmans Ridge)

6ROXY ROCKS35353S J Hunt (Atkinson Dam)

7MILTON24488A Green (Park Ridge)

8HANSON PETRIE25134G T Allen (Karana Downs)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Ht 1 Big Dog Cup07:22PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $6,040 Prizemoney.
1st: $3,700 2nd: $960 3rd: $660 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1PULP51248C Chappelow (Sylvania Heights)

2ZAMBOLA BALE31321G J Bate (Lara)

3BANZAI PIPELINE47121T W Brett (Grandchester)

4ALANNA LORIAN15243C E Suttle (Redland Bay)

5RUN NELSON RUN22186R M Giltinan (Ormeau)

6CLASSIC REVEL21123J H Madigan (Junction Hill)

7SPRING OUR PING15615P Comley (Bethania)

8NEXT TOP MODEL44114J Thompson (Pearcedale)

9DASHING TOP HAT32484D M Lennon (Churchable)

10LADY TYCOON62253J N Cauchi (Tugun)

Race No. 4Ht 2 Big Dog Cup07:41PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $6,040 Prizemoney.
1st: $3,700 2nd: $960 3rd: $660 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1ROYSTON RENEGADE22116P G Roy (Murrumba Downs)

2TWIN IMPACT12257R B Burman (Park Ridge)

3DASHING CORSAIR35112D M Lennon (Churchable)

4BIG BAZ74364G V Greensill (Rosewood)

5SCHECKLER BALE54271T O Tzouvelis (Ormeau)

6BEAVER NUGGET61161P R Quarrell (Strathpine)

7HAPPY LOVE57565H M Keep (Deception Bay)

8TECHNO DANCE21334M C T ( T 30/7/10) (Redland Bay)

9DASHING TOP HAT32484D M Lennon (Churchable)

10SMITHIE’S LAD56483P Furbank (Walloon)

Race No. 5Ht 3 Big Dog Cup08:05PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $6,040 Prizemoney.
1st: $3,700 2nd: $960 3rd: $660 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1VELOCITY REGINA12118T W Brett (Grandchester)

2REGAL BLAZE13323D N Mcdonald ()

3RATTLE AND HUM26734T W Mccarthy (Springfield Lakes)

4GNARRALOO26712M R Dawson (Mt Forbes)

5FLASH OF LIGHT41111M A Delbridge (Balliang)

6FIE FIE24417F L Currey (Leeville)

7SANTINO MARELLA83784S D Rolph (Arana Hills)

8ANOTHER ABILITY15261P R Quarrell (Strathpine)

9DASHING TOP HAT32484D M Lennon (Churchable)

10LADY TYCOON62253J N Cauchi (Tugun)

Race No. 6Ht 4 Big Dog Cup08:25PM (QLDtime)
FFA event over 600 Metres at Albion park Of $6,040 Prizemoney.
1st: $3,700 2nd: $960 3rd: $660 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1REIGN OVER ME22118D N Mcdonald (Cranbourne)

2FAWN MAGIC22453R B Burman (Park Ridge)

3GOLD SONATA38352D R Smith (Burpengary)

4CONVINCING TALK31114C A Riordon (Bribie Island)

5OUR MOVIE STAR12375R J Hazelgrove (Park Ridge)

6PEDRO’S MONEY35318B A Belford (Logan Village)

7EXTENDED EDITION27613J Catton (Kurwongbah)

8BELAIR PRINCE11111K S King (Coominya)

9DASHING TOP HAT32484D M Lennon (Churchable)

10SMITHIE’S LAD56483P Furbank (Walloon)

Race No. 71/2 Grade F.f.a 08:44PM (QLDtime)
Mixed 1/2 event over 520 Metres at Albion park Of $6,040 Prizemoney.
1st: $3,700 2nd: $960 3rd: $660 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1AZASTAR45357A Green (Park Ridge)

2RYAN’S A ROCKET14235R D Ball (Prenzlau)

3FEDEX13113J Thompson (Pearcedale)

4POP CULTURE51412C Robartson (Churchable)

5RUFF IT17165T W Brett (Grandchester)

6EL TOREADOR11346F Hancock (Spring Grove)

7AZZAN BALE11264G J Bate (Lara)

8GNARLEY BOY11141M R Dawson (Mt Forbes)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Mixed Final Derby Brandons Electrical09:08PM (QLDtime)
FFANP event over 520 Metres at Albion park Of $39,000 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $7,000 3rd: $3,500 Unplaced: $500.

No.NameFormTrainer

1NATURAL REMEDY14342T O Tzouvelis (Ormeau)

2IMA HORNET34161R B Burman (Park Ridge)

3COHEN BALE21141A L Dailly (Anakie)

4FRANKLIN STYLE51211S J Hunt (Atkinson Dam)

5AURIGA FOX21111G Draheim (Fernvale)

6PENTHOUSE76112J Thompson (Pearcedale)

7ROMAN EXPRESS66652C G Hamilton (Morningside)

8CLAIMANT45422T M Fuller (Park Ridge)

9JIM’S ABILITY15253T L Keegan (Bracken Ridge)

10PRAYING MANTIS21133B A Belford (Logan Village)

Race No. 95th Grade The ‘a’ Team09:28PM (QLDtime)
Grade 5 event over 710 Metres at Albion park Of $5,240 Prizemoney.
1st: $3,300 2nd: $790 3rd: $430 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1MARY HOPPINS45532P J O’Reilly (Yamanto)

2BIKINI BEACH32654H M Keep (Deception Bay)

3SING HALLELUJAH46222T O Tzouvelis (Ormeau)

4ACE ZACE54686R N Essex (Greenbank)

5THAT’S TWITCHY44243C S Lazari (Redbank Plains)

6STOP LOOKING34534H M Keep (Deception Bay)

7BARE ESSENTIALS15311T O Tzouvelis (Ormeau)

8JUNIOR AGOGO33787T O Tzouvelis (Ormeau)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 103/4 Grade Garrards09:52PM (QLDtime)
Mixed 3/4 event over 520 Metres at Albion park Of $5,340 Prizemoney.
1st: $3,400 2nd: $780 3rd: $440 Unplaced: $100.

No.NameFormTrainer

1QUAYS ON LOGAN16532B P Chappell (Carbrook)

2CHACHI21433F Hancock (Spring Grove)

3ENRY WALT41414M D Stella (Park Ridge)

4SAM BEAU STANLEY13416A Green (Park Ridge)

5BLUEY’S SPIRIT43278C W Graham (Wiangaree)

6RADLEY BALE14115G J Bate (Lara)

7PURE SURF54612J N Cauchi (Tugun)

8BERELLA RIHANNA44122T A Sharpe (Braemore)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments